Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 300L z opcja lekkiego przerybienia


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, AFOL napisał:

O jakiej ty przesadzie piszesz? To tylko propozycja, która będzie działać. Jakbyś nie widziała na fb, czy tutaj na forum, że jestem jedną z nielicznych osób, która popiera układy wielosamcowe, ba, nawet układy z przewagą samców. 

To dlaczego z góry zakładasz układ 1 samiec 12 samic ? Akurat w przypadku saulosi może się okazać, że to samice będą się wybijały. Tak wynika z moich obserwacji...

PS. Nie śledzę kto się jak nazywa na forum i jak na facebooku. :)

Edytowane przez suricade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja

38 minut temu, suricade napisał:

"all male tank"

to amerykańska moda na akwarium z samymi samcami ale to zbiorniki najczęściej z samymi samcami non-mbuny. Akwarium 100cm z samymi samcami mbuny będzie delikatnie mówiąc kiepskie. No bo ile gatunków samych samców? po ile sztuk z danego gatunku? Brak możliwości obserwowania jednego z najciekawszych zachowań jakim jest tarło i przygotowania do niego. Samce będą kombinowały między sobą z tarłem to jest słabe, albo będą się tłukły i część będzie zdominowana z wyblakłymi przygaszonymi kolorami będą szare chowały się po kątach akwarium albo wisiały pod lustrem wody i ożywiały się tylko w porze karmienia. Dla mnie to kiepski pomysł.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz78 napisał:

Ta opcja

to amerykańska moda na akwarium z samymi samcami ale to zbiorniki najczęściej z samymi samcami non-mbuny. Akwarium 100cm z samymi samcami mbuny będzie delikatnie mówiąc kiepskie. No bo ile gatunków samych samców? po ile sztuk z danego gatunku? Brak możliwości obserwowania jednego z najciekawszych zachowań jakim jest tarło i przygotowania do niego. Samce będą kombinowały między sobą z tarłem to jest słabe, albo będą się tłukły i część będzie zdominowana z wyblakłymi przygaszonymi kolorami będą szare chowały się po kątach akwarium albo wisiały pod lustrem wody i ożywiały się tylko w porze karmienia. Dla mnie to kiepski pomysł.

Tego nie wiem nigdy nie miałam...

PS. Wiem, że na forum są osoby posiadające zbiorniki tego typu, tylko się nie chwalą jaką mają obsadę. Natomiast zdjęcia poszczególnych ryb z takich zbiorników, znajdujące się w galerii, są komentowane jako piękne. Więc chyba z tym wybarwieniem nie jest tak źle.

Edytowane przez suricade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AFOL napisał:

A dlaczego nie? Czy według ciebie napisałem nieprawdę? 

A mogę wiedzieć co Ciebie tak zdenerwowało w mojej wypowiedzi?

Polecanie do tego zbiornika układu jednosamcowego, w przypadku saulosi, jest przesadą. Tak mi podpowiada doświadczenie z tym gatunkiem, jak sam napisałeś, często lepiej sprawdza się układ wielosamcowy czy też nawet z przewagą samców ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, suricade napisał:

A mogę wiedzieć co Ciebie tak zdenerwowało w mojej wypowiedzi?

Polecanie do tego zbiornika układu jednosamcowego, w przypadku saulosi, jest przesadą. Tak mi podpowiada doświadczenie z tym gatunkiem, jak sam napisałeś, często lepiej sprawdza się układ wielosamcowy czy też nawet z przewagą samców ...

Rozumiem, ale ja nigdzie nie pisałem o saulosi.

Chciałbym się dowiedzieć co jest przesadą w układzie 1 samiec i 12 samic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, AFOL napisał:

Rozumiem, ale ja nigdzie nie pisałem o saulosi.

Chciałbym się dowiedzieć co jest przesadą w układzie 1 samiec i 12 samic?

Autor tematu zaznaczył w jednym z postów, że wybrał saulosi i chce coś do tego dobrać. Zaczął temat od 5 gatunków, a zgodnie z Twoją radą zostaje jemu układ: 1 samiec, 12 samic.  Postaw się na jego miejscu. Do tego odnosiła się moja uwaga o przesadzie... Oczywiście nie ma nic złego w takim zestawieniu jakie proponujesz, ale chyba nie o to chodziło autorowi tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 14:34, Sprinciu napisał:

moim nowym baniaczkiem o pojemności 300L o wymiarach 100x55x65H.

Z tego wynika że baniaczek ma 357l czyli objętościowo jest większy od standardowej 300l (120x50x50). Wiem że liczy się powierzchnia dna a przede wszystkim długość akwarium ale ja bym tam śmiało spróbował z trzema gatunkami. 

Chindongo saulosi

iodotropheus sprengerae

labidochromis perlmutt

jest kolorowo i różnorodnie. Wziąć tak z 15 szt maluchów saulosi a resztę po 8-10 szt do późniejszej redukcji, chyba że się same zredukują ale to różnie bywa. Ja bym tak śmiało spróbował i nie powinno być jakiejś większej tragedii choć pyszczaki to ryby nie obliczalne i różnie może być nie da rady wszystkiego przewidzieć.

Albo zamiast iodotropheus dać chindongo elongatus spot.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, suricade napisał:

Autor tematu zaznaczył w jednym z postów, że wybrał saulosi i chce coś do tego dobrać. Zaczął temat od 5 gatunków, a zgodnie z Twoją radą zostaje jemu układ: 1 samiec, 12 samic.  Postaw się na jego miejscu. Do tego odnosiła się moja uwaga o przesadzie... Oczywiście nie ma nic złego w takim zestawieniu jakie proponujesz, ale chyba nie o to chodziło autorowi tematu.

 

I co z tego, że zaznaczył? Ja nie napisałem, że ma to być saulosi, czy któryś z 5ciu wymienionych gatunków. Ty to sugerujesz. Napisałem jeden gatunek w układzie 1+12 i tylko ze względu na aranżacje. Ja tego nie popieram, ale nie upieram się, że to nie będzie działało. Rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AFOL napisał:

I co z tego, że zaznaczył? Ja nie napisałem, że ma to być saulosi, czy któryś z 5ciu wymienionych gatunków. Ty to sugerujesz. Napisałem jeden gatunek w układzie 1+12 i tylko ze względu na aranżacje. Ja tego nie popieram, ale nie upieram się, że to nie będzie działało. Rozumiesz?

Ja co Ciebie nic nie mam, nie wiem skąd Twoje uprzedzenie do mnie. Nie czytasz tego co ja piszę tylko sugerujesz, że się z Tobą zupełnie nie zgadzam. W żadnym miejscu nie napisałam, że układ  przez Ciebie proponowany nie będzie działał, wręcz przeciwnie:

Godzinę temu, suricade napisał:

Oczywiście nie ma nic złego w takim zestawieniu jakie proponujesz, ale chyba nie o to chodziło autorowi tematu.

Chodziło o to, że układ z jednym haremem, choćby nie wiem jak dużym, nie spełnia oczekiwań autora tematu, chciał mieć dużo i kolorowo... Czy teraz się rozumiemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.