Skocz do zawartości

Piękno w naszych zbiornikach 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Sławku @Slawek-meszek Ty dziękujesz nam a Tobie nikt 😁 To może ja się wychylę i podziekuję w imieniu grona ludzi głosujących bo się chłopie narobiłeś! Dobra robota! 👍

Fajnie znać taki przegląd co się komu podoba, ja posiadam bądź kiedyś posiadałem 5 gatunków z pierwszej dziesiątki 😀

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pavlofico napisał:

@Slawek-meszek, dało by radę wcisnąć mnie gdzieś pomiędzy podziękowania emoji39.png

@pavloficoBardzo ale to bardzo PRZEPRASZAM nastąpiła pomyłka jesteś pierwszą osobą którą chciałem wymienić ale wskoczył mi inny nick.

@pavloficojest pierwszą osobą która zagłosował i bardzo za to dziękuję  a za pomyłkę jeszcze raz przepraszam

Ps

Już poprawione 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mróz napisał:

Sławku @Slawek-meszek Ty dziękujesz nam a Tobie nikt 😁 To może ja się wychylę i podziekuję w imieniu grona ludzi głosujących bo się chłopie narobiłeś! Dobra robota! 👍

Dziękuje za miłe słowa 👍

4 godziny temu, Mróz napisał:

Fajnie znać taki przegląd co się komu podoba, ja posiadam bądź kiedyś posiadałem 5 gatunków z pierwszej dziesiątki 😀

Takie właśnie sondaże w formie zabawy dają duże wyobrażenie co komu się podoba. W większym lub mniejszym stopniu rzutuje to co mamy w zbiornikach.

Palmę pierwszeństwa mają ryby z rodzaju mbuna. Tak tendencja utrzymuje się od dłuższego czasu, i chyba szybko się nie zmieni. Zaś ryby z rodzaju non mbuna co raz bardziej są popularne. W 2012r  non mbuna było 3 gatunki na 15 ryb w sondażu. W 2014 non mbuny było już 7 gatunków. W roku 2016 też było widać też duże zainteresowanie rodzajem non mbuna. Nie umiem tego określić gdyż nie robiłem tego sondażu. Sondaż w  za rok 2019 pokazał że było sześciu przedstawicieli non mbuna na 15 miejsc. A nawet jedna z ryb zajęła drugie miejsce. W telegraficznym skrócie chciałem pokazać jak non mbuna  przypada do gustów hodowcy.

Te gatunki są najpopularniejsze w naszych akwariach

Metriaclima msobo Magunga      -    S

Metriaclima Maiso Reef

Chindongo Demasoni

Labidichromis caeruleus yellow

Ch Saulosi

Sciaenochromis fryeri

Placidochromis phenochilus Mdoka 

Copadichromis Boryei Kadango

 

Nimbochromis Venustus

Dimidiochromis compressiceps

Protomelas sp steveni Taiwan Reef czy Spilonotus Tanzania 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.