Skocz do zawartości

Cyrkulacja przy zastosowaniu "Hamburga" - jak ustawić ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Slawek-meszek napisał:

Nie ma takiem możliwości aby gąbka się tak zapchała aby pompa nie miała co pompować. Przez gąbkę zawsze przejdzie woda. Aczkolwiek jeżeli gąbka będzie "pełna" to nie będzie zbierała dobrze syfku. 

Ze się gąbka nie zapcha ja to wiem. 

Ja u siebie mam upchaną pompę jebao dcs 4000, miałem wstawiać Tunze 6020 ale co z pompą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tom74 napisał:

 

Ja u siebie mam upchaną pompę jebao dcs 4000, miałem wstawiać Tunze 6020 ale co z pompą. 

A co ma być?

 

31 minut temu, Sławol napisał:

Czyli falownik powinien być o większym przepływie niż głowica? 

Niekoniecznie. Hamburg nie wymaga ogromnego przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżeli chcesz ustawić na taflę wody aby nią ruszać na całej powierzchni to falownik tego nie uczyni. Głowica to zrobi gdyż tak naprawdę jest do tego przystosowana. Falowik jest do tego aby bez oporów przepychać wodę. Może zrobić mały test. Przytkaj wylot z głowicy a przytkaj wylot z falownika. Sam zobaczysz efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slawek-meszek napisał:

Nie jeżeli chcesz ustawić na taflę wody aby nią ruszać na całej powierzchni to falownik tego nie uczyni.

Tu się nie zgodzę , przy ustawieniu falownika w stronę powierzchni cała tafla jest w ruchu. Może jutro nagram filmik.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, suricade napisał:

Tu się nie zgodzę , przy ustawieniu falownika w stronę powierzchni cała tafla jest w ruchu. Może jutro nagram filmik.

 

Sama dobrze wiesz wszystko zależy jakiego użyjesz sprzętu o jakiej wydajności do jakiego akwarium. Miałem ustawiony falownik jvp 102 6000l/h i przy moich 200cm słabo to wypadło. Teraz mam głowicę o wydajności 3000l/h i cała tafla "chodzi"

Także Ty na pewno masz rację 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Jak się zapcha gąbka to i pompa obiegowa nie będzie miała co pompować.

 

To która odpowiedź jest prawdziwa????

Pisalem, że nie ma znaczenia czy pompa obiegowa czy falownik zapchana gąbka działa tak samo. Może trochę za obrazowo 😃.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Slawek-meszek napisał:

Nie jeżeli chcesz ustawić na taflę wody aby nią ruszać na całej powierzchni to falownik tego nie uczyni. Głowica to zrobi gdyż tak naprawdę jest do tego przystosowana. Falowik jest do tego aby bez oporów przepychać wodę. Może zrobić mały test. Przytkaj wylot z głowicy a przytkaj wylot z falownika. Sam zobaczysz efekt.

Właśnie o ten wylot mi chodzi, falownik działa w inny sposób niż pompa stąd moje pytanie. Jeśli ruszanie taflą nie jest konieczne (będzie skimer) to nie potrzeba większej mocy falownika niż pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.