Skocz do zawartości

Odpowiednie tło oraz układ kamieni


Nowinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych fototapet pozycja 3 i 4 przypomina Malawi, ale jak wyglądać będą te bryły, które już masz z tymi otoczakami, porządnie zarośniętymi przez glony na grafikach z tych pozycji? Sztuka polega na tym, aby dobrać odpowiednie kamienie do tła. W przypadku fototapety pojawia się kolejny problem. Glony na kamieniach w akwarium będą wyglądały zapewne inaczej, niż te, które są na tapecie. 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SlavekG napisał:

Zbiornik 120x40x50 Kamień po prawej waży 30kg a razem jest ich tam ze 130kg

Demonarium.jpg

Przepiękna aranżacja :D Taka w moim klimacie :) 

7 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:


Czytałem..ale tam jest dosłownie kilka zgodnie ze sztuką  zrobionych jeżeli chodzi o aranżację. Nie wspomnę obsady .....w którymś nawet bocje pływają.

 

Czyli lepiej nie wzorować się na tych propozycjach? Tam są inni użytkownicy, niż tutaj na forum? Myślałem, że podobny jest poziom forum malawi i grupy na FB hmmm

2 minuty temu, przemo-h napisał:

Z tych fototapet pozycja 3 i 4 przypomina Malawi, ale jak wyglądać będą te bryły, które już masz z tymi otoczakami, porządnie zarośniętymi przez glony na grafikach z tych pozycji? Sztuka polega na tym, aby dobrać odpowiednie kamienie do tła. W przypadku fototapety pojawia się kolejny problem. Glony na kamieniach w akwarium będą wyglądały zapewne inaczej, niż te, które są na tapecie. 

Czyli co sugerujesz? Odpuścić sobie fototapetę i zastosować czarne tło tak jak planowałem na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nowinsky napisał:

 

Czyli co sugerujesz? Odpuścić sobie fototapetę i zastosować czarne tło tak jak planowałem na początku?

Czarne, strukturalne, lub takie, które odzwierciedla toń. Ta ostatnia opcja nie jest łatwa do wykonania, ale jeśli masz dobre oko, to warto pokombinować.

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nowinsky napisał:

Czyli lepiej nie wzorować się na tych propozycjach? Tam są inni użytkownicy, niż tutaj na forum? Myślałem, że podobny jest poziom forum malawi i grupy na FB hmmm

Grupy FB Malawi nie są powiązane z Forum Klubu Malawi. Klub Malawi na swoją stronę FB.

A tamta fota wyżej była zrobiona rok temu zaraz po zalaniu zbiornika, teraz wszystko jest brązowe  🙂

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nowinsky napisał:

Tam są inni użytkownicy, niż tutaj na forum?

W dużej mierze Ci sami ..ale z tych co pokazali swoje zdjęcia z aranżacją godną naśladowania jest może czterech kolegów a wśród nich Zbyszek @cravi Robert @Robson79. Jeżeli tam jakiś kolega pisze , że bocje w tym biotopie są ok...to nawet nie pytam o resztę. Jak chyba Sławek @SlavekG  czy Bartek @Bartek_Denapisał..posiłkuj się naszą galerią a znajdziesz tam wiele zdjęć z klimatami które lubisz i naprawdę super przemyślane aranżacje. Dzięki radom  tutaj otrzymanym od kolegów , którzy Ci pomagają uwierz mi , że stworzysz super szkło.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nasza galeria,bo tu masz aranżacje, które już przeszły naszą krytykę. 

Czarny łatwiej, bardzo ciemny granat trudniej, foto najtrudniej, ale odwrotnie idzie efekt końcowy, jeśli ci się uda. Jak dla mnie foto 1 i 3. Dno gdzie dużo kamieni łatwiej skomponować.

Osobna droga to tło strukturalne. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.