Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 300L z opcja lekkiego przerybienia


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym filmiku są pokazane po raz kolejny przecinki po kilka centymetrów i tylko dwie, trochę podrośnięte ryby. 

@Sprinciuja jestem bardzo cierpliwym człowiekiem, ale mam wrażenie, że nie ma sansu to tłumaczenie. Jeśli do ciebie nie dociera to, o czym piszemy, to pozostaje życzyć tylko powodzenia! 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sprinciu napisał:

Pseudotropheus saulosi

Wg najnowszej nomenklatury od paru lat jest to Chindogo Saulosi. Nie używajmy starego nazewnictwa bo sami robimy zamieszanie w nazewnictwie.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Wg najnowszej nomenklatury od paru lat jest to Chindongo Saulosi. Nie używajmy starego nazewnictwa bo sami robimy zamieszanie w nazewnictwie.

A dokładniej Chindongo :)

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FalcowskiTwoje akwarium nie ma zbyt dużo kryjówek, właściwie to nie wiem czy jakie kolwiek ma. Ile ryb  miałeś w zbiorniku na poczatku zarybiania? I uprzedzajac tak widze ze masz 500L i 150cm długie.

@Tomasz78 Jeśli chodzi o połczenie saulosi i saulosi coral to myślałem o tym ze względu na inny kolor samic, jedna sa żółte a drugie pomarańczowe.

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sprinciu napisał:

Jeśli chodzi o połczenie saulosi i saulosi coral to myślałem o tym ze względu na inny kolor samic, jedna sa żółte a drugie pomarańczowe.

Jedne są naturalnym gatunkiem a drugie czyli coral nie powinny nigdy istnieć, to sztuczny twór i do tego niezbyt udany, szczególnie samce. Jako klub nie popieramy trzymania w akwariach tego mieszańca, nie mówiąc już o trzymaniu go w zbiorniku z czystym gatunkiem Cindongo saulosi.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Sprinciu napisał:

Jeśli chodzi o połczenie saulosi i saulosi coral to myślałem o tym ze względu na inny kolor samic, jedna sa żółte a drugie pomarańczowe.

Jeżeli dalej będziesz propagował  traki chów temat zostanie zamknięty  już  bez ostrzeżenia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu co czytam to chodzi chyba o akwarium z rybami malawi a nie o typowy biotop. Ja osobiscie mam akwarium 260L i mocno przerybione. Ale tylko do czasu. Mam 4 gatunki po 8szt. Ryby są małe i teraz obserwuję które gatunki zostaną. Chcę poznać osobiście ich zachowania. Docelowo Max 2 gatunki. 
1. Chindongo saulosi 

2. Lodotropheus sprengerae 

3. pseudotropheus elongatus mphanga

4. Labidochromis Caeruleus yellow

U mnie zostanie 1 i 2 pozycja i Tobie też polecam taki wybór. Jest kolorowo . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przyznaję się do błędu . Wprowadził mnie zacytowany fragment na podstawie którego można śmiało wnioskować , że chodzi o połączenie gatunków celem uzyskania innego koloru. Ale faktycznie chodzi o umieszczenie dwóch tworów czyli naturalnego i sztucznego w akwa czego i tak na tym forum nie polecamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.