pyzy22 Opublikowano 20 Listopada 2018 #1 Opublikowano 20 Listopada 2018 (edytowane) Witam wszystkich, mam zamiar zbudować narurowy system filtracji w swoim 300l baniaku. Projekt już jest (wzorowany oczywiście na waszych sprawdzonych rozwiązaniach i skonsultowany dodatkowo ze @stan za co mu bardzo dziękuję). Mam jednak dwa pytania, na które myślę, że z Waszą pomocą uda się odpowiedzieć. 1. Zastanawiam się cały czas czy wykonać instalację z PVC-U klejoną czy z PP zgrzewaną. Trochę zgłębiłem tematu i stawiałbym na PP - trwalsze, mniej awaryjne choć z pewnością droższe i... oglądałem rury, kształtki i zawory PP i trochę mnie zaskoczyła niska średnica wewnętrzna czyli ta, która nas najbardziej interesuje. Porównując rurę PVC-U z PP to 25mm PVC-U ma "na oko" (nie miałem czym zmierzyć) większą średnicę otworu niż PP 32mm. Patrząc również na zawory tutaj sprawa podobnie wygląda. Oczywiście nie znam wszystkich produktów i rodzajów odnośnie PP i może ktoś mądrzejszy podpowie co wybrać i zastosować aby cały układ działał tak jak należy. 2. Z uwagi na ograniczenia szafki (szerokość 120cm, głębokość ok 60cm- w środku pusto) zastanawiam się czy uda się upchać to wszystko zgodnie z projektem. Może ktoś z Was robił podobny projekt i będzie mógł coś więcej powiedzieć. Z góry dziękuję Wam za pomoc PS: Wiem, że schemat jest "średnio" czytelny ze względu na ilość symboli zastosowanych ale dla mnie "laika hydraulicznego" bardzo pomocny:) Narurowiec.pdf Edytowane 20 Listopada 2018 przez AndrzejGłuszyca
Andrzej Głuszyca Opublikowano 20 Listopada 2018 #2 Opublikowano 20 Listopada 2018 @pyzy22 Wrzuciłem zdjęcie do postu...tak będzie wszystkim wygodniej.
pyzy22 Opublikowano 20 Listopada 2018 Autor #3 Opublikowano 20 Listopada 2018 1 minutę temu, AndrzejGłuszyca napisał: @pyzy22 Wrzuciłem zdjęcie do postu...tak będzie wszystkim wygodniej. podziękować Masz jak zwykle rację
Andrzej Głuszyca Opublikowano 20 Listopada 2018 #4 Opublikowano 20 Listopada 2018 1 minutę temu, pyzy22 napisał: Masz jak zwykle rację Tyskie lubię . Oczywiście żarcik:) 1
patec Opublikowano 20 Listopada 2018 #5 Opublikowano 20 Listopada 2018 (edytowane) Ja upchnąłem dwa razy tyle korpusów we wnęce 90cm szerokiej i 53cm głębokiej, tyle że na wysokość jest też 90cm i korpusy są jeden pod drugim. I jeszcze sporo miejsca zostało. A i pompę mam przed sekcją mechaników. Tak to wygląda: Edytowane 20 Listopada 2018 przez patec 1
pyzy22 Opublikowano 21 Listopada 2018 Autor #6 Opublikowano 21 Listopada 2018 10 godzin temu, patec napisał: Ja upchnąłem dwa razy tyle korpusów we wnęce 90cm szerokiej i 53cm głębokiej Polak potrafi :). Dzięki za wpis...pewnie jak nie uda się pociągnąć po linii wówczas z pewnością skorzystam z Twojego rozwiązania. A jak myślisz kleić czy zgrzewać?
patec Opublikowano 21 Listopada 2018 #7 Opublikowano 21 Listopada 2018 Ja kleiłem i chyba większość klei. Nigdy nie widziałem i nie znam technologii klejenia, więc się nie wypowiem w kwestii co lepsze. 1
Junior8 Opublikowano 21 Listopada 2018 #8 Opublikowano 21 Listopada 2018 Witam ja zgrzewalem i jestem zadowolony srednica 32mm. Masywne wytrzymałe. Nie kleilem bo u mnie ciężko było zakupić wszystkie elementy na miejscu, zostal tylko net. A zgrzewane wszystko bylo a kilka razy musiałem dokupowac bo plany zmieniałem. Zmiescilem wszystko w szafce 107 cm i 60 cm. 3 mechaniki 3 biologi 1 purolite pompa baipas i grzalka w jednym. Zgrzewalem pierwszy raz w zyciu sam i łączyłem wszystko tez sam dziala nie ciekie 2
pyzy22 Opublikowano 21 Listopada 2018 Autor #9 Opublikowano 21 Listopada 2018 22 minuty temu, Junior8 napisał: Witam ja zgrzewalem i jestem zadowolony srednica 32mm Dzięki - bardzo fajnie zaplanowane i wykonane. Gdybym miał szczegółowe pytania to będę męczył :). Pozdrawiam
Junior8 Opublikowano 21 Listopada 2018 #10 Opublikowano 21 Listopada 2018 Plan mialem jak ty rysunki itd. Jak przyszło do upychania pod szafką to wsxystko do zmiany :). Ogólna zasada zachowana tylko układ inny zeby srubunki się pomiescily zawory itd.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się