Skocz do zawartości

Cyrkulacja przy zastosowaniu "Hamburga" - jak ustawić ?


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, przemo-h napisał:

 Głowica powinna być zamontowana w połowie wysokości. 

Zamontowana w połowie wysokości hamburga ?

33 minuty temu, suricade napisał:

Jeżeli się zmieszczą to możesz do hamburga dać te 2 głowice Aquaszut, które posiadasz. Albo np. tani falownik o przepływie 3000 l/h. Opcji masz sporo.

Nie ma szans, przestrzeń w reaktorze to prostokąt 8,5 na 5,5 na całej wysokości gąbki. HMF shop sprzedaje reaktory z Tunze 6015, może tak ?

Filmik z "dupkofonu":

 

Edytowane przez tomaszzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam raczej o sobo wp 50 m. Wydaje się mniejszy w porównaniu z tunze. Mam go u siebie i raczej nie ma tych 3000l/h, pomimo usunięcia "regulatora" ;) . Do falownika musisz mieć kawałek rurki o nieco większej średnicy niż falownik, w gąbce robisz nacięcie  "na krzyż" i wkładasz rurkę. Trzeba też pomyśleć o zamontowaniu falownika.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaszztdokładnie, w połowie wysokości Hamburga. Na początku nie zbierał nic z tafli, gdy pompę miałem zamontowaną wyżej. Po obniżeniu szybko się z tym uporał. Falownik też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto również i tą opcję przemyśleć. 

Edytowane przez przemo-h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska - toż miałem 2 falowniki sobo w50, oba warczały jak traktor, nic nie pomagało. Musiałbym kupić kilka sztuk i wybrać dobry - specyfika chińskich (które potrafią być bardzo dobre) wyrobów bez śladu jakiejkolwiek QC. No kurcze nie wiem, co mam robić.

Jak taką pompę "ustawić" w hamburgu ? Wlot/wylot w pionie, czy poziomo ? Rozumiem, że uchwyt do szyby całkowicie demontuję a rurki to dział łazienkowy w ciastoramie czy innym obi ?!

Przemo-h - to Tunze strasznie drogie, naprawdę trzeba ten wyższy model ?

Wracając do cyrkulacji, podpowie ktoś, co jest nie tak z ustawieniem u mnie na dziś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomaszzt napisał:

Matko Boska - toż miałem 2 falowniki sobo w50, oba warczały jak traktor, nic nie pomagało. Musiałbym kupić kilka sztuk i wybrać dobry - specyfika chińskich (które potrafią być bardzo dobre) wyrobów bez śladu jakiejkolwiek QC. No kurcze nie wiem, co mam robić.

Jak taką pompę "ustawić" w hamburgu ? Wlot/wylot w pionie, czy poziomo ? Rozumiem, że uchwyt do szyby całkowicie demontuję a rurki to dział łazienkowy w ciastoramie czy innym obi ?!

Przemo-h - to Tunze strasznie drogie, naprawdę trzeba ten wyższy model ?

Wracając do cyrkulacji, podpowie ktoś, co jest nie tak z ustawieniem u mnie na dziś ?

Tunze jest drogie, ale to jest Mercedes wśród falowników. Osobiście próbowałem już kilku marek i skończyło się na Tunze. Pompa też jest dobra. Możesz wrzucić tam samą pompę Aqua-El Circulator 2000. Na dno pocięte gąbki w kostkę, a na to luźno pompę, bez uchwytów. Na wylot wąż po jakimś starym filtrze, lub rurka. Aby tylko przeszła przez gąbkę. I rakieta gotowa, która załatwi całą robotę w zbiorniku, którą w razie konieczności raz w roku wystarczy odmulaczem przeczyścić, bez wyciągania z akwarium. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, suricade napisał:

@przemo-hTylko czy ten Aquael tam wejdzie, jeżeli Aquaszut nie wchodzi?

Długość samego korpusu to 9,5cm, szerokość 5,3. Korpus jest o 1cm zbyt długi, ale można spróbować wcisnąć coś podobnych gabarytów na próbę. To tylko gąbka i nie powinno być problemu jeśli reaktor będzie trochę wypukły w tym miejscu. Chyba, że coś z innej marki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie wejdzie. Zaczynam myśleć o Tunze, tylko czy naprawdę 6045 do 200l  nie jest na wyro?!st ?! Chodzi o to, że trochę funduszy już poszło i , w moim przypadku, trzy stówki to nie jest zachcianka.... Naturalnie nie żałuję, ale jak pomyślę, co leży w piwnicy i za ilę kasy.....

Przemek - rozumiem, że pompę kładę na jakieś miękkie podłoże, w połowie wysokości filtra z wylotem też w połowie wysokości, czy inaczej to rozwiązuję ?! Przepraszam za mnogość pytań, ale "nie ma głupich pytań" podobno. Tunze ma 7cm średnicy, 5,5 cm do dyspozycji, to jest 0,75cm w gąbkę z dwóch stron, chyba nawet nie powinno być tego widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.