Skocz do zawartości

Bloat czy coś innego?


Lukasz22

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Lukasz22 napisał:

Ja leczylem jak wyżej protosolem i protocabsem i to dwa razy były takie operacje 12 dniowe bo po pierwszym leczeniu też kilka zdechło . Od leczenia minęło prawie 2 miesiące i był spokój. Problem wrócił z tydzień temu .

Może leczenie nie było w 100% skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdechly mi przede wszystkim chidungi, z dwie OB i jak byłem dokupić ryby u Pana Darka miesiąc po leczeniu to wziąłem kilka sztuk Metriaclima fainzilberi Nkanda bo chidung zostały mi 2 szt. To ich wtedy nie brałem to te Nkanda też wyzdychala , została mi chyba jedna sztuka ale wygląda jak ta z tego filmiku i pewnie niedługo padnie. Natomiast nie wiem co to za ryby są ze zdjęć czy to maisony czy jakieś inne :(

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pozner napisał:

Mnie zastanawia, że koledze tylko mbuna choruje. To może wskazywać na skutki niewłaściwej diety

Pokarm to jeden ze składowych tej choroby.

 

Jak długo masz ryby ?

Edytowane przez piotriola
połączony post
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 07:25, piotriola napisał:
Pokarm to jeden ze składowych tej choroby.
 
Jak długo masz ryby ?

Ryby mam od sierpnia i później dokupilem kilka po leczeniu bloat jakos na początku listopada . Po tych kilku dniach znowu padło 3 tym razem zdziwilem się bo padła jedna moori , fire fish które trzymały się w komplecie. Nie wiem czy to po tym leczeniu niektóre ryby były dalej chore i teraz To wychodzi po długim czasie po chorobie czy chodzi o coś innego :( Poniżej filmik jak zachowuje się ryba przed śmiercią . Zauważyłem że ciężko oddychaja te ryby jak już zbliża się ich koniec. Oczywiście dała się odlowic , dałem ja do sumpa i pewnie to kwestia czasu jak zdechnie :(
https://youtu.be/ilecRhPWkhw

 



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba teraz zaczynasz przeginać w drugą stronę. Niektóre ryby zaczynają mieć zapadnięte brzuchy. Myślę, że nie masz na co czekać, zrób kurację w ogólnym akwarium. Nikt nie stwierdzi co to jest oglądając filmiki. Coś złego się dzieje od dłuższego czasu, więc chyba czas na drastyczne ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba teraz zaczynasz przeginać w drugą stronę. Niektóre ryby zaczynają mieć zapadnięte brzuchy. Myślę, że nie masz na co czekać, zrób kurację w ogólnym akwarium. Nikt nie stwierdzi co to jest oglądając filmiki. Coś złego się dzieje od dłuższego czasu, więc chyba czas na drastyczne ruchy.
Przeginac w drugą stronę tzn. Co masz na myśli ?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lukasz22 napisał:

Przeginac w drugą stronę tzn. Co masz na myśli ?

Napisałem, ryby zaczynają mieć zapadnięte brzuchy (np. samica OB na początku filmu). Ryby nie powinny być za grube, ale to już jest lepsze, niż odwrotność. Czy tak ciężko jest ustawić odpowiednią ilość pokarmu? Nie pokazuj ilości, nikt Ci nie potwierdzi, że to jest właściwa ilość. Musisz obserwować ryby i do nich dostosować ilość. Masz z tym problem, a do tego zafundowałeś sobie mix. Masz pewien punkt odniesienia, wcześniej przekarmiałeś (głównie mbunę), teraz niedokarmiasz (też głównie mbunę), ale jest to w miarę roporcjonalne. Wyciągnij wnioski. Jak dla mnie powinieneś trochę więcej karmić. Zaczyna to kiepsko wyglądać w drugą stronę. 

Przeprowdź kurację w ogólnym akwarium...i ogarnij te karmienie ryb. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.