Skocz do zawartości

Pyszczaki - 3 gatunki do 300l


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Panowie....jedna czy dwie opinie pozytywne czy też negatywne  dotyczące obsady maingano we wspomnianym akwa nigdy nie będzie do końca wiarygodna  nawet podparta doświadczeniem osoby polecającej lub nie . I każdy ma w pewnym sensie rację. Sami wiemy ,że te ryby są bardzo nieprzewidywalne. Miałem w podobnym akwa maingano...było to bardzo fajne doświadczenie obserwując jak dorastają , jak jedna z nich kreuje się na samca alfa a potem eliminuje konkurencje i zamęcza samice. Dlatego do pewnego momentu można je trzymać w takim zbiorniku lecz z biegiem czasu trudno przewidzieć jak sytuacja się rozwinie. Jak kolega spróbuje i sam doświadczy będzie bogatszy o doświadczenie. Gdyby to było mniejsze akwa to bym zdecydowanie odradzał..ale w tym niech próbuje..warto . Jak będzie miał sporo kryjówek to jest duża szansa na powodzenie. Ale to na dwoje babka wróżyła.

Dobrze to ująłeś Andrzeju. Nie tylko z maingano może być taka sytuacja ale i z chailosi, koningsi, to dotyczy wszystkich gatunków mbuny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz78 napisał:

Dobrze to ująłeś Andrzeju. Nie tylko z maingano może być taka sytuacja ale i z chailosi, koningsi, to dotyczy wszystkich gatunków mbuny.

Generalnie tak..ale maingano jest bardzo specyficzne w swoich zachowaniach. Piękna ryba i bym jej nie odpuścił w tym zbiorniku. Nawet tylko dlatego aby jej doświadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium zbliżonym wymiarami bo 240l, samiec maingano wśród pobratymców zrobił pogrom. Natomiast chailosi mają się dobrze, dodam tylko że przy tych ostatnich kupiłem dorosły harem 2+5 i gdyby nie awaria grzałki taki układ funkcjonowałby do dziś.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bezprym napisał:

Kolego [mention=5400]Robson79[/mention] chyba miałeś na myśli Estherae OB nigdy i nigdzie nie widziałem Callainosów żółtych.

Może i masz rację ale ja pisze taką nazwę pod jaką je kupowałem choć nie były kupione w żadnej renomowanej hodowli więc wszystko jest możliwe... 🤔 No i ryby w rzeczywistości nie są tak żółte jak na zdjęciu ale to może być wina światła bo zwykłe ledowe, które było już w pokrywie a fotka robiona telefonem więc też marna jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się koledze udało, fakt że maingano to bardzo specyficzna ryba i może powinien kolega spróbować bo może się uda, a jak nie no będzie właśnie miał swoje doświadczenia z tą rybą.

Jak już koledzy powiedzieli że jeśli yellow to nie msobo, może taki zestawik: maingano, yellow i cynotilapia jalo reef?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy koniecznie musi być yellow i maingano?

Jest wiele kombinacji, np:

Labidochromis perlmutt

Metriaclima msobo magunga

Cynotilapia zebroides red top likoma

Magungi nigdy nie miałem ale coś mi się zdaje że  120cm to dla niej za mało. Chyba żeby magungę zamienić na saulosi ale w tedy będzie podobna do cynotilapii więc może zamiast magungi to pseudotropheus johanii ( wygląda identycznie jak maingano tylko samice są żółte i zdaje się że są agresywniejsze niż maingano ale tego nie potwierdzę bo nie miałem johanii), ewentualnie zamiast magungi to pseudotropheus interruptus -  samice żółte.

Kombinacji jest naprawdę sporo, od wyboru do koloru.

 

 

Edytowane przez Tomasz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.