Skocz do zawartości

Ponowny start z Malawi 240l, od czego zacząć...


osiris79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Za sprawą próśb mojego 5 letniego synka znów podejmuję się tematu założenia zbiornika z pysiami.

Poprzednim razem nie inwestowałem w żadnego rodzaju sprzęt. Były to tylko dwa filtry wewnętrzne, napowietrzacz, grzałka i tyle, aha i podłoże żwirowe oraz kamienie.

Pojawiały się często brunatne plamy na szybach i kamieniach, ogólnie z czasem wygląd zbiornika odstraszał niż cieszył, i tak to się skończyło, pysie oddane do sklepu akwarystycznego i to był KONIEC.

Miesiąc temu, synek namówił mnie do rozpoczęcia ponownej przygody z pysiami i zaczęło się...

Zbiornik 240l 120x40x50 panoramiczny.

Najpierw naprawa oświetlenia, następnie zamówiłem filtr kubełkowy HW-302, piasek kwarcowy iiiii.....

Czekam na dalsze podpowiedzi.

Zastanawiam się szczególnie co z cyrkulacją? Lepiej jakiś filtr wewnętrzny czy może falownik?

Przeraża mnie fakt ewentualnego odmulania podłoża (piasek kwarcowy), jak poustawiać filtr kubełkowy (bio) z ewentualnym mechanikiem lub falownikiem, aby nieczystości były pobierane przez filtr...

Liczę na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co do odmulania podłoża - nie będzie takiej potrzeby 😉 Odpowiednio ustawiona cyrkulacja wody załatwi Ci problem zbierających się zanieczyszczeń. Rozumiem ze filtr HW idzie jako biolog tak? Jeśli tak to potrzebujesz coś na mechanika. U mnie sprawdzał się Aquael Turbo 2000 z prefiltrem Eheima na wacie JBL Symec. Co do ustawienia to już sam musisz próbować tak żeby było optymalnie metodą prób i błędów - każdy ma inny układ kamieni- to może wpływać na cyrkulację ;)

Dodam że nie pasował mi ogrom urządzeń w zbiorniku, więc zmieniłem na zabudowanego kaseciaka, jestem bardzo zadowolony (polecam zainteresować się tym tematem 😉).

Co do piasku, miałem również kiedyś kwarcowy. Biła mnie strasznie po oczach ta biel. Po wymianie na piasek rzeczny zmieszanym z żwirkiem rzecznym wygląda o wiele bardziej naturalnie, także pooglądaj zbiorniki w galerii i przemyśl co Ci bardziej pasuje.

Pozdrawiam Karol 🤘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 18:54, osiris79 napisał:

A co myślicz o tym HW-302? Chłop w sklepie zrobił mi dzisiaj pranie mózgu. Że najgorszy chłam, że mnie zaleje, że tylko 450l/h. 

Witaj!

Są osoby które polecają dane modele filtrów,jak i te osoby które go odradzają z wiadomych powodów.Nie jest regułą że w.w marka filtra to skazanie na porażkę,bo to jest zależne od tego na jaki model trafisz.Równie dobrze możesz zakupić dobry/drogi filtr markowy polecany przez większość osób,a on też może się rozszczelnić.

Ja np. posiadam filtr HW-302 ponad trzy lata,i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć,bo w ciągu tego czasu ani razu mnie nie zawiódł(odpukać). 

Wracając do Twojego tematu,to moim zdaniem ten HW-302 będzie za słaby na Twój litraż.Jako biolog będzie ok,ale jako mechanik nie da rady. Co innego gdybyś miał model HW-304A. W parze z falownikiem dałby radę jako biolog,a przede wszystkim jako mechanik.Oczywiście wszystko jest kwestią ustawienia odpowiedniej cyrkulacji wody w zbiorniku,aby zanieczyszczenia zmiatane przez falownik trafiały do zasysu filtra HW.

Pomyśl o tym ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.