Skocz do zawartości

Bloat czy coś innego?


Lukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2019 o 22:48, Lukasz22 napisał:

Karmię tym.co na zdjęciu oraz spirulina z OSI plus raz w tygodniu mrożonki solowiec, wodzien, Krym tak po dwie kostki każdego bo sporo ryb. Czyli co 2 dni głodówki ? 63a01d0e499d7b51def146cf24ef2969.jpg&key=39ff90eac6eee225a48a3d2a434e2e59e43740488e1173da32a8a35bc3194d7f

Dalej karmisz ryby pokarmami z powyższego zdjęcia?

Jego gradacja(np, Tropical Africa czipsy) może zapchać ryby,w szczególności gatunki z grupy mbuna.

Również pokarmy z serii Vitalis nie należą do małych gradacji(opakowanie gradacji S ma granulki,a raczej pałeczki wielkości 1,5mm).Miałem okazję je testować kilka dni temu i po karmieniu nim ryb zauważyłem że ryby wyglądały jak by się nim zapchały,pomimo podobnej dawki którą określiłem na podstawie innych pokarmów,którymi karmię swoje ryby.Zaprzestałem karmić nim ryby,i po kilku dniach wszystko wróciło do normy(na szczęście). O ile Twoim rybom z grupy non-mbuna taka gradacja pokarmu nie zaszkodziła,to rybom z grupy mbuna mogła zaszkodzić,co w moim odczuciu na to wskazuje patrząc na wstawione przez Ciebie filmiki .Również zbyt duże dawki podawanego pokarmu mogły wpłynąć na chorobę,i to też musisz brać pod uwagę.

Osobiście bym Tobie zasugerował zrezygnować na jakiś czas z tych pokarmów,a w zamian nich karmiłbym ryby płatkami OSI,oraz np. Tropical Pro Defence gradacji S w bardzo małych ilościach lub podobnej wielkości granulatem(max 1mm) lub samymi pokarmami płatkowanymi. Karmiąc ryby staraj się pokarm granulowany sypać po długości akwarium,a nie w jedno miejsce,z uwagi na to,że szybsze silniejsze ryby więcej go zjedzą niż słabsze /wolniejsze ryby,co z kolei sprowadza się do wspomnianego przeze mnie zapchania ryb.

Co do kuracji to mogę Tobie polecić ten preparat  https://allegro.pl/oferta/preis-carely-coly-naturalny-lek-na-pasozyty-250ml-7234885215?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=Cj0KCQiA_rfvBRCPARIsANlV66OEOyCFrACx9637cz33nXjpcqISdGyd_LV76TmHfyY-nFul9YYL5WwaAneVEALw_wcB ,który z powodzeniem wyleczył ryby u mojego kolegi(kolega ma hodowlę ryb z Tanganiki,oraz Malawi) z podobnymi objawami co Twoje. Kolega również stosował inne wspomniane w tym temacie leki,który nie dały żadnych pozytywnych skutków. Po stosowaniu Preis Coly problem się zakończył. Nie daję też gwarancji ,że takowy preparat również Tobie pomoże,ale osobiście na Twoim miejscu bym go spróbował zastosować,jeśli inne leki nie dały rady.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , karmię tymi pokarmami ale długo mocze plus naturefood premium s . To teraz nie wiem który preparat spróbować najpierw ... Mogę na jakiś czas karmić tylko platkami, a granulki odloze na dłuższy czas.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lukasz22 napisał:

Miałem wysłać filmik jaka ilością karmię ryby to poniżej wysyłam . Myślę że na tyle ryb nie jest do duża ilość bo zjadają ja.

 


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Te ryby zjedzą nawet trzy razy tyle co im dajesz. Ogranicz dietę i przejdź na płatki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lukasz22 napisał:

Tak , karmię tymi pokarmami ale długo mocze plus naturefood premium s . 
 

Gwoli ścisłości tego granulatu się nie namacza. Plus za to,że masz gradację S.

