Skocz do zawartości

zakladanie akwarium 450 l od podstaw razem z wami opinie pomoc uwagi


kpaprocki

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kpaprocki napisał:

DOSTAŁEM coś takiego  amoniak jedyny dostępny tutaj zawartość 5-9% 

jesli będzie Ok to ile? Na około 380 litrów netto? 6858A0F5-A536-48E5-B274-8CC6ACB127C6.thumb.jpeg.2c157c7d41eb55465258c96d3d44bc76.jpegB347B757-A9AF-44AB-AC5D-A6956DF42828.thumb.jpeg.01750ba914f699c6ebda9d005cb8fd5f.jpeg

Tutaj kolego masz Wszystko dokładnie opisane jak startować tym sposobem. Tylko że roztwór który jest polecany w szablonie jest 20%. Na każde 200l wody netto trzeba dac 1ml wody amoniakalnej.  Ty masz 5-9% więc stężenie  nawet mniejsze jak połowa zalecanego. Moim zdaniem jak dasz 2ml na każde 200l wody netto twojej "wody" o ile ona wcale się nadaje nie będzie tragedii. Testami wszystko wyłapiesz przeczytaj tylko uważnie szablon. Ja tak startowałem i wszystko było ok powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, raiders said:

Sorry za OT ale przeraża mnie    (delikatnie mówiąc )  jaki ludzie robią  problem ze startem akwarium  normalnie urasta to do rangi czarnej magii . PO co te wszystkie kombinacje ,alpejskie ,amoniaki i inne cuda na kiju .

Wlać wodę dodać  bakterię  sypnąć szczyptę pokarmu i zapomniec na  7 dni o zbiorniku  ,po 7 dniach dodać kolejną porcję bakteri i zapomniec o zbiorniku  tak przez 4 tyg z  z rzędu i zbiornik zamyka cykl azotowy.

Może dlatego ze ja nie mam kompletnie o tym pojęcia.  To tak jak ja. Bm ci dał aparat  i powiedział idź zrób mecz piłki nożnej na poziomie reprezentacyjnym. 

Przeciez to takie proste się wydaje siedzisz i strzelasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2018 o 10:40, kpaprocki napisał:

oprocz matrixa 2L i biobals 40 kulek  posiadam  media ktore dostalem z filtrem 

 

1. do mniejszego eheima na poczatek chce wlozyc tylko Matrix ewentualnie pomieszany z substratem eheima i już po starcie i zamknieciu cyklu kiedy mieszkancy się zadomowia chce dolozyc do drugiego kosza tylko purigen i phosguard

2. w eheimie 2275 mialem zostawic orginalny uklad.  ( lub ewentualnie wymieszac MAtric z substratem w koszu ostatnim  4  albo wywalic jeden kosz z Mechem Eheima  i tam dolozyc Matrixa z Bio mechem albo z substratem. ) 

Dodam ze obydwa filtry beda mialy prefitry z gabkami i wata ( te chinczyki 603 )

 

jakies sugestie co do rozlozenia mediow ?

W kwestii matrixa napiszę jeszcze raz,że te 2 litry które posiadasz spokojnie wystarczą jako złoże biologiczne na Twój litraż...To już i tak będzie z nadmiarem,więc nic innego bym nie wkładał do filtrów...

Co do rozłożenia matrixa w kubełkach to dałbym po 1litrze do każdego z filtrów...Oczywiście rozłożyłbym go po równo do wszystkich koszy...I to wszystko...

Najprostsze rozwiązania są najlepsze,a im bardziej się kombinuje tym gorzej na tym wychodzimy My i nasze ryby...

Twoja decyzja...

12 godzin temu, kpaprocki napisał:

no to zaczynamy jutro robie robote i zastosuje się do waszych opinii 

narazie nie ruszam wody testy przyjda w poniedzialek, Zrobie testy i zobaczymy  jak wypadna. i wtedy poprosze o propozycje startu, do zobaczenia jutro 

No to czekamy na wyniki :) 

Co do startu to polecam tak samo jak kolega @raiders normalny sprawdzony sposób przez większość akwarystów czyli bakterie + pożywka + cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki mają dosyć spore fi. Jak udało Ci się to wszystko połączyć? Widzę, że nawet zasysy spokojnie weszły na te rurki.

Taka moja prywatna rada. Nie wiem czy wyloty będziesz miał nad tafla czy poniżej ale jeżeli to pierwsze to pomysł aby wylot zakończyć kawałkiem prostej rurki a nie kolankiem. Dzieki temu woda nie bedzie tak głośno wyplywala a przeplyw będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Jerry_jerry said:

Rurki mają dosyć spore fi. Jak udało Ci się to wszystko połączyć? Widzę, że nawet zasysy spokojnie weszły na te rurki.

Taka moja prywatna rada. Nie wiem czy wyloty będziesz miał nad tafla czy poniżej ale jeżeli to pierwsze to pomysł aby wylot zakończyć kawałkiem prostej rurki a nie kolankiem. Dzieki temu woda nie bedzie tak głośno wyplywala a przeplyw będzie taki sam.

Hej. 

Fi rurek 20mm kupiłem razem z kolankami w akwarystyczny tu na miejscu

Niestety znalazł krople na jednej rurze wiec poszedł silikon i odłączyłem jeden mniejszy filtr 

poczekam do jutra 24h na zaschnięcie silikonu i jutro odpalę drugi. Ten większy filtr już pracuje i wszystko jest Ok. 

Mnożę się to dobrze składa bo jutro przyjdą testy i będę mógł zrobić kropelkowo jbl i wtedy zdecydować co do staru ale chyba jednak pójdę jak radzisz w wolny start.  EA209363-9CC6-489B-BACA-36AAB3601F45.thumb.jpeg.fba15554c8497143ecf5f1dfef62c213.jpeg93ECFADA-6E52-4380-8F08-BB96C8917EF3.thumb.jpeg.733cb0c267ad3c3e04b8e2ae13b9eb7a.jpegA23E1663-4446-4314-A00F-58E5AFF2C78E.thumb.jpeg.225299cc5b61e594cf12f9ee87438c17.jpeg29C2474A-02DF-4B7A-A5D3-AC186DCDEF77.thumb.jpeg.9654b5098adde1dfa605053a83b521d9.jpeg5C71C803-D6BD-4BD2-A407-7BD570BCB36C.thumb.jpeg.679d2a9f54194232017259b635948132.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mniemam to fi zew.  20mm to jak wąż 16mm udało Ci się założyć na taką rurę? Ale nie powiem, rozwiązanie ciekawe.

A ten pierwszy filtr zalales i odpaliles. Może nic się przez noc nie stanie ale nie zagotuje Ci się to co masz w środku? Mam tutaj na myśli czy woda nie zacznie kwitnąć i smierdziec.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.