Skocz do zawartości

Coptodon rendalli i region chizumulu.


Merlot

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Merlot napisał:

Chciałem na nowy rok zrobić akwa z tylko z gatunkami chizumulu ale nic z tego co chciałem praktycznie nie ma. Szukają mi teraz co prawda w Holandii ale tam pewnie dane WF będą a takowych nie chce

Kompletuj obsadę. Z czasem skompletujesz. Czemu nie chcesz WF? Cena? Problemy w chowie? Te ryby i tak już tu są, a świadomość, że te ryby są stamtąd robi wrażenie. Miałem i robiło🙂 No, chyba że masz takie zasady. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

Kompletuj obsadę. Z czasem skompletujesz. Czemu nie chcesz WF? Cena? Problemy w chowie? Te ryby i tak już tu są, a świadomość, że te ryby są stamtąd robi wrażenie. Miałem i robiło🙂 No, chyba że masz takie zasady. 

No właśnie obsada jaka chciałem skompletować, musiałaby być wpuszczana od razu razem i to maluchy, tak aby się od najmniejszych rozmiarów uczyły żyć ze sobą. Co do WF, fakt jednym z czynników jest cena, dwa nie mam nigdy 100% pewności że to będą WF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Merlot napisał:

nie mam nigdy 100% pewności że to będą WF :)

To widać. 

4 minuty temu, Merlot napisał:

No właśnie obsada jaka chciałem skompletować, musiałaby być wpuszczana od razu razem i to maluchy, tak aby się od najmniejszych rozmiarów uczyły żyć ze sobą.

A co to za wyjątkowa obsada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

To widać. 

A co to za wyjątkowa obsada? 

Nigdy nie miałem WF, więc nie jestem pewien czy poznam 😁

Obsada była by całkowitym mixem od roslinozerców, przez miesożerców + Drapole. Czyli ryby +15cm. Ogólnie zamysł był taki aby sprawdzić czy da się odzwierciedlać w jakimś Małym stopniu dany region w akwarium 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Merlot napisał:

Obsada była by całkowitym mixem od roslinozerców, przez miesożerców + Drapole. Czyli ryby +15cm. Ogólnie zamysł był taki aby sprawdzić czy da się odzwierciedlać w jakimś Małym stopniu dany region w akwarium 

Trudna sprawa. Też myślałem o takim mixsie, ale nawet przy takim akwarium byłyby ograniczenia. Do tego jeszcze ryby z jednej lokacji. Ciężko to zgrać. Prubój...powodzenia. Ja odpuściłem. Zamiast jednego 1800l. robię 2. Mniej kompromisów, więcej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pozner napisał:

Trudna sprawa. Też myślałem o takim mixsie, ale nawet przy takim akwarium byłyby ograniczenia. Do tego jeszcze ryby z jednej lokacji. Ciężko to zgrać. Prubój...powodzenia. Ja odpuściłem. Zamiast jednego 1800l. robię 2. Mniej kompromisów, więcej opcji. 

Największymi ograniczeniami jest dostępność ryb w tym wypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Merlot napisał:

Największymi ograniczeniami jest dostępność ryb w tym wypadku

To fakt, ale ilość i rodzaj gatunków też ograniczają możliwości. Nie każdy gatunek mbuny dasz do non mbuny i na odwrót. Drapole też są ograniczone. A do tego wszystko z tej samej lokacji. Co to za gatunki? I ile ich chcesz mieć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pozner napisał:

To fakt, ale ilość i rodzaj gatunków też ograniczają możliwości. Nie każdy gatunek mbuny dasz do non mbuny i na odwrót. Drapole też są ograniczone. A do tego wszystko z tej samej lokacji. Co to za gatunki? I ile ich chcesz mieć? 

 

 Labeotropheus fuelleborni 'Chizumulu Island, Petrotilapia flaviventris 'Chizumulu Island',  Copadichromis trewavasae 'Chizumulu Island', Dimidiochromis compressiceps 'Chizumulu Island',  Mylochromis mola 'Chizumulu Island' i Nimbochromis linni 'Chizumulu Island'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna obsada, ale zamiast compressa dałbym strigatusa. Możliwe, że też tam występuje. Compress może być za ostry moim zdaniem. Labeotropheus to też bardzo odważny wybór (dieta), ale może da radę. Jak karmić typowego roślinożercę i typowego mięsożercę? Dla mnie ważniejsze byłoby to, niż zgodność lokacji. 

Jeśli nie ufasz czystości ryb WF, to jak zaufasz temu, że np. ten fuelleborni jest z tej lokacji...czy każdy inny gatunek? W hodowlach też nie mają tej pewności. Musisz im zaufać. Czy ma to sens? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Fajna obsada, ale zamiast compressa dałbym strigatusa. Możliwe, że też tam występuje. Compress może być za ostry moim zdaniem. Labeotropheus to też bardzo odważny wybór (dieta), ale może da radę. Jak karmić typowego roślinożercę i typowego mięsożercę? Dla mnie ważniejsze byłoby to, niż zgodność lokacji. 

Jeśli nie ufasz czystości ryb WF, to jak zaufasz temu, że np. ten fuelleborni jest z tej lokacji...czy każdy inny gatunek? W hodowlach też nie mają tej pewności. Musisz im zaufać. Czy ma to sens? 

Sporo rozmów już na temat tego pomysłu było na PW czy innych FB. Temat jest ryzykowny, ale wart próby. Dostałem kilka filmów od Peta (on polecił mi do tego pomysłu ten region) i powiem Ci ze ciekawy obraz z jeziora, spore głazy, i dużo stref wolnych od nich, mało gruzowisk a i roślinność uboga. Jeśli chodzi o Dimido, @BombeL stwierdził, że raczej nie powinno być z nim problemów, ale dla większej pewności właśnie lepiej zaczynać aby wszystkie ryby były młode małe. Co do czystości WF i hodowców. Masz rację nigdy nie będę miał 100% pewności chyba że sam bym je z Malawi przywiózł :) a druga kwestia to tak jak wspomniałem, skoro nie mam całkowitej pewności to po co przepłacać :) podejrzewam że samo WF wyniosłoby mnie potężne pieniążki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.