Skocz do zawartości

Wysokie NO3 przy stosowanym Purolite A520E.


lp78

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie.... ciężko nadążyć..dla mnie blok to co innego . W odniesieniu do pojęcia "blok" widzę całkiem inaczej pracujące purolite jak w koszu w skarpecie:) Ten temat Heńka jest już tak wymieszany ,że w temacie o bloku pisze się o purolite w kuble( koszu).

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak to prefiltr, ale nie HW, tylko Monarka tak jak na zdjęciu. Wykonanie po prostu dużo lepsze niż typowy "chińczyk". 

U mnie wlot(zasilanie) zrobiłem od dołu, wrzucony purolite na ciasno(nie opływa bokami), oczywiście purolite w pończosze, a na górze cienka gęsta gąbka i wylot siup do akwarium.

Tak jak pisałem - redukcja zaplanowana. Ryby są i większe (ok 15-18cm) i mniejsze, które rosną, aczkolwiek jakiegoś ogromnego przerybienia nie ma. Może restart dobrze byłoby już zrobić. Roślin zero, tylko korzenie.

Macie jakieś pomysły odnośnie tego dlaczego nie udaje mi się zregenerować tego purolite ? 

 

I faktycznie, temat dotyczy bloku...ja pytam o wersję z kubłem...ale ten wątek to ludzie z największym doświadczeniem :)

monarka.JPG

Edytowane przez lp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafalniski napisał:

A może tu jest przyczyna? 

Według informacji jakie mam to poziom siarczanów u mnie w wodzie jest dużo mniejszy, aczkolwiek cyfry nie znam. 

Natomiast purolite u mnie zadziałał i to świetnie...zredukował od razu no3. Teraz po prostu mam problem - nie moge go zregenerować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lp78 napisał:

Dzisiaj próbowałem znów zregenerować już z pompka w obiegu -  także 2l wody i 200g soli.. Krążyło ok 40minut, znów brązowa woda, później płukanie jakieś 15m i do akwa.. I znów na wyjściu to co w akwa. O co może chodzić? Z góry dziękuję za wszelkie porady!

5 minut temu, lp78 napisał:

Natomiast purolite u mnie zadziałał i to świetnie...zredukował od razu no3. Teraz po prostu mam problem - nie moge go zregenerować :)

Myślę że możesz mieć ten sam problem który miał ostatnio inny kolega...Też regenerował złoże umieszczone w korpusie za pomocą pompy i nic a nic mu nie zbijało NO3...Problemem okazało się to że rajstopa w której miał purolite,oraz gąbki w puszce zasypowej z korpusu były zawalone syfem...Tak więc sugeruję wyjąc z prefiltra purolite i wsypać go luzem do naczynia i zregenerować...Rajstopy bym wymienił na nowe a gąbki bym wypłukał z syfu...

Także moim zdaniem w tym jest problem,skoro piszesz że po odpaleniu purolite zbijało NO3...

Sprawdź a się przekonasz...Jeśli nie zadziała to zakup nowe złoże,bo koszt nie duży ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów jednak to samo. Purolite regenerowany w 2l wody z 200g soli. Wyspałem luzem do garnka i mieszkałem. Następnie płukanie. Kolor jak nowy. Solanka miała lekko brązowy kolor. Po włożeniu do akwa i uruchomieniu.... wyjście z purolite no3 takie jak w akwa. 

Tak jakby purolite nie dało się zregenerować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowe złoże i zobaczysz czy będzie to samo...

Warto przed uruchomieniem purolite zrobić podmiankę wody aby usunąć nadmiar NO3 z zbiornika...

Ps.Dalej nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie,czyli jaki masz poziom NO3 w wodzie kranowej?

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.