Skocz do zawartości

Cyrkulacja przy zastosowaniu "Hamburga" - jak ustawić ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Sławol napisał:

Właśnie o ten wylot mi chodzi, falownik działa w inny sposób niż pompa stąd moje pytanie. Jeśli ruszanie taflą nie jest konieczne (będzie skimer) to nie potrzeba większej mocy falownika niż pompy?

Sławku bo chyba tak masz na imię. Ja wychodzę z założenie, że po to zrobiłem sobie taki filtr, żebym nie miał nic więcej akwarium oprócz dodatkowego falownika który jest ustawiony przy dnie do wyganiania syfku.

Ale jeżeli chcesz dać skimer proszę bardzo. W takim razie użyj falownika bo Tobie moc nie będzie potrzebna. Falownik zrobi swoją "robotę".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sławol napisał:

Jeśli ruszanie taflą nie jest konieczne (będzie skimer) to nie potrzeba większej mocy falownika niż pompy?

Sam skimmer nie spowoduje bezpośrednio natlenienia wody. Owszem..ułatwi bo będzie czysta powierzchnia..ale żeby natlenić poprzez ruch tafli musi ją coś poruszać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Sławku bo chyba tak masz na imię. Ja wychodzę z założenie, że po to zrobiłem sobie taki filtr, żebym nie miał nic więcej akwarium oprócz dodatkowego falownika który jest ustawiony przy dnie do wyganiania syfku.

Ale jeżeli chcesz dać skimer proszę bardzo. W takim razie użyj falownika bo Tobie moc nie będzie potrzebna. Falownik zrobi swoją "robotę".

Też z takiego założenia wychodzę, skimer będzie z małego modułu BTN😊 Filtrację podpatruję w twoim akwa bo moje będzie takiej samej wielkości tylko chciałem hamburga na falowniku Tunze i nie wiem który model wybrać.

 

11 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Sam skimmer nie spowoduje bezpośrednio natlenienia wody. Owszem..ułatwi bo będzie czysta powierzchnia..ale żeby natlenić poprzez ruch tafli musi ją coś poruszać.

Myślę, że da rade. Skimer będzie z modułu ponacinam grzebień włożę małą pompkę i powinno ogarnąć natlenianie i film bakteryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sławol napisał:

Też z takiego założenia wychodzę, skimer będzie z małego modułu BTN😊 Filtrację podpatruję w twoim akwa bo moje będzie takiej samej wielkości tylko chciałem hamburga na falowniku Tunze i nie wiem który model wybrać.

Musisz sobie wszystko przemyśleć.  Myślę, że powinieneś dobrać coś mocniejszego aby nic Ci nie zalegało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sławol napisał:

Myślę, że da rade. Skimer będzie z modułu ponacinam grzebień włożę małą pompkę i powinno ogarnąć natlenianie i film bakteryjny.

Sławku...film zlikwiduje. Ale jak ma natlenić ? Może jakoś sobie to inaczej wizualizuje..ale przecież on nie spowoduje ruchu wody a tylko oczyści lustro co owszem ma wpływ ale jak jest ruch?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Sławku...film zlikwiduje. Ale jak ma natlenić ? Może jakoś sobie to inaczej wizualizuje..ale przecież on nie spowoduje ruchu wody a tylko oczyści lustro co owszem ma wpływ ale jak jest ruch?

Wydaje mi się, że łamanie tafli wody powoduje jej natlenienie co też skimer czyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku...na 100% łamanie lustra powoduje jej natlenianie i jest to chyba najlepszy sposób. Ale jak skimmer łamie lustro wody? Jakoś tego nie mogę sobie zwizualizować. Ale skoro łamie to OK..Fakt..ja używam Eheim 350 i na nim się wzoruję. Musiałbym bym po prostu zobaczyć to o czym mówisz bo pewnie sobie to inaczej wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sławol napisał:

Wydaje mi się, że łamanie tafli wody powoduje jej natlenienie co też skimer czyni. 

Miałem przez jakiś czas skimmer w akwarium i jakoś nie zauważyłem aby powodował łamanie tafli wody... 🤔

Edytowane przez Robson79
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o ruch tafli chodzi. Do tej pory mam tego hamburga na pompę powietrzną i wylot skierowany jest na równi z powierzchnią wody. Nie istnieje coś takiego, jak film bakteryjny a powierzchnią wody "targa" aż miło. W sumie nie rezygnowałbym z powietrznego napędu, ale widzę gołym okiem, że jest za słaby. Z drugiej strony mam małe akwarium - 110x45x40h więc może Tunze 6020 ogarnie temat ?! Pompy przepływowe i głowice są duże, jak na hamburga-reaktora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Sławku...na 100% łamanie lustra powoduje jej natlenianie i jest to chyba najlepszy sposób. Ale jak skimmer łamie lustro wody? Jakoś tego nie mogę sobie zwizualizować. Ale skoro łamie to OK..Fakt..ja używam Eheim 350 i na nim się wzoruję. Musiałbym bym po prostu zobaczyć to o czym mówisz bo pewnie sobie to inaczej wyobrażam.

Moduł BTN z naciętymi zębami zasysa wodę za pomocą pompki, woda wraca wylotem powyżej tafli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.