Skocz do zawartości

Start po raz trzeci


Jeb_us

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak zrozumiałem robimy formę z styropianu na to warstwa cxa  i następnie folia (sreberko kilka warstw i na do klej w sprayu.

Powiedzmy 1 puszka takiego spray starcza na 1 moduł średniej wielkości? Jak to wygląda finansowo ? 

Szukam dobrego sposobu na moduły do mojego nowego zbiornika 250x80x70.

Chciałbym kilka większych na tył oraz bok resztę uzupełnię naturalnym kamieniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy o co pytasz? 

Osobiście nie martw się jak coś nie wyjdzie jak  chcesz, kolejna rzecz zostaw formę na kamieniu dłużej na dwa bądź trzy dni niech dobrze wyschnie, nie zapomnij dobrze posmarować olejem kamienia jak i formy kiedy będą gotowe i tyle... Chyba że ty chcesz o coś zapytać to wal śmiało 

14 godzin temu, edzzio napisał:

Właśnie w sumie miałem otwarte w drugim oknie to :) Jutro biorę się za próby zobaczymy jak będzie szło jakieś uwagi masz na co uważać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty mam już kupione może nie potrzebnie zwiększyłem koszty bo kupiłem silikon sanitarny bezbarwny a jest dużo droższy od najzwyklejszego ale nie wiedziałem i tak zrobiłem 😜

 Tubka silikonu na 0.5-0.7kg skrobi i mieszam bez dodatku wody ni nic tylko dwa produkty.

Pierw czyszczę kamień następnie smaruje olejem takim roślinnym i nakładam towar czekam dwa dni na spokojnie i zdejmuje.

Dobrze jest grubo nałożyć tej masy ? Planuje duży zbiornik i myślę nad kilkoma konkretnymi modułami na tył szyby jeden lub 2 wiszące i 1 średni na lewą ścianę.

Włókno polipropylenowe kupiłem dodam do większych modułów

 

Edytowane przez edzzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałóż tyle, żeby potem nie było jak papier, bo będzie lipna forma. Ewentulanie potem jeszcze pooblepiaj czymś z zewnątrz, żeby dosztywnić.

Pamiętaj - mąka ziemniaczana. I ilość też tak max pół kilo mąki.

I jakieś rękawiczki weź grubsze, bo strasznie się łapy kleją.

Edytowane przez Falcowski
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Falcowski napisał:

Nałóż tyle, żeby potem nie było jak papier, bo będzie lipna forma. Ewentulanie potem jeszcze pooblepiaj czymś z zewnątrz, żeby dosztywnić.

Pamiętaj - mąka ziemniaczana. I ilość też tak max pół kilo mąki.

I jakieś rękawiczki weź grubsze, bo strasznie się łapy kleją.

Jeśli chodzi o rękawiczki ja mam inne doświadczenie, wymieszać w rękawiczkach owszem, ale już nakladanie to bez o wiele łatwiej się nakłada. Co do reszty zgadzam się w 100%

 

17 godzin temu, edzzio napisał:

Tubka silikonu na 0.5-0.7kg skrobi i mieszam bez dodatku wody ni nic tylko dwa produkty.

Tak mieszasz tyło te dwa produkty kolega @Falcowskidobrze radzi by wzmocnic formę jak już okleisz czyms może to być karton, mokry papier... Itd 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.