Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Sprinciunie zrozumieliśmy się 4000 zł miało być przeznaczone na kupno akwarium zewnętrznego filtra, podłoża czyli piachu , kamieni. a to co ty mi podałeś to nie mieści się w moim budżecie, ale też ciekawa propozycja.

Opublikowano

@Damian27 Mieści się.

Akwarium 3300

Filtracja ikola 1200 670

Razem 3970

Kamienie i piach z pola i zostaje zakup ryb

A jeśli nie chcesz szukać na polu to wtedy zostaje przyciąć coś na akwarium na stronie jest dużo gotowych propozycji, wystarczy poszukać, ale co najważniejsze nie wiemy jakiej wielkości zbiornika byś oczekiwał, chociażby wymiary podstawy.

Opublikowano (edytowane)

@Damian27

Jeśli chodzi o kamienie to chwila na olx i gotowe, załatwiłem ci za darmo kamienie polne ;)

https://www.olx.pl/oferta/oddam-kamienie-polne-CID628-IDAGZOd.html#c84284dffa

Jeśli chodzi o filtracje to z gotowych rozwiązań jakiś kubełek o dużej wydajności jak Fluval FX6 za około 860zł, lub Ikola 1200 za 670, są jeszcze Aquaele ale chyba na forum nikt ich nie poleca, oraz Eheim które polecam z całego serca ale nie są to tanie rzeczy. Możesz coś zrobić sam - kaseciak chyba najtańsze rozwiązanie, ale zabiera trochę miejsca w akwarium, narurowiec ale trzeba bawić się w hydraulika i nie wiem czy wyjdzie taniej niż kubełek, ale napewno z zapasem mocy.

Oświetlenie - byle by było wystarczająco jasno, ale za jasno być nie musi i jeśli pójdziesz w gotowy zestaw to możesz mieć to w zestawie

Akwa z pokrywą i szafką jak znajdziesz pasujący ci zestaw, a tutaj z gotowców nie ma co wybrzydzać myślę że żaden producent co daje gwarancję nie robił by sobie żartów i nie sprzeda akwarium dłuższego niż 120cm z szyby cieńszej niż 8mm, wystarczy wybrać rozmiar i rodzaj mebla pod szkłem.

Piasek można kupić nawet w castoramie lub innym sklepie budowlanym lub najzwyczajniej pojechać nad wisłę, ale biały piach kupisz za 30zł za 25kg w odpowiedniej granulacji i bezpieczny dla ryb.

Tutaj znalazłem 150cm długie za 2tys, a 200cm za 3700 w zestawie z szafką pokrywą i oświetleniem

https://www.plantica.pl

Edytowane przez Sprinciu
Opublikowano (edytowane)

@SprinciuMam dobrą wiadomość mój budżet na akwarium zwiększył się o 1 tys więc teraz jest 5 tys więc postanowiłem kupić 

Akwarium juwel rio 450 w zestawie z szafką filtrem i grzałką. Filtr który jest przyklejony silikonem fabrycznie wyleci jeszcze w sklepie przed wysyłką link do akwarium https://allegro.pl/oferta/juwel-rio-450-czarny-szafka-gratis-led-8756441201 filtr wewnętrzny kosztuje 500 zł  czyli za zestaw akwarium szafka i grzałka zapłacę 2700 zł'

Filtracja mechaniczna 

Moim zdaniem będzie dobra falownik Aqua Nova NWM 13000 / Jebao / Jecod RW-15 Falownik o wydajności  13000l/h  cena 399 zł

Link do falownika  https://allegro.pl/oferta/aqua-nova-nwm-13000-jebao-jecod-rw-15-falownik-7942954972

Filtracja biologiczna

EHEIM professionel 4+ 600   2275 / 734,90  lub  AQUAEL FILTR ZEWNĘTRZNY ULTRAMAX 2000 DO 400-700L / 539,99 zł

A zamiast grzałki która jest w zestawie czy mogła by być ta GRZAŁKA DO AKWARIUM 500L 300L 450L ZEWNĘTRZNA LCD

Jeśli ma ktoś inne propozycje to śmiało walić np jakieś akwarium 500 l zestaw szafka pokrywa aluminiowa, żeby ładnie wyglądało

Edytowane przez Damian27
Opublikowano

Jak mówiłeś masz przestrzeń 150-200cm, osobiście szukałbym jeszcze czegoś ciekawego ale bardziej tych 200cm skoro już masz warunki

Albo zajżyj jeszcze do tego wątku i zapytaj ile kolega wycenia sobie zestaw który chce sprzedać

 

Opublikowano

@Damian27 przemyśl to dobrze. Masz 5000zł i chcesz kupić 450 litrów, a pisałeś że masz miejsce na 200x60 - czyli wchodzi Ci 720 litrów. Co do późniejszego wyboru obsady jest to różnica bardzo duża. Uwierz mi jak się w to wkręcisz to za pół roku będziesz żałował tego wyboru że nie wziąłeś 720 - spodoba Ci się jakiś gatunek i nie będziesz mógł dorzucić bo gabaryty zbiornika będą Cię ograniczać. Wiem co mówię jak narazie muszę się męczyć na 120cm 😣

  • Lubię to 3
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor żywicy. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie... EDIT2: Po kilku godzinach w solance przesypałem połowę do drugiej skarpety (luźniejsze upakowanie żywicy) i po wypłukaniu, obie skarpety do filtra. Już działa. Subtelne żółtawe zabarwienie widoczne po długości zbiornika zniknęło po 12 h. Zakładam, że przepływ przez żywicę był za słaby. Stężona solanka po regeneracji - prawie czysta. Przy wydajnej filtracji (fluidyzator K1 40l z gąbką 30ppi na pompie) - ta różnica w zabarwieniu to jedyny benefit stosowania tej żywicy. Woda nie jest bardziej klarowna niż bez.
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.