Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może już w kranie masz dużo NO3 (powiedzmy nawet 25 mg/l) i taka podmiana niewiele pomaga, bo zamiast kompletnie zjechać z NO3, to sobie dolewasz "świeże" NO3 i test paskowy nie rejestruje zmiany. Musisz sobie testem kropelkowym wymierzyć wodę akwariową i kraniczankę.

I jeśli nie będziesz sobie radził z podmianami, to tymczasowo zamiast Toxivec można zawiesić wymieniacz jonowy NO3 Zooleka. Jak umieścisz w filtrze to następnego dnia spadek będzie zauważalny. Na 200 litrów i taki poziom NO3 będziesz potrzebował 2 woreczki i kilogram niejodowanej soli kuchennej do regeneracji.

Opublikowano

W dalszym ciągu w pierwszej kolejności należy zakupić test kropelkowy NO3 i sprawdzić rzeczywisty poziom azotanów w zbiorniku, a także w kranie. Wtedy dopiero będzie można coś doradzić, bo może żadne żywice nie są wcale potrzebne.

  • Lubię to 2
Opublikowano
19 godzin temu, suricade napisał:

@gienq na forum mamy przetestowane żywice o działaniu takim samym jak ta z zooleka. Są to purolite A520e i PURE RESIN PA202 . Mają lepszą wydajność i są tańsze. Opisy są na forum

No tak, ale trzeba zbudować całą instalację z blokiem i głowicą bo Purolite potrzebuje ciśnienia i trzeba go wstępnie uruchomić, a Zooleka wystarczy wsadzić pod strumień wody żeby był obmywany. Jak ktoś nie ma miejsca w szafce, nie chce zmieniać instalacji i dokładać kolejnych rurek i kabli zasilających, to zostaje mu anionit w woreczku. Ja na to miejsca nie mam, a 3 woreczki Zooleka trzymam na wypadek nieodnalezienia trupa i niekontrolowanego wzrostu NO3.

Inna sprawa jest taka, że czy to Zoolek czy Purolite, to zasada jest taka sama. Po prostu Zoolek to lżejsza i bardziej przystępna forma wymieniacza jonowego. A Purolite bardziej nadaje się do całej instalacji w mieszkaniu czy domu, więc nic dziwnego że w 3 godziny zbija do 5 mg/l. Nie twierdzę że do akwarium się nie nadaje, ale to trochę oszukańcze :D

Opublikowano (edytowane)
7 godzin temu, gienq napisał:

No tak, ale trzeba zbudować całą instalację z blokiem i głowicą bo Purolite potrzebuje ciśnienia i trzeba go wstępnie uruchomić, a Zooleka wystarczy wsadzić pod strumień wody żeby był obmywany.

Nie do końca to jest jak napisałeś z tym Purolite. Tak samo jak ten produkt Zooleka, wystarczy że Purolite będzie obmywany i można to spokojnie umieścić w koszu kubła. Był testowany i sprawdza się w kuble, w korpusie narurowym czy też specjalnie zbudowanym bloku. To samo dotyczy PA202

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 2

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.