Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, egon44 napisał:

@stan  nie orientujesz się czasem jakiej gradacji jest pokarm S ?

Będzie miał 1mm?

Coś podobnego do Northfin 1mm tylko bardziej nieregularny ma kształt i deko miększy od Northfin.

  • Lubię to 1
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
Opublikowano

Mija ponad półtora roku odkąd pojawił się ten pokarm na rynku. Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń odnośnie jego skuteczności pod względem cech prozdrowotnych.

Moje spostrzeżenia są następujące. Na początku karmiłem raz lub dwa razy na tydzień. Nic wyjątkowego nie działo się z rybami. Dopiero gdy jakieś pół roku temu zacząłem go podawać codziennie rano szczyptę zauważyłem, że odchody ryb z cieńszych, rozwleczonych stały się grubsze i bardziej jednolite. Nie jestem w stanie stwierdzić, że ryby przez to stały się zdrowsze. Dodam tylko, że karmię nim nonmbunę i drapieżniki. Wielkość pokarmu to size M. 

  • Lubię to 3
Opublikowano

Dokładnie jak @iquitos68 mogę potwierdzić że kiedy po raz pierwszy poddawałem go testom byłem sceptyczny.Teraz jest to mój podstawowy pokarm.Przy codziennym stosowaniu faktycznie odchody są grubsze i zbite. Ryby  wyglądają bardziej zdrowiej. Karmię i maluchy i dorosłe . Rozmiar S.

  • Lubię to 1
Opublikowano
W dniu 8.12.2019 o 14:55, iquitos68 napisał:

Mija ponad półtora roku odkąd pojawił się ten pokarm na rynku. Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń odnośnie jego skuteczności pod względem cech prozdrowotnych.

Jeśli chodzi o cechy prozdrowotne,to po niecałym roku karmienia ryb tym pokarmem takowych nie mogę stwierdzić,bo moje ryby nigdy nie chorowały(nawet jak nie używałem tego pokarmu zanim pojawił się na rynku) i trudno powiedzieć,czy w czasie chorób ryb,ten pokarm by pomógł im w rekonwalescencji .

W dniu 8.12.2019 o 14:55, iquitos68 napisał:

Dopiero gdy jakieś pół roku temu zacząłem go podawać codziennie rano szczyptę zauważyłem, że odchody ryb z cieńszych, rozwleczonych stały się grubsze i bardziej jednolite.  

W dniu 8.12.2019 o 15:13, pavlofico napisał:

Przy codziennym stosowaniu faktycznie odchody są grubsze i zbite. 

Po tygodniu od pierwszego karmienia tym pokarmem ryb,również zauważyłem że odchody ryb są grubsze i krótkie,przez co jestem w stanie stwierdzić że są w większym stopniu przyswajalne przez organizm ryb. Druga sprawa,to odchody ryb dość szybko są rozkładane przez bakterie,niż w przypadku odchodów ryb po karmieniu innymi pokarmami z dolnej półki cenowej,którymi kiedyś miałem okazję karmić ryby. Odchodów z pokarmów z dolnej półki cenowej było dwa razy więcej i były one dłuższe,co wskazuje na to ,że takowy pokarm nie jest dobry jeśli chodzi o jego przyswajalność.

Tak na koniec śmiało mogę polecić każdemu ten pokarm do codziennego stosowania,jak i do urozmaicenia diety ryb np. mieszając go z innymi pokarmami granulowanymi którymi karmimy swoje ryby.

  • Lubię to 3
Opublikowano

Wracając do tematu Pro Defence oto dodatkowe info które wyczytałem na stronie producenta -

Źródło w tym linku - 

 

Dla tych co nie posiadają FB opis poniżej - 

 

Czy wiecie jak działają organizmy probiotyczne?

👉 Organizmy probiotyczne tak na prawdę są wyrafinowanymi zabójcami. Mechanizmy, którymi dysponują pozwalają im na kolonizację jelit i skuteczne pozbycie się konkurencji, wśród której znajdują się organizmy patogenne.

👉 Organizmy probiotyczne wykazują ogromne zdolności do osiedlania się na powierzchni nabłonka jelitowego. Zyskują w ten sposób dogodne miejsce do życia. Tworzą rodzaj bariery, uniemożliwiając osiedlanie się innym bakteriom. Ponadto wytwarzają szereg substancji hamujących rozwój mikroorganizmów. Należą do nich kwasy organiczne, które obniżają pH w jelitach, ograniczając tym samy występowanie wielu patogenów. Nadtlenek wodoru, który rozrywa mostki disiarczkowe w białkach bakterii, a także białka proteilityczne, które działają destrukcyjnie na ściany komórkowe bakterii oraz bakteriocyny - naturalne antybiotyki.

