Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

ostatnio bylem u rodziny i zwiozlem sobie troszke kamoli. Kamole sa prosto z rzeki San. Teraz pytanie czy rzeczne kamole beda się nadawac do malawi.

na chwile obecna kamienie sa przeze mnie myte i wyparzane. Czy to wystarczy ?? jesli nie to co zrobic ?? Dodam ze kamienie jak byly wyciagane mialy na sobie lekki glon i muszle slimakow.

Opublikowano

Witaj!

Oczywiście że kamienie z rzeki będą nadawały się do naszego biotopu...

Ma się rozumieć że chodzi Tobie o otoczaki?

Wrzuć fotkę jak możesz...

7 minut temu, Mrbestia napisał:

na chwile obecna kamienie sa przeze mnie myte i wyparzane. Czy to wystarczy ?? 

Moim zdaniem starczy jak wyczyścisz kamienie i wyparzysz...

Opublikowano

Taka mala wstepna aranzacja,    po myciu zrobily się lekko zielonkawe i pachna rzeką. Czy to nie zaszkodzi pysiom ??

IMG-20180629-WA0002.jpg

Opublikowano

Kamienie niby ok,ale tak jak kolega napisał problem z tymi kamieniami z fotki jest taki,że nie ma dużego pola do popisu jeśli chodzi o kwestię aranżacji...

Ogólnie wybrałbym kamienie w kształcie brył z których ułożysz w miarę naturalne gruzowisko w Swoim zbiorniku np.coś w tym stylu(fotki z internetu)

 4fe99581d1a2a.jpg.80ff29b7a916d7903c20a2ed7e06620d.jpg

46733869b2a9bd3a7f44d88463ac148c.jpg.e7a555bf4a475ecd030e50782120b4a7.jpg

Od razu napiszę abyś zerknął i poczytał ten temat dopóki jesteś jeszcze na etapie wyboru kamieni...

 

  • Lubię to 1
Opublikowano

spokojnie aranż będzie tworzony jak już wyschną.... mam koncepcje w glowie :)) niepokoi mnie tylko ten zielonkawy kolor i zapach po wyparzaniu(mocno pachnie rzeką)

Opublikowano
19 minut temu, Mrbestia napisał:

 niepokoi mnie tylko ten zielonkawy kolor i zapach po wyparzaniu(mocno pachnie rzeką)

Trudno coś doradzić w tej kwestii,szczególnie z tego co piszesz o glonach na kamieniach i zapachu rzeki...

Może zastanów się nad kamieniami z składu budowlanego,wtedy nie będziesz miał takiej zagwozdki jak teraz...

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.