Junior8 Opublikowano 28 Listopada 2018 #1 Opublikowano 28 Listopada 2018 Mam pytanie czy ryby z grupy predatorow a konkretnie dwie odmiany tego samego gatunku mozna trzymac w jednym zbiorniku? Czy moze dojść do krzyżówek. Chodzi mi o champsochromis caeruleus oraz champsochromis spilorhynchus
crav Opublikowano 28 Listopada 2018 #2 Opublikowano 28 Listopada 2018 Wątpliwe, ale jak się samcowi zachce...
piotriola Opublikowano 28 Listopada 2018 #3 Opublikowano 28 Listopada 2018 8 godzin temu, Junior8 napisał: Mam pytanie czy ryby z grupy predatorow a konkretnie dwie odmiany tego samego gatunku mozna trzymac w jednym zbiorniku? Czy moze dojść do krzyżówek. Chodzi mi o champsochromis caeruleus oraz champsochromis spilorhynchus Witaj Nie powinno trzymać się dwóch odmian jednego gatunku, istnieje możliwość krzyżowania się między sobą. Mało jest informacji o tych rybach a tym bardziej o krzyżówkach , niewiele hodowców decyduje się na takie ryby. Nie pomogę Tobie w gatunkach o które pytasz ale pamiętam że kiedyś pisał o tym pan Wiechecki. Chodziło o początki hodowli Haplochromisa livingstoni i H.polystigma, okazało się że ryby te z łatwością krzyżują się. W starej książce tego autora znajdziesz nawet fotkę bastarda. Nie rozmnażałem ryb z tej grupy, jednak z tego co wiem do takich krzyżówek dochodzi gdy w jednej odmianie brakuje samic , wówczas samiec dobiera się do samicy innej odmiany. Ryby o których opisywał autor były do siebie podobne, stąd dobierając gatunki wybieramy samca żółtego ,niebieskiego,i w pasy. Ktoś taki układ wymyślił i ma to swoje uzasadnienie. pozdrawiam 1
crav Opublikowano 28 Listopada 2018 #4 Opublikowano 28 Listopada 2018 Nimbo u mnie krzyżują się permanentnie zwłaszcza samiec livi... zapyla samice venustusa i polystigmy. Miałem ponad rok razem dwa champso i nawet próby nie widziałem... Mam tez fotkę bastarda jak dimidio compres wytarl samice crabro... kratek żył jako ciekawostka, ale tyranno też się nim zaciekawił... 10 lat obserwacji predatorow i 6 mbuny uczy, że wiele nauki jeszcze... 1
Junior8 Opublikowano 29 Listopada 2018 Autor #5 Opublikowano 29 Listopada 2018 Predatory to dla mnie nowość dlatego pytam bo bardzo mi się podoba champso. Jedne mam a drugie chcialem dokupic stąd moje pytanie. Z noumbuna tylko delfiny kiedys trzymałem i mam do nich duzy sentyment. Poczatki jak kazdy mbuna tez kilka ładnych lat ale to z 10 lat temu. Potem tanganika w przeróżnych kombinacjach gatunkowych. Przy rozbudowie akwarium predatory zamieszkały u mnie. Mało o nich wiem narazie wiec pytam bardziej doświadczonych. Narazie z obserwacji moich moge napisac ze wszystkie moje bestie siedzą od dwoch dni na 50 cm akwarium bo fossorochromisowi się na amory wzięło
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się