Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Piękne fotki jak i osobniki na nich będące.
Czym robisz zdjęcia? Jeśli aparat, to jaki obiektyw?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Opublikowano
  W dniu 3.04.2021 o 13:37, derag0n napisał(a):

Piękne fotki jak i osobniki na nich będące.
Czym robisz zdjęcia? Jeśli aparat, to jaki obiektyw?

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
 

Rozwiń  

Dziękuje za dobre słowo 👍

Aparat to: Canon EOS 77D + obiektyw Canon 18-55mm do tego używam zew. lampy Canon 430EX III-RT z wyzwalaczem Phottix Strato TTL

  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 7.04.2021 o 18:25, ziemniak napisał(a):

naprawdę dobrze to wygląda :D ja mam trochę korzeni po roślinniaku i cały czas zastanawiam się... czy będzie dobrze wyglądać i czy nie zmieni parametrów.

Rozwiń  

Dziękuje :) na żywo prezentuje się dużo lepiej. Wcześniej miałem jakiś korzeń japoński ale miałem z nim problemy. Ja uważam, że korzeń czy też jakiś patyk dodaje kolorytu do zbiornika ale każdemu podoba się co innego :)

Opublikowano (edytowane)

Sumiki podczas karmienia :) Tylko w tym momencie oraz gdy światło przygasa można je zobaczyć.

p.s. Przepraszam za latający pokarm po zbiorniku.

 

 

Edytowane przez Bartek_De
Wstawiłem film do postu, aby łatwiej było oglądać.
  • Lubię to 5
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Astatotilapia Calliptera - czytałem, że występuje nie tylko w jeziorze ale też w rzekach wokół niego.
Być może to powód, że nie wygląda jak typowa mbuna a bardziej (przynajmniej mi) przypomina Haplochromisy z jeziora Wiktorii.
Ciekawy jestem jak w realu pokazuje swoje ubarwienie.
Możesz zdradzić gdzie ta ryba jest dostępna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.