Skocz do zawartości

Podłoże do kostki Malawi 216L


ethorious

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam do Was jeszcze jedno pytanie odnośnie podloza do kostki malawi której jestem w trakcie budowy :) poprzednie moje tematy tu: ObsadaSens i założenia, Oswietlenie. Chodzi mi o rodzaj podłoża jakie byscie sugerowali. Piach czy żwir czy może mix?W skrócie, planowana obsada to popularne chindongo saulosi, aranżacja w kształcie wysokiej wieży z lavastone oraz również ciemne tło strukturalne. Pytanie brzmi, jakie podłoże? Mi osobiście np.podoba się JBL Zanzibar białe ale wiem że jest to nienaturalne podłoże i może przeszkadzać rybom ze względu na jego jaskrawe jasne kolory. Mam piasek firmy aquadecor używałem piasek tej samej firmy w mojej kostce z rosliniakiem. Ale jest on hm... Żółty.. i nigdzie nie jest napisane ile ma mm. Jak ogólnie to widzicie? Co wy zrobilibyscie w mojej sytuacji? Czego byście użyli? 

IMG_20191011_184800.jpg

IMG_20191011_184656.jpg

IMG_20191011_184849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie am większego znaczenia. Raczej nie ma roślin więc ten aspekt odpada. Bardzo drobny piasek sprawia problemy przy silnej cyrkulacji, powoduje zmętnienie wody.

 W jeziorze to wygląda tak https://www.malawi-guru.de/einrichtung-aquarien-malawisee/dekoration-malawisee-aquarium/sand-bodengrund-malawisee-aquarium.html

Ale akurat saulosi żyją w skałach

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ethorious napisał:

Pytam bo ogólnie rzecz biorąc nie wiem czy tutaj tak jak w rosliniaku to z czego będzie podłoże ma ogromne znaczenie

Nie ma prawie żadnego. Owszem..ryby z naszego biotopu żyją na każdym podłożu i jak nawet rybom z litoralu skalistego dasz sam piasek też nic się nie stanie. Jeżeli chcesz wiedzieć jak wygląda dany piasek w akwa  to  wrzuć próbkę do wody i oświetl go docelowym oświetleniem . Wtedy unikniesz rozczarowania barwą piasku widoczną w warunkach akwariowych. Nie dawaj gradacji mniejszej jak 0.8 mm. Możesz mieszać , dawać jednolity piasek itp. Ale warto abyś poczytał artykuł naszego kolegi Przemka @przemo-h:

 

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymieszać ze żwirem i dodać nawet drobnych kamieni, jeśli zdecydujesz się na piach. Rzecz gustu oczywiście, ale wygląda to bardzo ładnie i naturalnie. W linku, który wkleiła koleżanka jest to pokazane idealnie. Osobiście mieszałem  w ilości 2:1 (piach do żwiru ). 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.