Skocz do zawartości

Glony a zdrowie naszych ryb


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Od około miesiąca pojawiły się u mnie w akwarium krasnorosty. Przynajmniej tak te glony identyfikuję. Ryby od razu zainteresowały się nimi, tak że ich dieta stała się teraz mocno roślinna. Równocześnie nieco mniej karmię suchą karmą i w ogóle zrezygnowałem z mrożonek. Zaobserwowałem, że ryby dużo mniej się ocierają i wyglądają na zdrowsze (Leczenie preparatem Preis Coly które wykonałem może też mieć wpływ na kondycję ryb)

Jednakże pomijając pozostałe czynniki, to czy glony i dieta ryb z nimi związana może mieć wpływ na zdrowie ryb?

Moje ryby to:

1. jedzące glony: Mylochromis spec. mchuse, Protomelas lobochilus hertae, Protomelas ornatus Masinje , Lichnochromis acuticeps 

2. nie jedzące glonów: Taeniochromis holotaenia , Exochochromis anagenys yelow  , Sciaenochromis fryeri , Otopharynx lithobathes sulphur head

IMG_0991.thumb.JPG.ef21c01ab9d471de31f35ded395a19bf.JPG

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 21:24, iquitos68 napisał:

glony i dieta ryb z nimi związana może mieć wpływ na zdrowie ryb?

Witaj  nawet u typowych drapieżników odnaleziono w żołądkach zieleninę. Gdy taka ryba pożre mbunę siłą rzeczy połyka również to co jej ofiara spożyła. Jeżeli przeanalizujesz co zawiera spirulina czy chlorella dojdziesz do wniosku że zawierają całą gamę witamin, jod ,potas, wapń i wiele innych minerałów. Moim zdaniem dodatek taki ma wpływ na zdrowie, mimo że nie jest trawiony w całości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 15:03, iquitos68 napisał:

zjedzone przez ryby glony mocno przeczyszczają ich żołądki. 

Zielenina nie jest środkiem na przeczyszczenie, u ryb typowo roślinożernych służy jako balast. Zawartość dodatków niestrawnych jest podstawą namnażanie się flory bakteryjnej. Co jest konieczne do lepszego trawienia tego co można przyswoić z ubogiego pokarmu. Bakterie tego typu wytwarzają enzymy trawienne, które są konieczne do prawidłowego procesu trawienia. Nie masz ryb typowo roślinożernych, moim zdaniem problem leży w jakości lub ilości pokarmu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.