Skocz do zawartości

Prosba o pomoc


Kobieta40

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Slawek-meszek napisał:

Sławku ten zbiornik ma już dobrze ponad 3 tygodnie . Myślę że teraz to właśnie jest ten moment jak zaczyna iść w dobrą stronę.

Już mam, zakręciłem się bo w poście 16 jest mowa o tygodniu, kiedy to były tam zbrojniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlavekG napisał:

To nie masz testu NH3, skąd w pierwszym poście wynik NH3?

Miałam test NH3- długa historia, odkupiłam akwarium a z nim test,  niestety w pojemniku pierwszym było tylko na jedną próbę, dlatego zrobiłam i podałam wynik, teraz musze dokupić nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lisiek napisał:

Miałam test NH3- długa historia, odkupiłam akwarium a z nim test,  niestety w pojemniku pierwszym było tylko na jedną próbę, dlatego zrobiłam i podałam wynik, teraz musze dokupić nowy

Skoro taka historia, to sprawdź jeszcze daty ważności na pozostałych testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lisiek napisał:

ale jaki testy mam robić codziennie NH3 i co jeszcze?

Tak jak napisał Sławek NH3 i No2.

Jak zauważysz, że jest tendencja spadkowa to zaczniesz robić No3. Te pierwsze dwa mają zejść do 0(zera) a No 3 powinno zejść do jakiegoś minimum. Może to być 10 lub jakiejś innej wartości zbliżonej do 0. W Twoim przypadku będzie to około 20ppm. Gdyż Twoja woda w kranie ma tyle a Ty w zbiorniku nic nie masz na zbicie tej wartości.

Także do sklepu i niestety trzeba wydać co nie co.  Dobrze byłoby abyś zapisywał sobie wszystkie pomiary od dnia wczorajszego. Będziesz miał porównanie.

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Tak jak napisał Sławek NH3 i No2 jak zauważysz, że jest tendencja spadkowa to zaczniesz robić No3. Te pierwsze dwa mają zejść do 0(zera) a No 3 powinno zejść do jakiegoś minimum. Może to być 10 lub jakiejś innej wartości zbliżonej do 0. W Twoim przypadku będzie to około 20ppm. Gdyż Twoja woda w kranie ma tyle a Ty w zbiorniku nic nie masz na zbicie tej wartości.

Także do sklepu i niestety trzeba wydać co nie co.  Dobrze byłoby abyś zapisywał sobie wszystkie pomiary od dnia wczorajszego. Będziesz miał porównanie.

Wielkie dzięki, tak też zrobię, i nie o pieniądze tutaj chodzi tylko raczej brak mojej wiedzy, ale już się poprawiam i zobaczymy co będzie dalej.

Jeszcze raz 👏

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po prawie dwóch tygonidach sytuacja zmieniła się o tyle,że zakupiłam nowy filtr Ultramax 2000 ( ma być do nowego akwarium ), ale niesetety po wyłączeniu brzęczka ryby zaczynają pomimo to pływac u góry, parametry cały czas na tym samym poziomie a mianowicei NH3- bliskie zero, NO2 - powyżej 1,6, pH - 7

To już nie wiem co mam zrobić, aby ustabilizować akwarium, woda przy tym filtrze kryształ, a rybki swoje...

Być może coś z piaskiem albo kamieniami...

Bakterie i uzdatnianie wody cały czas tak samo podawane.

Co może powodować takie zachowanie?

 

Ktoś coś???

 

 

Edytowane przez Lisiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.