Skocz do zawartości

Wydajność po dołożeniu prefiltra


Sprinciu

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki I koledzy,

W najbliższym czasie zamierzam zalać moje pierwsze w życiu Malawi. Akwarium Eheim o wymiarach dna 100x55 I wysokości 65, litraż 300. Akwarium posiada komin I zasys dolny. Do filtracji głównym kubełkiem będzie Eheim proffesionel 4+ 350 o wydajności do 1050L/H.

Bije się z myślami czy filtr w konfiguracji producenta wystarczy czy coś trzeba zmienić. Domyślna konfiguracja to po koleji od gory w koszykach 1. gąbka z dużymi oczkami, 2 fizelina+eheim substrat pro, 3  Eheim Biomech, 4. Eheim MechPro.

Moj pomysł to dołożenie prefiltra I tu mam dwa pomysły pierwszy który mniej do mnie przemawia to prefiltr Eheim na wlot w środku, drugi to Prefiltr Sunsun LW-603/HW-603. W przypadku jednego I drugiego rozwizania rozważam zakup cyrkulatora/falownika o wydajności okolo 3500L/H.

Podstawowe pytanie które mnie nurtuje jak bardzo zastosowanie prefiltra w tym wypadku Sunsun wpłynie na ogólny przepływ przez kubełek i wydajność pompy?

Będę wdzięczny za ewentualne pomysły i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega@rafalniski napisał, nie zda to egzaminu. Miałem ten filtr w 240L. To świetny filtr, biologię ogarnie Ci jak ta lala. Wkład MechPro sobie podaruj, wystarczy sama ceramika i gąbka, po prostu dolny kosz zostaw pusty. Niestety w Malawi dodatkowo jest potrzebny filtr mechaniczny o dużym przepływie, pomyśl o tym. Tak na szybko Aquael Circulator 2000 z prefiltrem Eheim. Zastanawia mnie jedno, jak chcesz dać prefiltr na zasys biologa, skoro masz komin i przelot przez dno? Masz tam jakieś sitko spływu zamiast którego chcesz założyć prefiltr? Jeśli możesz, zrób zdjęcie jak to wygląda.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma mnie w domu więc zdjęcie zapożyczone z internetu ale wyglda to dokładnie jak u mnie. Grzybek można odczepić i zostanie sama rurka, a sama rurkę też można wyjać bo jest po prostu wsadzana w złczkę uszczelniajc połaczenie z gwintem pod akwarium.

Chciałbym uniknć filtrów w akwarium na szybie. dlatego myślałem o cyrlkulatorze EHEIM STREAMON+ 6500 FALOWNIK, CYRKULATOR i do tego ten prefiltr Eheim w akwarium za zasysie.

 

eheim_incpiria_scarico(2).jpg

A co do średnicy zaworu Sunsun to nie wiedziałem że taka różnica jest aż… Te wskazane przezemnie filtry maj zawory i węże w rozmiarze 16/22 czyli takie jak mój flitr. To może jeszcze jeden błd chce zrobić mianowicie pod akwarium tuż za zasysem chce dla czynności serwisowych dołożyć zawór podwójny Eheim 16/22 czy on tez ma tak mał średnicę wewnętrzna? I jak wyglda średnica wewnętrzna samych wlotów do filtra?

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De Suchy komin czyli woda kończy się jakieś max 5cm przed jego górn krawędzia. W komin wsadzasz kable od oświetlenia i ewentualnych innych urzadzeń elektrycznych, oraz rurkę powrotna z filtra. Dzieki temu wszystko łacznie z okablowaniem znajduje się w bryle akwarium. W kominie na dnie jest wywiercony przepust przez który wszystko rpzekladasz do szafki pod spodem.

Jeden z kolegów prezentował swoj Incpirie w wesji 400 w poniższym linku na ansyzm forum

 

Edytowane przez Sprinciu
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o innej filtracji? Dla mnie to akwarium jest idealne pod narurowca. Masz przelot w dnie czyli już odpada rura zasysająca, jedynym problemem może być średnica tego przelotu. Jeśli udało by się zamontować takie przejście https://www.belio.pl/p113621,pvc-przejscie-przez-szkło-srubunek-25mm.html można by instalację narurowca zbudować na rurach 25mm i pompie Ibo beta 25-40, albo 25-60. Miałbyś wszystko w jednym, filtrację mechaniczną, biologiczną i cyrkulację plus kompletną ciszę i mega wydajność. Dodatkowo jak chciałbyś się pobawić, to w instalację wepniesz sobie grzałkę i wtedy masz zero gratów w baniaku. Rurę wylotową puszczasz przez ten komin i jest pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De Na spokojnie by dało by rade taki gwint wsadzic, bo teraz przelot jest na takim gwincie na oko, może ciut mniejszym, ale poki co narurowej nie bede robił, w zestawie był taki kubełek i chce go wykorzystac może jak akwa będzie miało przejść restart to może wtedy pomyślę.. Czy taki cyrkulator z tym prefiltrem eheima zda egzamin? I co ze średnicz wewnętrzn tych eheimowych zaworów podwójnych masz o tym jakieś info?

Ale może jest opcja zamiany tych zaworów na jakieś przelotki np jak do połączenia węża ogrodowego do kranu.

Edytowane przez Sprinciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.