9 minut temu, Lukasz22 napisał:

Mogę na jakiś czas karmić tylko platkami, a granulki odloze na dłuższy czas.

Warto spróbować.Pokarm płatowany podaj w takiej dawce jak na filmiku.Jeśli ryby bardzo szybko zjedzą tą dawkę,to podaj jeszcze jedną,ale połowę pierwszej zastosowanej dawki. Na pewno z płatkami nie przeholujesz ,jak z pokarmem granulowanym.No i obserwuj ryby.Jeśli po tygodniu będą miały pozapadane brzuchy to będzie oznaczać,że za mało płatów podajesz.Jeśli będą miały grube brzuszki to za dużo. Obserwacją ryb sam ustalisz dawkę pokarmu,bo z filmiku tak naprawdę możemy wróżyć z fusów ,czy załączona dawka jest odpowiednia.

Ps. Na filmiku dawkowałeś pokarm granulowany z fioletowego opakowania. Co to za pokarm? 

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, egon44 napisał:

Po stosowaniu Preis Coly problem się zakończył. Nie daję też gwarancji ,że takowy preparat również Tobie pomoże,ale osobiście na Twoim miejscu bym go spróbował zastosować,jeśli inne leki nie dały rady.

Lepszy jest też naturalny preparat, czyli Microbe Lift (Herbtana i Artemiss), ale te preparaty sprawdzają się w początkowym stadium choroby. U kolegi to już jest przewlekłe. Czy takie ziółka pomogą? Jestem ich zwolennikiem, ale w tym wypadku nie ma na co czekać. Trzeba ostro zareagować.

Co do rozmiarów pokarmu, to zbyt małą uwagę zwraca się tutaj na to. Warto zapoznać się z informacją o diecie ryb w naturalny środowisku. Gdyby uświadomić sobie rozmiary planktonu, czy glonów zeskrobywanych ze skał, to nawet pokarm S byłby za duży. 

8 minut temu, piotriola napisał:

Te ryby zjedzą nawet trzy razy tyle co im dajesz. Ogranicz dietę i przejdź na płatki.

Czy oglądałeś film? Jeszcze proponujesz ograniczenie karmienia? Chyba żartujesz? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Lepszy jest też naturalny preparat, czyli Microbe Lift (Herbtana i Artemiss), ale te preparaty sprawdzają się w początkowym stadium choroby. U kolegi to już jest przewlekłe. Czy takie ziółka pomogą? Jestem ich zwolennikiem, ale w tym wypadku nie ma na co czekać. Trzeba ostro zareagować.

Preis Coly to też jest naturalny preparat.

Tak jak pisałem u kolegi,który ma hodowlę ryb,się sprawdził pomimo że wcześniej stosował mocniejsze leki,który nie pomogły.

Trzeba samemu spróbować i się przekonać. 

Wybór należy do kolegi,co zastosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować.Pokarm płatowany podaj w takiej dawce jak na filmiku.Jeśli ryby bardzo szybko zjedzą tą dawkę,to podaj jeszcze jedną,ale połowę pierwszej zastosowanej dawki. Na pewno z płatkami nie przeholujesz ,jak z pokarmem granulowanym.No i obserwuj ryby.Jeśli po tygodniu będą miały pozapadane brzuchy to będzie oznaczać,że za mało płatów podajesz.Jeśli będą miały grube brzuszki to za dużo. Obserwacją ryb sam ustalisz dawkę pokarmu,bo z filmiku tak naprawdę możemy wróżyć z fusów ,czy załączona dawka jest odpowiednia.
Ps. Na filmiku dawkowałeś pokarm granulowany z fioletowego opakowania. Co to za pokarm? 
Nigdy tego naturefood nie moczylem , w ogóle żadnego pokarmu nie moczylem jak miałem 420l i wszystko było ok , po prostu miałem same naturefood rozmiar S plus płatki. Posluchalem gościa co mi zakładał akwarium z tymi pokarmami vitalis i czuje że to przez pieprzone pokarmy.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.