tabelpl Opublikowano 22 Grudnia 2019 #1 Opublikowano 22 Grudnia 2019 Witam. Po 5 latach walki z żoną wywalczyłem wymarzony zbiornik stoi na swoim miejscu. - Akwarium o wymiarach 138x40x50h - Filtr kaseciak mój pierwszy (zbudowałem na podstawie informacji z tematu z tego forum pompa jk Animals 2000l/h grzałka 150 Wat Eheim do 300 litrów jak zapewnia producent , 3 gąbki 3in1, ceramika litr matrix ) Formatki zamówiłem docięte wloty do filtra naciąlem pilarka. Jakoś śmiga - kamienie 50 kg - Piasek 30 kg 15 kg 2mm i 15 0.8mm - wiem trochę za dużo ale przy podmianie wody wywale z 10 kg Zbiornik stoi na stelażu spawanym pod zamowienie, obłożony płytami gk i właśnie dziś skończyłem kłaść imitacje betonu Oświetlenie ledowe w drodze ... Pokrywę zrobiłem z pcv jak dojdzie wstawie foty Co do obsady to jeszcze się zastanawiam . Na ten litraż pewnie tylko 2 gatunki wejdą, nie chce przerabiać . Woda stoi 5 dni od 2 dni działa filtracja Wodę należałem przez ustrojstwo Parametry( JBL )na dzień 22.12.2019 PH 3-10 7.5 pH 7.4-9.0 8 Gh 14 Kh 10 Nh4 0,2 NO2 0.1 No3 10 Wczoraj wlałem bakterie startowe podobno jakieś dobre strasznie śmierdzą Jak dojdzie oświetlenie to wstawię więcej fotek. Pozdrawiam Jak może ktoś się wypowiedzieć co do parametrów wody to będę wdzięczny dzięki . Ewentualne uwagi mile widziane
Andrzej Głuszyca Opublikowano 22 Grudnia 2019 #2 Opublikowano 22 Grudnia 2019 5 minut temu, tabelpl napisał: PH 3-10 7.5 W tym zakresie nie używaj.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się