Skocz do zawartości

Łagodne pielęgnice z malawi w 312 litrach ( 130x40x60)


George 88

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, George 88 napisał:

Jest jeszcze jedna kwestia, uwielbiam zbrojniki mam lamparciego i ciężko będzie mi się z nim rozstać. Co sądzicie o tym abym go zostawił z pielęgniczkami ? 

Trzymałem Zbrojniki z mbuną i krzywda im się nie działa. Gdy podpłynęły zbyt blisko rewiru samca, to zostały pogonione i tyle. Bardziej odpowiednie są Synodontisy, nawet te z Tanganiki, ale Zbrojniki też dadzą radę. To też tu nie jest pochwalane, ale jak już masz Zbrojniki i chcesz je zostawić, to to zrób. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sprinciu napisał:

Nic mu się nie stanie, sam wpuscilem 2 male do siebie zeby nie draznily mnie brudne szyby.

Czym innym jest fakt  jak ktoś już je posiada i nie chce się pozbyć z różnych względów a czym innym jest specjalne wpuszczenie i propagowanie tego. Jest to forum Klubu Malawi czyli miłośników pielęgnic afrykańskich i to poklasku nie będzie miało na naszym forum.

14 minut temu, Sprinciu napisał:

ale akurat tuaj mysle powinna gurowac funkcjonalnosc nad biotopem

Zajrzyj do naszego statutu.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sprinciu napisał:

Nic mu się nie stanie, sam wpuscilem 2 male do siebie zeby nie draznily mnie brudne szyby. Oczywiscie koledzy powiedza ze nie bo to niezgodne z biotopem, ale akurat tuaj mysle powinna gurowac funkcjonalnosc nad biotopem, bo uwazam ze moczenie rak w wodze nie wplywa zbyt dobrze na comfort ryb a dodatkowo latwie wtedy przemycic cos szkodliwego dla ryb do wody.

Zbrojnik lamparci, czyli gibbiceps... 

Tutaj nie chodzi o to, czy jest biotopowo, czy nie. Te ryby pochodzą z Amazonii, a w tych wodach Ph, GH, i KH są zupełnie inne. Czy to dobre rozwiązanie dla tego zbrojnika? 

Poza tym gibbiceps to całkiem niezły zwierzak, który rośnie do ponad 60cm. Czy to też dobre rozwiązanie trzymać tą rybę w takim zbiorniku?

Kolejna rzecz, to taka, że to nadwyraz sympatyczne i pokojowo usposobione stworzenie. Lubi zaciszne kryjówki, a terytorialne pyszczaki tego nie tolerują.

 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Zbrojniki pospolite. Ten lamparci to faktycznie kawał ryby, więc bez względu na biotop, jest za duży do takiego akwarium. Szkoda go do takiego akwarium. 

29 minut temu, Sprinciu napisał:

Nic mu się nie stanie, sam wpuscilem 2 male do siebie zeby nie draznily mnie brudne szyby. Oczywiscie koledzy powiedza ze nie bo to niezgodne z biotopem, ale akurat tuaj mysle powinna gurowac funkcjonalnosc nad biotopem, bo uwazam ze moczenie rak w wodze nie wplywa zbyt dobrze na comfort ryb a dodatkowo latwie wtedy przemycic cos szkodliwego dla ryb do wody.

Brudne szyby dalej będziesz miał, bo jedynie z okrzemkami są w stanie sobie poradzić i radzą sobie doskonale. Inne glony są z mocne dla nich. Potoczna nazwa jest myląca, wszystkim się wydaje, że dzięki nim pozbędą się glonów. Dużą zaletą jest wyjadanie resztek pokarmu z dna i zakamarków, ale fajdają jeszcze więcej od pyszczaków. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, George 88 napisał:

Mam go już kilka lat i jakiś olbrzym nie jest, wolno rośnie. Oki przekonaliście mnie postaram się go również zbyć choć nie ukrywam że z pewnym bólem. 

Wolno rośnie, ale w pewnym momencie będziesz zmuszony się go pozbyć tak czy inaczej. O ile ten bardziej polularny- Ancistrus dolichopterus potrafi się dobrze bronić, tak gibbiceps jest pokorny jak baranek i będzie się stresował towarzystwem pyszczaków. Pielęgnowałem oba w zbiornimu SA przez pewien czas. Zbrojnik niebieski przeganiał 4x większego od siebie lamparciego. 

Chodzimy już w OT. Przede wszystkim chodzi tutaj o parametry wody. Szkoda męczyć te ryby w wodzie alkalicznej. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.