Skocz do zawartości

Pierwsze malawii - Saulosi i rdzawe


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiornik już prawie dojrzały (200l). Będzie klasycznie - Saulosi i Rdzawe, po 10 szt do redukcji. 

Chcę poprosić o zestaw pokarmów, ten najbardziej bezpieczny. Chodzi mi o to, że na eksperymenty przyjdzie czas a mam wrażenie, czytając wątki o pokarmach, że wiele z nich polecanych jest na zasadzie - spróbuj ten czy tamten. Jestem początkujący a Wy, jako doświadczeni akwaryści, możecie mi wskazać pokarmy "pewne", sprawdzone. Wasze uwagi są o tyle cenne, że pewnie wielu użytkowników forum, doświadczyło tego, co mnie strasznie wkurza - mianowicie, gdy firma/producent po wyrobieniu sobie marki, na tym korzysta zaniżając jakość, wcale nie zaniżając ceny :ph34r:

Jestem w stanie przeznaczyć na prawidłowe żywienie moich pierwszych pyszczaków każde pieniądze, mimo, że to "łatwe" gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie płatki podaję na wieczór, wcześniej granulki/chipsy. Na spokojnie poczytaj forum, jeszcze ktoś się wypowie na pewno :)

Nie ma się co śpieszyć z wyborem pokarmu. O.s.i. dużo ludzi chwaliło, ale teraz się tam pozmieniało na to hs aqua? Generalnie ja już tego nie używam, przerzuciłem się na Tropical płatki spirulina forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @tomaszzt!

Miałem kiedyś tą samą obsadę,i ryby karmiłem różnymi pokarmami premium.

Tobie na początek mogę z czystym sumieniem polecić takie -

Roślinny - Naturefood Premium Cichlid Plant S 45g - https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-plant-s-45g-dla-roslinozernych-pielegnic-p-7218.html

Mięsny - Naturefood Premium Cichlid S 45g - https://www.clarias.pl/naturefood-premium-cichlid-s-45g-dla-miesozernych-pielegnic-p-7230.html

Pokarm z probiotykiem - TROPICAL Pro Defence Size S Granules 52g - https://www.clarias.pl/tropical-pro-defence-size-s-granules-100ml52g-pokarm-z-probiotykiem-p-42164.html

Roślinny - O.S.I. HS Aqua Spirulina Flakes 100ml - https://www.clarias.pl/osi-hs-aqua-spirulina-flakes-100ml-spirulina-premium-w-platkach-p-32238.html

To spokojnie wystarczy na start ,jak podejrzewam dla młodych ryb wielkości 3-5 cm.Podałem Tobie linki do najmniejszych opakowań,aby też ich termin ważności nie minął zanim nimi skarmisz ryby,a jak ryby podrosną to potem mogę zaproponować inne dobre pokarmy ;) 

Jeśli chodzi o karmienie nimi,to podawaj codziennie inny pokarm.

Ryby młode karm 2-3 dziennie małymi porcjami.

Pokarm ma dość małą gradację,ale dla młodych ryb jest idealny.

Pozdrawiam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten granulat to w przypadku dwoch pierwszych pokarmow o ktorych pisze @egon44ma mniej niz 1mm srednicy dla pokarmu wielkosci S. Jezeli chcesz moge Ci odstapic moje kupione w marcu gdyz dla moich podrosnietych ryb to już za mala gradacja.

Edytowane przez rekawiczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rekawiczka napisał:

Ten granulat to w przypadku dwoch pierwszych pokarmow o ktorych pisze @egon44ma mniej niz 1mm srednicy dla pokarmu wielkosci S. Jezeli chcesz moge Ci odstapic moje kupione w marcu gdyz dla moich podrosnietych ryb to już za mala gradacja.

Pewnie, będę wdzięczny, odezwę się na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomaszzt napisał:

egon44 - a jak z tymi płatkami, faktycznie są "bezpieczniejsze" dla początkujących niż granulat ?

Wiesz wszystko jest kwestią karmienia ryb,a dokładniej podawanych dawek pokarmu granulowanego.

Pokarm granulowany podaje się w mniejszej ilości niż pokarm płatkowany.Dlatego sporo początkujących osób ma problem z jego dawkowaniem.

Nawet z płatkami można przeholować,jeśli nie wiesz jak karmić ryby,ale fakt,że są one bezpieczniejsze dla początkującej osoby,która nie miała jeszcze styczności z pokarmami granulowanymi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, egon44 napisał:

Nawet z płatkami można przeholować,jeśli nie wiesz jak karmić ryby,ale fakt,że są one bezpieczniejsze dla początkującej osoby,która nie miała jeszcze styczności z pokarmami granulowanymi.

Karmiłem Tanganikę granulatami od NatureFood i faktycznie, parę razy przedawkowałem, paskudna sprawa była później. 

A jak wygląda jakościowe rozróżnienie między płatkami a granulatem , o samo, czy jedna forma pokarmu suchego jest lepsza od drugiego ?

Sporo wcześniej karmiłem mrożonkami, w Malawi też je stosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.