Skocz do zawartości

Cyrkulacja przy zastosowaniu "Hamburga" - jak ustawić ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wychodzę z założenia, że falownik musi mieć większy przepływ w takim filtrze niż pompa. Pompa ma wąski strumień, a falownik dmucha szerokim. Głowica 2000 l/h w zbiorniku autora zrobi konkretną robotę, a falownik o takim przepływie już niekoniecznie. Tutaj trzeba falownika o przepływie + - 3000l/h. 

Wszystko jedno czy będzie to falownik, czy pompa. Działać będzie i zrobi rewelacyjną robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Proszę Cię zrób jakis filmik chciałbym to zobaczyć a i innym też się przyda.

Na początku tematu zamieściłem filmik i zdjęcie z góry na filtr - wiem, marnej jakości.....

2 minuty temu, przemo-h napisał:

Ja wychodzę z założenia, że falownik musi mieć większy przepływ w takim filtrze niż pompa. Pompa ma wąski strumień, a falownik dmucha szerokim. Głowica 2000 l/h w zbiorniku autora zrobi konkretną robotę, a falownik o takim przepływie już niekoniecznie. Tutaj trzeba falownika o przepływie + - 3000l/h. 

Wszystko jedno czy będzie to falownik, czy pompa. Działać będzie i zrobi rewelacyjną robotę. 

Pocieszające to, co napisałeś, zwłaszcza to z "rewelacyjną robotą" ;) Rozumiem, że Tunze 6020 (2500l/h) będzie za mały ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sławol napisał:

Moduł BTN z naciętymi zębami zasysa wodę za pomocą pompki, woda wraca wylotem powyżej tafli.

Tu niema co porównywać tego modułu do zwykłego skimmera, bo zwykły skimmer tylko zasysa wodę z powierzchni ale nie powoduje łamania powierzchni aby ją natlenić... I o to nam chodziło... Teraz już wszystko jasne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomaszzt napisał:

Rozumiem, że Tunze 6020 (2500l/h) będzie za mały ?!

Myślę, że tak. Jak wcześniej napisałem używałem falownika  jvp102 6000l/h https://allegro.pl/oferta/falownik-jvp-102-happet-8653480458?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=EAIaIQobChMI2cTK1vTi5QIVzRsYCh26Pg2PEAQYBSABEgI2aPD_BwE przepływu teoretycznie do pchania wody w tak dużym zbiorniku nadaję się. Wiem że Tunze to jakby półka więcej i też inaczej dmucha ale jednak będzie to za mało. Tanszą opcją a napewno dobrą bedzie ten oto falownik https://allegro.pl/oferta/sun-sun-jvp-132-4000-8000l-falownik-cyrkulator-8295666240?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=EAIaIQobChMIocbGsvPi5QIVA6wYCh0CAAsUEAYYASABEgIsnvD_BwE

zdjęcia zapożyczone z internetu

Wydajność dobra magnes to najważniejsze a i cena rozsądna. Wiem wiem, że to chinol. Ja jakoś nie mogę złego słowa powiedzieć to tych wyrobach. Akurat trafiałem na dobre sztuki

Edytowane przez Slawek-meszek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszztTunze 6045 ma zapas do 4500l/h i jest to limuzyna, która na pewno cię nie zawiedzie. Sobo widzę odpada po złych doświadczeniach. Kolega Sławek zasugerował SunSun 4000-6000 l/h i widać, że wszyscy myślimy podobnym tokiem. W tym przypadku jest szansa na to, że cała filtracja i cyrkulacja będzie oparta tylko na tym, jednym Hamburgu. Sławek zaproponował inny, tańszy kompromis, niż Sobo, które nie wchodzi w grę po złych doświadczeniach. Moją uwagę w tym SunSun przykuła budowa i uchwyt, które wyglądają podobnie do Tunze, więc jest szansa, że może być cichy. Zresztą Sławek sobie chwalił. Możemy zacząć też od początku. Pisałeś, że zalegają ci jakieś graty w piwnicy. Jaki sprzęt masz dokładnie, prócz tej głowicy aqua-szuta w zbiorniku? Może uda się coś z tego sklecić.

Rozumiem, że ten Aqua-szut nie zmieści się do Hamburga? Próbowałeś go wcisnąć? To tylko gąbka, więc myślę, że nie będzie problemu, jeśli użyjesz trochę przemocy, aby to zainstalować. 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.