Skocz do zawartości

Filtr do 150l


Yellowek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje używanego filtra do akwarium 150l.

Na ogłoszeniach widnieje wiele propozycji.

Nie znam się na filtrach kubełkowych i nie wiem jakie sa najbardziej trwałe.

Jak za używany kubeł uważam, że kwota 150-200 zł jest adekwatna.

Filtr miałby pełnić funkcję biologa i mechanika. Niestety nie mam miejsca, ani pienięzdy na dwa kubły, a nie chce też zawalać akwarium filtrem wewnętrznym.

Fajnie by było aby był w miarę oszczędny jeśli chodzi o pobór prądu.

Od razu mówie, że nie chce bawić się w filtry kasetowe ani narurowe ( chyba że nie znajde żadnego dobrego kubła).

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z budżetowych rozwiązań z czystym sumieniem mogę Ci polecić kupno NOWEGO kubełka typu AquaNova seria NCF. Modele 600-800 trochę słabawe, dlatego polowałbym na NCF-1000. Prawie 9l pojemności na złoża. W zoologu widziałem za 209zł. Jedyna wada - zjada więcej prądu niż np. Aquael bądź Eheim, ale są to naprawdę filtry/pompy nie do zdarcia, ojciec ma NCF-1500 ponad 4 lata w zbiorniku 375l, teraz będzie zmieniał szkło na 468l, ale filtr nadal zostawia (dokupi drugi).
Zdarzało się u pewnej części osób (info od sprzedawcy i z internetu) że uszczelka na zaworach po kilku odpięciach/wpięciach przeciekała ale: a) nowy filtr ma 2 lata gwarancji, producent bez patyczkowania się wymienia zawór natychmiastowo, i potwierdza to każdy zoolog w którym rozmawiałem o serwisie b) jeśli nawet uszczelka poszłaby po gwarancji to uszczelki oryginalne kosztują 9zł, cały zawór 15zł.

Jest jeszcze ten kubełek ,,HW-303" ale niestety nie mam z nim dobrych doświadczeń więc nie mogę polecić, ani odradzić.
Używany kubeł to zawsze spore ryzyko przytaszczenia jakichś pasożytów typu nicienie itd. które potem trzeba leczyć jakimiś MLP itd. - jest ryzyko że nie będą szczelne, nie wiesz jak były użytkowane, w jakich warunkach, może się okazać że plastik jest już na tyle stary i kruchy że coś pęknie.

Dlatego, jeszcze raz, szczerze polecam AquaNova jeżeli nie masz budżetu na Aquael, Eheim bądź inne JBL czy Fluval. Używki odradzam. ;) No chyba że chcesz wewnętrzny Eheim BioPower 240 bo sprzedaję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur....ja mam zgoła odmienne zdanie . Miałem NCF 1500 kilka lat i niestety ale go nie polecę właśnie przez te przeciekające zawory. Ale fakt jest faktem , że części są naprawdę bardzo tanie i dostępne dlatego zawsze w zapasie miałem dwa zawory , wirnik i uszczelkę. Tyle ,że dla jasności.....ja mówię o NCF1500  z głowica nowego typu czyli z zaworami koloru niebieskiego. Starego typu polecam jak najbardziej ale już nie produkują. A zamian głowic nie jest możliwa bo już to kiedyś sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z budżetowych rozwiązań z czystym sumieniem mogę Ci polecić kupno NOWEGO kubełka typu AquaNova seria NCF. Modele 600-800 trochę słabawe, dlatego polowałbym na NCF-1000. Prawie 9l pojemności na złoża. W zoologu widziałem za 209zł. Jedyna wada - zjada więcej prądu niż np. Aquael bądź Eheim, ale są to naprawdę filtry/pompy nie do zdarcia, ojciec ma NCF-1500 ponad 4 lata w zbiorniku 375l, teraz będzie zmieniał szkło na 468l, ale filtr nadal zostawia (dokupi drugi).
Zdarzało się u pewnej części osób (info od sprzedawcy i z internetu) że uszczelka na zaworach po kilku odpięciach/wpięciach przeciekała ale: a) nowy filtr ma 2 lata gwarancji, producent bez patyczkowania się wymienia zawór natychmiastowo, i potwierdza to każdy zoolog w którym rozmawiałem o serwisie B) jeśli nawet uszczelka poszłaby po gwarancji to uszczelki oryginalne kosztują 9zł, cały zawór 15zł.

Jest jeszcze ten kubełek ,,HW-303" ale niestety nie mam z nim dobrych doświadczeń więc nie mogę polecić, ani odradzić.
Używany kubeł to zawsze spore ryzyko przytaszczenia jakichś pasożytów typu nicienie itd. które potem trzeba leczyć jakimiś MLP itd. - jest ryzyko że nie będą szczelne, nie wiesz jak były użytkowane, w jakich warunkach, może się okazać że plastik jest już na tyle stary i kruchy że coś pęknie.

Dlatego, jeszcze raz, szczerze polecam AquaNova jeżeli nie masz budżetu na Aquael, Eheim bądź inne JBL czy Fluval. Używki odradzam. No chyba że chcesz wewnętrzny Eheim BioPower 240 bo sprzedaję
Dzieki za opinie.Co ile powinienem wyminic taką uszczeleczkę?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze że Yellowek zobaczy opinie o tych filtrach od dwóch różnych osób. Ja je polecam bo miałem styczność z dwoma egzemplarzami i żaden nie sprawiał nigdy problemów. Ty piszesz że Twój egzemplarz miał swoje minusy, teraz decyzja osoby zainteresowanej.

Ja w dalszym ciągu, nawet jak zawory by ciekły raz na rok - wolałbym kupić nowy filtr z gwarancją, bez ryzyka przytaszczenia jakiejś choroby itd. Druga kwestia - kto powiedział że używany nie będzie nieszczelny? A tam już gwarancja tego nie ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.