Skocz do zawartości

układ Kamieni


anutemix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów😀 Podpowiecie jak poukładac kamyki żeby mialo to wyglad i spełnialo wymagania rybek. Zaczynam start baniaka i jest czas zeby poprzestawiac lub coś poprawić.Chcial bym na poczatek rybki Pseudotropheus saulosi i jakies do nich pasujace. Baniak 350l , oświetlenie 2×29 w ledy, filtr biolog eheim 2080, mechanik bio flow 6.0, kamoli nazwy nie pamietam i na to piasek coral 1mm. Wszelkie rady i podpowiedzi mile widziane za co z góry dziekuje.

20190114_105547.jpg

20190114_105602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz dołożyć kamieni, pamiętaj że jak nasypiesz piasku to zakryje część kamieni i będzie nisko. Dorzuć kilka wiekszych i wyzszych kamieni. Masz tam po za tym chyba kilka rodzajów kamienia, postaraj się żeby był jeden rodzaj.

Edytowane przez Mróz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Sugeruje wpierw poczytać te dwa tematy - 

Tak jak napisał kolega @Mróz brakuje Tobie większych/wyższych kamieni w kształcie brył,z których ułożysz gruzowisko w którym znajdą schronienie dorosłe ryby(słabsze osobniki,oraz inkubujące samice,a przy okazji zasłonisz nimi kujące w oczy zielone rurki itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 Andrzeju.. temat Henryka bardziej dotyczy komponowania obrazu  jak praktycznej strony uklładania kamieni co sam Henryk zaznaczył w pierwszym poście . Cytuję   : ...

"Nie chodzi mi  o róznice między ilością kamieni w   mbuna/nonmbuna.

chodzi mi o zasady komponowania obrazu - podstawy fotografii. " Koniec cytatu

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@egon44 Andrzeju.. temat Henryka bardziej dotyczy komponowania obrazu  jak praktycznej strony uklładania kamieni co sam Henryk zaznaczył w pierwszym poście . Cytuję   : ...

"Nie chodzi mi  o róznice między ilością kamieni w   mbuna/nonmbuna.

chodzi mi o zasady komponowania obrazu - podstawy fotografii. " Koniec cytatu

Rozumiem,tylko jednak mi chodziło o dwie strony medali czyli koncepcja układania kamieni,oraz stworzenie kryjówek dla dorosłych ryb.

Jedno i drugie ma ze sobą dużo wspólnego :) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co się najeździłem i wyszukalem to moje, wiem napiszecie ze kamole inne ale w Uk ciężkie jest życie akwarysty. To co udało mi się zdobyć leży w baniaku. Nie mam talętu do komponowania fajnych aranżacji, może jakies sugestie podpowiedzi? Pozdrawiam

20190119_130902.thumb.jpg.ff98eb45346e1a669cb46b4fc2232c8f.jpg20190119_130836.thumb.jpg.05cda2e0b3724099902a8ce54c2f6329.jpg20190119_130846.thumb.jpg.692f07fc407f01c09ffb3f048b38ff9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.