Skocz do zawartości

Budowa belki led pod sterownik LedDimmerPro v4


Siwy880

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w budowie belki led do akwarium 100x40x50 sam nie wiem z czego zrobic czy na modulach czy na power ledach i jaka ilosc potrzebna na taki zbiornik prosze o jakies pomysly. Dziekuje i pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem Ci co zrobić. Mogę wskazać kierunek.

Holendry mają ok. 0.5W na litr. W Malawi 0.2 W wydaje się mocnym oświetleniem, ale wszystko zależy od okoliczności. Jeśli zależy Ci na glonach, to oświetlenie musi być mocne...bardzo mocne. Wszystko zależy od potrzeb. Szukaj w necie podpowiedzi. Tu znajdziesz mało objektywną podpowiedź. Tu królują mroczne klimaty, a co za tym idzie skromne oświetlenie. Mam nadzieję, że cyferki, które podałem przydadzą się. 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good job. 👍 A ja ostatnio zastanawiam się czemu forum upada. 🤨 Może przez takie rady. Ale nie ważne. Może ktoś kiedyś się obudzi.

Kolego @Siwy880na początku zapoznaj się z dwoma poniższym tematami:

Najważniejsze pytanie. Czy potrzebujesz sterownika ze względu na zmierzch i świt czy wystarczy Tobie zwykle on/off oraz sciemniacz. 

Swego czasu kupiłem od niejakiego "led-byt" lampkę 10W na power ledach i barwie 15000k plus 1x Royal Blue. Fakt było mroczne ale taka barwa bardzo mi się podobała. Wspomniany sklep wykonuje też lampy za zamówienie i może to też słuszna droga. 

Moduły jakie są każdy wie i tutaj nie ma żadnej filozofii. Kup więcej i albo przyciemnisz albo nie zamontujesz wszystkich. 

Ale tak jak wspomniałem to pierwsze dwa link to podstawa rozważań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Siwy880 napisał:

nie wiem z czego zrobic czy na modulach czy na power ledach

Podłączenie sterownika do power led jest możliwe, ale bardziej skomplikowane. Na stronie producenta jest to opisane. Ja zastanawiałem się nad zakupem tego urządzenia, ale ostatecznie zrezygnowałem. Ten sterownik jest dedykowany taśmom led i modułom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również zastanowić się nad taśmami Led. Zamiast modułów 11000k są też taśmy o tej samej barwie. Jeżeli myślisz o jednym łańcuchu białych i jednym RGB to śmiało dwie taśmy zmiescisz w profilu Led. Poszukaj takiego jak profil Led Wide. Wydaje mi się, że wchodzą nawet 3 taśmy. Pozostaje kwestia zabezpieczenia przed wilgocią ale masz równe podświetlenie. 

Z gotowcow lub do zamówienia możesz skorzystać z @Aqua-Dreamsi o ile dobrze kojarzę to @Bartek_De ma właśnie ich wynalazek.

Generalnie musisz przemyśleć i policzyć czy sam dasz radę no i koszt. Czasami zakup to podobna kwota co gotowiec. 

Z gotowcow markowych popatrz na Fluval takie wynalazki jak Aquasky. Sterowanie przez bluetooth i apke na telefonie lub tablecie. 

Opcji jest masa. Wszystko zależy od chęci, umiejętności oraz portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.