Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Trochę się zakręcił ten temat :roll:

Najważniejsze: max 3 gatunki do akwa 120x50

Lepiej, gdyby to Caeruleus odpadł, a był Rdzawy. Pisałem wcześniej o diecie.

Zdecydowanie odradzam dokładanie Sprengerae do obecnej obsady. 4 gatunki to za dużo.

Z kolei do akwa 150x50 5 gatunków w tym Acei, to za dużo. (Acei, Saulosi, Maingano, Caeruleus, Sprengerae)

Opublikowano

czyli zostajemy przy 3 gatunkach jesli zdecyduje sie na rdzawe (zaznaczam ze zamiast yellow)to czy mozna u nich rozpoznac plec wczesniej ( ostro zakonczone pletwy , barwa ,pelniejszy brzuszek, atrapy jajoweitp)czy dopiero przy tarle i inkubacji :?:

Opublikowano

Saulosi, to wiadomo, jaka różnica. Ale samce wybarwiają się z czasem. Jakie to są ilości czasu, to nie wiem. Tutaj na pewno czester Ci pomoże (lub inny klubowicz mający Saulosi).

Rdzawe kiedyś miałem i ciężko było na początku odróżnić płeć. Z tego, co pamiętam, atrapy jajowe są i u samca i u samicy. U mnie z biegiem czasu samce Rdzawego robiły się bardziej fioletowe od samic. Jednak przy kupnie młodych raczej nie rozpoznasz płci.

Maingano również miałem, przy samych młodych osobnikach ciężko będzie rozpoznać. Od 5 cm już można było samca rozpoznać. Miał ciemniejsze barwy, więcej granatowego, zwłaszcza na brzuchu. Ale i tak przy rybach 7-8cm samiczki potrafiły zrobić mnie w konia przybierając barwy samca :wink:

Opublikowano

dziekuje Sision chodzilo mi o rdzawe jeszcze dwie sprawy:1)jak to bedzie wyglądac ilosciowo w haremach 2)mam dwa samce saulosi ladnie wybarwione (z tego samego sklepu mam je od poczatku )wyglądają identiko z tym ze jeden ma ogon o zabarwieniu niebieskim a drugi zoltym na zdjeciach w galeri nie widzialem nigdzi zoltego ogona... czy to moze jakis qndel (czytac bastard)

Opublikowano

Jeśli ta druga ryba okazałaby się samcem Saulosi, to zostawiłbym właśnie te dwie ryby, a z Maingano i Rdzawych dał po jednym. Tzn dążyłbym do takiego haremu :wink:


Jeśli wspomniana ryba będzie bastardem czy jakimś innym gatunkiem, to został bym przy w/w opcji, tylko dodał drugiego, już pewnego, samca Saulosi.

Opublikowano

aco z samiczkami po ile sztuk w haremiku ....co do zdjecia nie mieszcze sie w 150kB musze cos nacykac do obróbki zdjec (z aparatem i komputerem tez dopiero zaczynam hehe)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.