Skocz do zawartości

Mętna woda.


inmar

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji klarowności wody zauważyłem, coś co może być pewną prawidłowością. U kilku osób, tez u mnie pojawił się problem z klarownością wody w tym samym czasie. Było to na na wiosnę, gdy słońca było coraz to więcej. Podajże @mlody.czubteż w tym czasie przechodził przez to samo. Jeśli to jest prawidłowości to czy można się od tego ustrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, iquitos68 napisał:

Przy okazji klarowności wody zauważyłem, coś co może być pewną prawidłowością. U kilku osób, tez u mnie pojawił się problem z klarownością wody w tym samym czasie. Było to na na wiosnę, gdy słońca było coraz to więcej. Podajże @mlody.czubteż w tym czasie przechodził przez to samo. Jeśli to jest prawidłowości to czy można się od tego ustrzec?

Nie moge potwierdzic tych informacji. U mnie problemem byly moduly ktore wykonalem. Prawdopodobnie pylily poniewaz zabezpieczylem je od zewnatrz ale od srodka pozostala czysta zaprawa z ktorej je wykonalem, i zakladam ze to bylo to. Tak czy inaczej wiekszosc z nich usunalem ze zbiornika. Na dodatek stosowalem wate filtracyjna ktora nie byla dosc drobna aby to wylapac. Trzy tygodnie temu zakupilem spora ilosc wkladow sznurkowych i na kazdym narurowcu stosuje na wlocie na mechaniku 2x50 mikronow plus jeden 1mikron.  Na dodatek na wylocie na baypasie mam wolny korpus w który rowniez wlozylem jeden mikron. Taki uklad jest skopiowany co oznacza ze mam w obiegu 4 wkłady jednomikronowe ktore wylapuja mi wszystko. Musze stwierdzic ze od tego momentu mam wode krysztal. Wiem na pewno ze problem u mnie tkwil w wacie, chociaz stosowalem ich rozne rodzaje. Nawet JBL symec micro nie pomagalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 minuty temu, inmar napisał:

No i znów mam mętną wodę,tak gdzieś od dwóch tygodni.Zmian żadnych nie było,podmiany co tydzień.

Witaj!

Mieszkamy blisko siebie i jak sądzę mamy wodę z tego samego ujęcia...

U siebie też mam to samo od około 2 tygodni...Pierwszy raz mi się to przytrafiło...

Wodę przepuszczasz przez korpus z węglem?

Podejrzewam że wodociągi coś mieszają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44, @inmar

To ja napiszę co bym zrobił na Waszym miejscu.

Propozycja 1. Czekać bo może faktycznie coś wodociągi gmeraja. Przez jakiś czas wstrzymać się z podmianami lub robić nieznaczne aby woda była nowa lecz w większości już przefiltrowana przez filtrację. Nowa lecz z przewagą starszej akwariowej.

Propozycja 2. Nalewac wodę przez ustrojstwo lecz nie przez sam węgiel. Napchac troszkę waty do powiedzmy jakiegoś sitka tudzież durszlaka. Końcówkę węża wsadzić do sitka. Woda będzie oczyszczana przez węgiel i wate.

Propozycja 3. Wsadzić do akwarium jakiś wewnetrzny filtr czyt. głowice ale na rurkę zasysajaca nawinac coś takiego jak JBL Symec Micro.

Oczywiście wszystkie propozycje można zastosować razem. ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jerry_jerry napisał:

@egon44, @inmar

To ja napiszę co bym zrobił na Waszym miejscu.

Propozycja 1. Czekać bo może faktycznie coś wodociągi gmeraja. Przez jakiś czas wstrzymać się z podmianami lub robić nieznaczne aby woda była nowa lecz w większości już przefiltrowana przez filtrację. Nowa lecz z przewagą starszej akwariowej.

Propozycja 2. Nalewac wodę przez ustrojstwo lecz nie przez sam węgiel. Napchac troszkę waty do powiedzmy jakiegoś sitka tudzież durszlaka. Końcówkę węża wsadzić do sitka. Woda będzie oczyszczana przez węgiel i wate.

Propozycja 3. Wsadzić do akwarium jakiś wewnetrzny filtr czyt. głowice ale na rurkę zasysajaca nawinac coś takiego jak JBL Symec Micro.

Oczywiście wszystkie propozycje można zastosować razem. ;)

Nie chcę za bardzo mieszać w temacie kolegi (także byłbym wdzięczny gdyby moderator przeniósł moje posty do osobnego działu tematycznego) ,ale posiadam dodatkowo oprócz Malawi dwa akwaria(jedno BW,oraz krewetkarium) i tylko w Malawi po podmiance wody mam mętną wodę...Zaznaczam że w Malawi podmieniam 10% wody tylko w celu jej odświeżenia,bo NO3 cały czas utrzymuje mi się na poziomie 15-20mg/l (mierzone testami Zoolek,oraz JBL)...

Muszę jutro sprawdzić parametry kranówy,ale znając życie wodociągi mogły dodać większą dawkę chloru do wody,szczególnie że w okresie jesienno-zimowym im się to zdarza,i sądzę że w tym jest problem...Trzeba przeczekać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, inmar napisał:

Ja mam wodę ozonowaną

Proponuję to sprawdzić. Też miałem takie przekonanie i po sprawdzeniu okazało się, że woda jest faktycznie ozonowana, ale na wstępnym etapie oczyszczania. Ozon bardzo szybko się utlenia, dlatego do sieci...do rur dodawany jest dwutlenek chloru.

2 godziny temu, inmar napisał:

Co jeszcze dziwnego zauważyłem,to przez ostatni czas ryby są bardzo płochliwe.

To też pokazuje, że ryby mogły się czymś przytruć, ewentualnie zmętnienie je niepokoi.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.