Skocz do zawartości

Start 250l


szymx1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, SlavekG napisał:

Skoro wiesz że to temat na inny dział to czemu świadomie piszesz w tym dziale? Trzymajmy się zasad.

Z całym szacunkiem,ale wydaje mi się że znów czepiasz się niepotrzebnie,bo to samo mogłeś wcześniej napisać innym udzielającym się w tym temacie,bo oni również pisali o czymś innym(np. o obsadzie,o której również ja napisałem) niż jest to wymagane w tym dziale.

Przy okazji chęci pomocy autorowi tematu skrobnąłem co nie co,aby odpowiedzieć mu na zadane pytania,na które też odpowiedzieli inni koledzy.

Jako moderator staraj się traktować wszystkich na równi,bo teraz to wygląda jak byś tylko przyczepił się mojej osoby,a zauważ że nie tylko Ja pisałem o obsadzie.

Koniec OT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, z góry przepraszam że nie odpisywałem ale nie było czasu. Dziękuję Wam bardzo za wszelkie udzielone rady, postanowiłem zrezygnować z anubiasa na rzecz nurzańca. Co do reszty zastosuje się do rad jedynie nie podoba mi się rozwiązanie z prefiltrem do biologa jakoś tak za dużo tych sztuczności bym tam miał. Jeszcze raz dziękuję i jak tylko będę startował pochwalę się fotkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa badziewie. Takie ledy, jak pokazali z bliska, to są 2 rodzaje - stare - badziewne i nowe - super. Skoro nie napisali mocy i sprzedają w tej cenie, to znaczy, ze jest bardzo badziewnie.

Każda lampa powinna mieć podaną moc łączną plus mile widziana ilość lumenów oraz wypisane barwy.

Jak chcesz tanio, to popatrz światło LED do ciągników, przykładowo ta lub jeszcze słabsza:

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-robocza-off-road-72w-do-ciagnika-7825823147

Tylko zasilacz do tego kupujesz i gotowe, ewentualnie sterownik włącz/wyłącz za 35 zł na gniazdko.

Dobrze też mieć lampę o połowę krótszą niż zbiornik, żeby niepotrzebnie boków nie doświetlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam jeszcze jedno pytanie bo kupiłem kamienie i po wstępnych układaniu aranżacji kamienie delikatnie się ruszają i tu się zastanawiam czy pyszczaki nie będą w stanie tego jakoś obalić na szybę? Czy może lepiej czymś to skelić dla swojego spokoju? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72747528_2455185861429900_1353340041736224768_n.jpg

76688952_488790588400426_1998400015986327552_n.jpg

 

Coś takiego i martwi mnie ten kamień po lewej od góry delikatnie się buja i boje się żeby nie poleciał mi na szybe. Waga jego około 10kg, czy może bezpieczniej było by go od początku oprzeć o szybę?

Edytowane przez szymx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opieraj o szybę. Może podeprzyj go innym kamieniem. Pyszczaki go nie ruszą, ale nurt wody...cyrkulacja może. Nie wiem na ile to jest stabilne. Jeśli tylko się chwieje, to nie masz czym się przejmować. 

Tak jak Agnieszka pisze, uwzględnij też piasek. Ta dolna grota może zniknąć. Tak w ogóle aranż ciekawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.