Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  W dniu 31.07.2018 o 20:39, troad napisał(a):
Ja mam i borleyi i kopaczy (L.Lethrinius) i jak na razie jakoś to się kula.
Jak borleyi podchodzi do tarła to faktyczne pozostałe nie przejawiają naturalnych zachowań. Czasem jak samce L.Lethrinus się przepychają i zobaczy to alfa C.Borleyi to momentalnie przegania.
Gonione są zresztą wtedy wszystkie i Yellowy i Mdoki też, z części akwarium wybranej do tarła. Jak mu przejdzie to raczej nie ma większego problemu i wtedy Lethrinopsy odżywają.
Lethrinopsy też rosną w siłę i czasem widzę jak próbują się przepychać np. z samcem B i C Borleyi.
Może jakiś kopacz z Twoją obsadą da radę. Mam co prawda nieco większą powierzchnie dna niż ty Basia i nie mam tła więc u mnie pewnie jest trochę łatwiej.  Nie chcę się tutaj mądrzyć bo nie mam takiego doświadczenia jak [mention=935]tom77[/mention], możesz spróbować lub może faktycznie lepiej dokupić Mdok  


Ja tło tez wyrzuciłam, wyżej moje aktualne akwa i narazie nie będę nic zmieniać. Chciałabym tylko dołożyć kamieni wyżej ale boje się , ze spadną
Wiec trochę miejsca się zwolniło. Dlatego tez dodałam zdjęcie aby był podgląd.

Mój samiec Kandago rządzi w zbiorniku, czasem połowa jest jego. A w okresie tarła również przegania inne. Samiec nr 2 stracił piękne kolory od 3 miesięcy, chyba wtedy,kiedy odszedł nr3.
Dlatego szukam czegoś , aby zrobiło się ciekawie w zbiorniku, a najlepiej aby to były kopacze, ale okazuje się , że mam małe dno

A może dodać coś zupełnie innego niż moja lista.
Kuszą mnie te sumiki, w Tan Mal mają.,,ale tez bym dodała inny gatunek. Może 1 sumik i kilka rybek np Twoich kopaczy? Tom pisze albo to albo to i jak tu wybrać ?




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Możesz też pogodzić to. Są jeszcze inne Synodontisy, co prawda z Tanganiki, ale rosną sporo mniejsze, więc mogłabyś mieć i sumiki i dodatkowy gatunek. No chyba, że zależy Ci na sumikach malawijskich.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Petricola osiąga kilkanaście centymetrów, więc sporo mniej od malawijskego suma. Możesz śmiało je kupić. Będziesz mogła sobie wtedy pozwolić na dodatkowy gatunek. U mnie pływają S. polli, jeszcze mniejsze sumiki (ok. 10cm.)

  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 1.08.2018 o 10:58, pozner napisał(a):
Petricola osiąga kilkanaście centymetrów, więc sporo mniej od malawijskego suma. Możesz śmiało je kupić. Będziesz mogła sobie wtedy pozwolić na dodatkowy gatunek. U mnie pływają S. polli, jeszcze mniejsze sumiki (ok. 10cm.)

Ile ich kupić? Oglądam różne gatunki i wszystkie dą takie same


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano (edytowane)

Możesz kupić kilka. U mnie jest 5szt. Przecież nie odróżnisz płci, ani ich nie rozmnożysz, więc będą tylko urozmaiceniem w akwarium. Będziesz zadowolona, bo są fajnym urozmaiceniem.

One muszą mieć trochę zakamarków, żeby w nich przebywać. W dzień są widoczne, ale głównie przebywają pod kamieniami, więc powinnaś im takie miejsca stworzyć. Nie wiem, czy kamienie u Ciebie nie są zbyt ścisło poukładane.

Edytowane przez pozner
  • Lubię to 1
Opublikowano

@pozner masz racje , kamienie są trochę ściśnięte ze względu na małe Kadango, poprawię to jak wrócę do domu.

Czyli podsumowując
Kupuje sumiki 5szt a inny gatunek wciąż otwarty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Bierz Marginatusa, może nawet ładniejszy niż Lethrinus (zgodnie z zasadą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ?), no i bierz większe, lepiej sobie poradzą. Myślę że. 4szt będzie ok. Jak trafisz 2+2 lub 4+1, powinno być ok.

  • Lubię to 1
Opublikowano
  W dniu 2.08.2018 o 11:56, troad napisał(a):
Bierz Marginatusa, może nawet ładniejszy niż Lethrinus (zgodnie z zasadą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ), no i bierz większe, lepiej sobie poradzą. Myślę że. 4szt będzie ok. Jak trafisz 2+2 lub 4+1, powinno być ok.

A myślisz , że większe mają taką samą szansę , aby przeżyć 1000km ?

Rozumiem , że układ 2+2 będzie Ok?
Fajnie, że mi je poleciłeś , naprawdę ładne



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.