Skocz do zawartości

Mój skrawek Malawi (100×40×50h)


StaNorywy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem tu zacząć opisywać tytułowe życie w moim akwarium.

A więc dzisiaj - 11.05.2019 dotarły do mnie ryb. Ok. 30 sztuk Saulosi. 

Rybki mają od 5 do 3 cm ( jest także kilka maluszków 1 cm. ).

Wpuszczone do akwa o 19, więc dopiero się zadomawiają. 

 

20190511_221825.jpg

20190511_221830.jpg

20190511_221913.jpg

20190511_221928.jpg

20190511_222150.jpg

 

Właśnie byłem świadkiem pierwszej utarczki. Niestety gdy zacząłem nagrywać ryby skończyły. 

Czyżby pierwszy samiec?

Edytowane przez StaNorywy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, tom77 napisał:

Dodaj do tytułu wątku wymiary akwarium.

Oczywiście. Zrobione.

5 minut temu, tom77 napisał:

Fajnie, że mamy następnego kronikarza. Powodzenia.

No zobaczymy jak to się rozwinie. Pierwszy raz będę próbował coś takiego prowadzić...

Dzięki!

 

Tutaj znów ww samiec.

Czy to jest próba tarła? W tym wieku??

20190511_221855.jpg

20190511_221901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

( szybkie pytanie, więc myślę, że nie trzeba zakładać nowego tematu. No chyba, że się rozwinie ... )

Czy z tą rybą wszystko jest ok? Zachowuje się normalnie, ale martwi mnie ten brzuch... To zwykłe przekarmienie przez poprzedniego właściciela, czy coś jest nie tak? Ja zacząłem je karmić wczoraj po południu ale "opuchnięta" była już wcześniej, chyba od początku.

DSC_0058.JPG

DSC_0057.JPG

Edytowane przez StaNorywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gang młodzieniaszków. 😀

 

DSC_0055.JPG

DSC_0056.JPG

DSC_0058.JPG

A tutaj najmniejszy "przecinek"  jaki posiadam.

Ogólnie, zauważyłem u siebie , że o ile te starsze ryby (ok. 5cm) szukają sobie kryjówek i raczej pływają samotnie, to te malutkie, jak widać na zdjęciach pływają w ławicach.  Rzadko kiedy widzę je pojedynczo, zawsze wszystkie 8 ryb jest razem.

DSC_0053.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze zdjęcie z niedzieli. Jak radził @Bartek_De ryby miały kilka dni głodówki po przyjeździe, więc obskubywały glony :) .

A jeszcze przy jedzeniu będąc to powiem Wam, że dobry pokarm to nie tylko  dobra kondycja ryb, ale też i zachowanie. Pamiętam, jak miałem ten swój "dworzec" malawi, karmiony ichtio vit tropicala. Ryby jadły - prawda, ale nie z takim zapałem jak teraz moje saulosi. Tu widać, jak zajadają, jak w porze karmienia wszystkie ryby czekają przy tafli wody :e_biggrin:. Ale jest też różnica w odchodach. Poprzednie miały długie, ciągnące się białe odchody, a teraz kup nie widzę, jedynie to co na dno opadnie.

DSC_0048.JPG

DSC_0052.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W weekend robiłem dość gruntowne przemeblowanie w akwarium. Po wyjęciu większość kamieni, odkryłem między nimi, no dość dużo syfu w postaci odchodów.  Więc wyjaśniło się dlaczego, mimo podmianek cały czas miałem zwiększone NO3. Ale dlaczego tak jest ( bo to chyba nie jest normalne...)? To wina złej aranżacji, filtrów? 

Filtracja: kubełkowy - tetra ex1200 plus oraz cylkulator Aquael 2000 

Edytowane przez StaNorywy
Filtry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.