Skocz do zawartości

Cykl azotowy


Kadango

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 17.10 zalalem swoje nowe akwarium (1400 l). Wodę mam ze studni gdzie nh3/4 jest 0.5 NO2 również 0.05. przelewalem ja przez mega ustrojstwo (7korpusow, 2 węglowe, 2 odzelaziajace i sznurkowe 1 mikron). 

Filtracja to sump, 10 l siporaxu 8 cm różnej gradacji gabek, pompa 9000/h oraz falowniki itp.

Parametry zaraz po zalaniu:

NO2 między 0.025 a 0.05, nh4/3 jak wyżej. Wsypalem 15 g jedzenia w płatkach, wlałem 5 amp prodibio biogidest. Po 4 dniach dorzucilem 4 kostki ochotki.

Przez parę dni mi umknęło badanie wody, po 5 dniach nh3/4 0.5 a NO2 zaczęło rosnąć. Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć ile jest, na pewno wysoko ponad 0.5, na testach JBL jest kolor wiśni.

Jak rozumiem cykl ruszył i jak spadnie NO2 do poziomu niewykrywalnosci mogę wpuszczać ryby? Mam możliwość uprowadzenia 1 l ceramiki z dojrzałego zdrowego akwa, zastanawiam się czy np dzień przed wpuszczeniem ryb jej nie użyć?

Dodatkowo mam purigen, który planuje wsadzić w dniu zakupu ryb.

Mozliwe jest że tak szybko  wystartowało?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH3/4 w studni masz 0.5 czy może 0.05?

7 minut temu, Kadango napisał:

Mam możliwość uprowadzenia 1 l ceramiki z dojrzałego zdrowego akwa, zastanawiam się czy np dzień przed wpuszczeniem ryb jej nie użyć?

Nie czekaj na ryby, włóż już teraz. Co do purigenu to nie ma konieczności wkładania go razem z rybami. Kontroluj NO3 po zarybieniu i gdy będzie szybko przyrastać do wartości powyżej 30mg/L dopiero wtedy go zastosuj.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok uprowadze ceramike jutro. 

Mam również włączony filtr hydroponiczny, czekam aż rośliny puszcza korzenie wodne.

Szczytem moich pragnień jest zrobienie automatycznej dolewki, a żeby hydro wyciągała mi no3. Tak żebym nie musiał podmianek robić 🙂

ryby mam zamówione na 3/11 i muszę się wyrobić

 

i błąd się wkradł, nh3/4 okolice 0.1

Edytowane przez Kadango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zadałem Ci wcześniej pytanie

9 minut temu, Bartek_De napisał:

NH3/4 w studni masz 0.5 czy może 0.05?

Ok, sory nie doczytałem. To tłumaczy tak szybki start. W wodzie masz już pożywkę dla bakterii

Edytowane przez Bartek_De
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.