Morganelo Opublikowano 5 Listopada 2019 #21 Opublikowano 5 Listopada 2019 Teraz, mazilo napisał: Ja proponowałem Tunze 6045 inne modele proponowali koledzy Tak wiem odpowiedziałem Ci tylko czemu takie a nie inne porównanie cyrkulatorów... A tak na marginesie też jestem za wyborem Tunze 6045... Dziś miałem przyjemność na żywo doświadczyć jej możliwości ... Jak na 4500l/h w zbiorniku 180cm długości bez specjalnego ustawiania (na wprost równolegle do ściany tylnej ok. 10cm pod taflą wody) była w stanie wzruszyć piasek na końcu zbiornika...
mazilo Opublikowano 5 Listopada 2019 Autor #22 Opublikowano 5 Listopada 2019 (edytowane) Tunze 6045 zamówiona Dlaczego ? Bardzo długo interesowałem się morszczyzna , w teorii zbiornik był szykowany na nią. W świecie morszczyzny Tunezja ma bardzo dobre opinie . Edytowane 5 Listopada 2019 przez mazilo
SlavekG Opublikowano 5 Listopada 2019 #23 Opublikowano 5 Listopada 2019 6 minut temu, mazilo napisał: Tunze 6045 zamówiona Bardzo dobry wybór
GOLUMN Opublikowano 7 Listopada 2019 #25 Opublikowano 7 Listopada 2019 Czekam na twoje spostrzeżenia.
Arcicha Opublikowano 2 Stycznia 2020 #26 Opublikowano 2 Stycznia 2020 Ze swojej strony tylko dodam że po półtora roku sporadycznego użytkowania jebao rw-8 kupione w erybka szwankuje (tzn czasem zaskoczy jak się "popchnie" wirnik i kilka razy włączy/wyłączy). Ponadto jak w końcu uda się uruchomić to hałasuje jak traktor i jest za mocne w moim akwarium 120x70x65 nawet na najniższym biegu (inna sprawa że nie bardzo wiem jak prawidłowo ustawić cyrkulator , mam go nad zasysem nakierowany na środek przedniej szyby). Jak w końcu padnie na amen to myślę o przesiadce na tunze - poradźcie czy na prawdę jest bardziej cicha niż jebao? Myślałem o 6045 ale może 6025 wystarczy ( nie planuję niestety większego baniaka).
Sprinciu Opublikowano 5 Stycznia 2020 #27 Opublikowano 5 Stycznia 2020 @ArcichaA nie warto było oddać/wymienić na gwarancji/rękojmi? Ja mam od 2 miesięcy SOW-8 ustawiona na stałe na 40%, na noc obniża się do 10%, a przed czyszczeniem filtrów na godzinę zwiększam na 100% aby poruszyło ewentualne fekalia których wcześniej nie ruszyło, a są to znikome wartości. Co do głośności to słychać ewentualnie chlupot wody. Cyrkulator ustawiony nad zasysem 10cm poniżej lustra wody, skierowany na środek szyby czołowej z kierunkiem na lustro.
Kubeq Opublikowano 6 Stycznia 2020 #28 Opublikowano 6 Stycznia 2020 (edytowane) Ja pozwolę sobie również polecić firmę Tunze. Co do konkretnego modelu to nikt 100% gwarancji Ci nie da, co do tego jaki model wystarczy do twojego zbiornika, bo głównym czynnikiem, poza wymiarami baniaka jest też stopień zagruzowania akwarium . U mnie 6045 chodzi na maksa w akwarium 160x60x60 i jestem z niego zadowolony, co nie znaczy że gdzies nie zbierają się jakieś odchody, ale u mnie spowodowanie jest to głównie ulożeniem kamieni i wykopkami prowadzonymi nieustannie przez mieszkańców zbiornika. Moja Tunze6045 chodzi od 2,5 roku i jest przy każdym karmieniu wyłączana, także startuje średnio raz dziennie i ma się bardzo dobrze. Edytowane 6 Stycznia 2020 przez Kubeq 2
Bartek_De Opublikowano 6 Stycznia 2020 #29 Opublikowano 6 Stycznia 2020 1 godzinę temu, Kubeq napisał: U mnie 6045 chodzi na maksa w akwarium 160x60x60 i jestem z niego zadowolony Do swojego nowego 160x60x60 zakupiłem 6055, mam nadzieję, że będzie ok 1
SlavekG Opublikowano 6 Stycznia 2020 #30 Opublikowano 6 Stycznia 2020 U mnie w 180x60x60 chodzi 6045 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się