Skocz do zawartości

60h czy 50h?


benjam

Rekomendowane odpowiedzi

 https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200x60x50h-600l-nowe-aquarium-fish-katowice-CID103-IDlKP4M.html#c7d10e55d9

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-200x60x60-12mm-720l-nowe-gwarancja-CID103-IDmGfYv.html#e8daebdbc8

 Jak widać w cenie jest duża różnica :)

1 minutę temu, 3promile napisał:

Przemek ze Szczecina chciał mi skleić z tafli 10mm baniak 200x55x55 z gwarancją. Nie zgodziłem się, zamówiłem 12, czego i tobie życzę. Pomimo grubszego szła i wzmocnień i tak mam ugięcie 1mm na środku

A stoi na szafce czy stelażu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi na szafce, która jest zmontowana na stelażu ;) Grubościenny profil zamknięty 20x20 w zupełności wystarcza. Przednie podpórki cofnięte dla łatwiejszego montażu zawiasów, podpórki na 1/3 i 2/3 długości związane poprzeczkami u góry i na dole. O cenach się nie wypowiem,  mam full OW, ponieważ chciałem mieć efekt "podwieszenia" dna podobnie jak np. w baniaku Eheim Incpiria. Płaciłem chyba 2.5 k PLN trzy lata temu. Perfekcyjne klejenie, szlif i poler.Hobby musi kosztować; twoja w tym głowa i ręce , żeby na nie zarobić ;)

 

Edytowane przez 3promile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem w ten sposób - był kiedyś taki mercedes - model W124, zwany baleronem, który o mało nie doprowadził firmy do bankructwa. Dlaczego? Dlatego, że był praktycznie niezniszczalny i klienci nie mieli powodu, żeby go wymieniać na nowy. Z prostej przyczyny - jeśli inżynierowi ze Stuttgartu w danym punkcie np. bloku silnika wychodziło z obliczeń, że w tym miejscu należy dać śrubę M8, to on na wszelki wypadek dawał śrubę M10. Myślę, że ta metafora jest klarowna.

Edytowane przez 3promile
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w linku jest jedno akwarium o wysokości 50 cm i tu dali szybę 10. A już przy wys. 60 dali szybę 12cm. Oczywiste mniejsza wysokość to może być cieńsza szyba. Na określenie grubości szyby do akwarium są odpowiednie normy.

Jedna sprawa wygięcie szyb bocznych akwarium, które jest większe im wyższe akwarium. Druga sprawa to wytrzymałość dna akwarium które po prostu może strzelić pod wpływem naprężeń jakie wywiera masa wody na nie.

Gwarancja nie obejmuje strat spowodowanych przez zalanie mieszkania.

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 3promile napisał:
2 minuty temu, iquitos68 napisał:

Z tego co widzę to w linku jest jedno akwarium o wysokości 50 cm i tu dali szybę 10. A już przy wys. 60 dali szybę 12cm. Oczywiste mniejsza wysokość to może być cieńsza szyba. Na określenie grubości szyby do akwarium są odpowiednie normy.

Tak ale mówią że mogą zrobić z szyby 10mm i też dają gwarancje:) i o co chodzi? :)

 

1 minutę temu, iquitos68 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.