Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Widzę że masz niższe gruzowisko niż ja mam w swoim zbiorniku i stąd falownik wydaje się być za mocny,nawet na pierwszym biegu...Falownik z czasem zajdzie glonem i jego wydajność też minimalnie spadnie...

Ale nie masz powodów do obaw,bo ryby się przyzwyczają i znajdą swój kąt...

No chyba że będziesz na początku włączał falownik dziennie na 2-3 godziny,tylko w celu zmiatania syfku z dna do zasysu filtra...

Edytowane przez egon44
Opublikowano

Witam. Używam dwóch kubłów ikola 600- biolog i mechaniczno żywiczny plus jebao rw 15. Wyloty filtrów są z prawej strony a falownik z lewej usytuowany po środku - skierowany ku górze. Zauważyłem, jak jest dno akwarium bez kamieni lub z małą - niską frakcją to zawiewa piach i nie zbiera do końca syfu.  Włożyłem 2 kamienie i faktycznie już nie zawiewa - podmywa piachu. Najlepiej ustaw i zostaw na parę godzin. Zobaczysz co będzie się działo. Pozdrawiam.

Opublikowano
1 godzinę temu, egon44 napisał:

No chyba że będziesz na początku włączał falownik dziennie na 2-3 godziny,tylko w celu zmiatania syfku z dna do zasysu filtra...

Pomysł na sprzątanie ok ale raczej przy czasowym włączaniu ryby się bedą długo stresowały :) . Pamietam że moje mbuniaki po wsadzeniu cyrkulatora też nie bardzo go na początku lubiły ale szybko doceniły i traktowały jak bieżnię pływając tuż przed wylotem :) (zamontowany na dole i dmuchający wzdłuż podłoża) .

  • Lubię to 1
Opublikowano

Bez zmian w ustawieniu elementów, falownik włączony od ~3h, efekt -> rybole coraz śmielej pływają po zbiorniku, unikają jeszcze rejonu najsilniejszego przepływu wody, ale chyba pierwszy szok za nimi.
Jak widać jestem zbyt przewrażliwiony, a dodatkowo kolejny raz potwierdziło się że cierpliwość największą cnotą akwarysty :)

Co w sumie nie zmienia faktu że rozpracuje sterowanie tego falownika, ciekawość elektronika bierze górę :)  

Opublikowano
Godzinę temu, karolus napisał:

Co w sumie nie zmienia faktu że rozpracuje sterowanie tego falownika, ciekawość elektronika bierze górę :)  

Kombinuj na pewno się przyda np. na czas karmienia lub w nocy aby ryby miały większy spokój podczas "snu".

Opublikowano
20 godzin temu, karolus napisał:

Tryb karmienia to sterownik ma sam w sobie, ale rozpracowanie sterowania pozwoli mi (może) wykorzystać inne funkcje (np falowanie)

Info z internetu...

Pompa posiada tryby pracy:

M1: tryb strumieniowy - ciągły, w tym trybie pompa wytwarza stały strumień, prąd wodny.

M2: tryb falowania, cyrkulator pracuje w sposób przerywany co skutkuje pojawianiem się pięknych fal na powierzchni wody oraz bujaniem wnętrza akwarium.

M3: tryb falowania, pompa płynnie zmienia swoją wydajność od 30% do 100% na wzór przebiegu sinusoidy. Wytwarzają się naturalnie wyglądające fale.

M4: tryb losowy sterownik pompy przesyła jej różne, losowe polecenia zmiany sposobu pracy.

ELSE: tryb losowy, sterownik pompy przesyła jej różne, losowe polecenia zmiany sposobu pracy.

Wydajności pompy w każdym trybie można regulować.

 

Dodatkowo kontroler wyposażono w czujniki zmierzchu. Dzięki temu w nocy zmniejszana jest wydajność pomp do minimum co symuluje naturalne działanie sił pływowych. Przydatna jest również funkcja FEED wstrzymująca pracę pompy na o. 10min np. na czas karmienia ryb i korali oraz LOCK blokująca przyciski, zapobiegająca przypadkowemu przełączeniu zadanych parametrów.

Opublikowano

Oczywiście że ma, ale te tryby działają tak że siła strumienia zmienia się od wartości ustawionej do max (czyli w zakresie od 30 do 100%). Skoro 30% robi u mnie taki dym to chyba nie będę próbował ustawić więcej. Natomiast jeśli uda mi się osiągnąć regulację w zakresie np 15-50% to inna sprawa.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Możesz też zrobić tak jak to kiedyś robiło paru kolegów,aby stłumić nieco przepływ w falowniku,mianowicie połowę falownika owijali gąbką,lub ściereczką z mikrofibry...

Albo odpal na próbę tryb M2 ;) 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.