👉 Żywotność jaką odznaczają się organizmy probiotyczne sprawia również, że ograniczają one zasoby pokarmowe innym mikroorganizmom.
Jednak to co jest szczególnie interesujące to immunostymulacja. Niezwykle skomplikowany mechanizm oddziaływania organizmów probiotycznych na układ odpornościowy gospodarza. Bakterie pobudzają system limfatyczny związany z przewodem pokarmowym do produkcji limfotyców, a te z kolei produkują przeciwciała immunoglobuliny IgA, które stanowią pierwszą linię obrony organizmu przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

 

 

Drugi temat to -

Jak stosować pokarm z probiotykiem u ryb?

Źródło w poniższym linku - 

Dla tych co nie posiadają FB opis poniżej - 

Jak stosować pokarm z probiotykiem u ryb❓ #prodefence

 Przy pomocy pokarmu z probiotykiem można wpływać na skład mikroflory przewodu pokarmowego. Probiotyk podajemy rybom, które dysponują już dojrzałą mikroflorą przewodu pokarmowego. Aby ich udział w ogólnej masie mikroorganizmów osiągnął poziom, przy którym ich działanie jest widoczne, musi upłynąć czas, a podawanie wraz z pokarmem powinno być w pierwszym okresie stosowaniu pokarmu regularne.

 

 

  • Lubię to 2
Opublikowano

Również polecam ten pokarm. Wydaje mi się, że odkąd zacząłem stosować, ryby ogólniej chętniej pobierają pokarm. A daję go również Pielęgnicom Szmaragdowym, które są bardzo wybredne ostatnio. Stosuję go obecnie wraz z:

Tropical SoftLine Arowana L

Hikari Cichlid Gold

Tropical D-Allio

  • Lubię to 1
Opublikowano

Bacillus subtilis to bakterie wyizolowane z przewodu pokarmowego karpia (mrigala) . Organizmy te rozkładają związki pochodzenia roślinnego. Nasuwa się pytanie, czy ten pokarm sprawdzi się u ryb mięsożernych.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjpzN7m7r7mAhXjsYsKHYDfCeQQFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FLaseczka_sienna&usg=AOvVaw2bWNllFRgjvSTO-nPdIqyV

  • Lubię to 2

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ?
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
    • A nie zostało udowodnione kilka lat temu na forum, że kolor zupy purolajtowej bierze się z odkładającego się w złożu syfu i nijak nie ma do tego czy złoże zostało prawidłowo zregenerowane czy nie?  Fsęsie, że purolite solidnie wypłukany w czystej wodzie nie będzie puszczać koloru, ale nie poradzi nic na NO3 i odwrotnie - brudny ale prawidłowo sformatowany będzie brudzić ale działać, pomijając dodatkowy niewypłukany syf.  
    • Koledzy, mam dość obojętną wodę w kranie (nigdy nie odpowiada na zaczepki) i szkło bez piasku, z dnem strukturalnym na dnie. Szukam jakiegoś medium do trwałego podniesienia pH bez sypania sody czy innych soli, ale poza kruszonym koralowcem nic nie widzę. Kiedyś było coś takiego ale ze sklepów zniknęło, więc pewnie było po prostu słabe. Może któś, cóś?  450L, 350L wody netto, filtracja FX4 i JBL 901 z grzałką przepływową.   
    • ok, dziękuję, zamówię u tego sprzedającego.
    • Żywice do zbijania NO3 używam już od ponad 6-u lat - początkowo miałem Purolite A520E a po ok roku przesiadłem się na PA202. Regularnie co 2 tygodnie staram się robić kontrolny pomiar NO3 więc mam trochę danych statystycznych (ok 200 pomiarów) 🙂 Testy robię paskami JBL proscan, które skalibrowałem sobie kropelkami JBL, a ostatnio używam jeszcze kropelek Zooklek. PA202 pracowało u mnie prawie 5 lat, po czym wymieniłem je na nowe. W starym (mniejszym) akwarium żywicę regenerowałem jak NO3 dochodziło do 20, w obecnym nowym (większym) dopiero jak przekracza 30, przy czym w starym akwarium miałem dużo mniej ryb niż obecnie 😉 .  W obu przypadkach pierwszą regenerację robiłem po 26-28 tygodniach czyli po ok pół roku. Przy regularnych cotygodniowych serwisach zużywam i podmieniam ok 120 l wody (30%), a gdy NO3 dochodzi do 30 to robię większą podmianę (ok 50%). Gdy kolejne 2 pomiary (co 2 tygodnie) pokazują 30 to planuję regenerację i oczywiście razem z nią znaczącą podmiankę wody (nawet 70%). Czas pomiędzy kolejnymi regeneracjami stopniowo malał i początkowo było to ok 20 tygodni, aż doszedłem do 12-14 tygodni. Od marca 2024 mam nową żywicę, którą regenerowałem po raz pierwszy we wrześniu. Zaskoczeniem dla mnie było to, że już po 4 tygodniach od regeneracji N03 podskoczyło do 30. Na szczęście kilka większych podmian i NO3 spadło, ale po kolejnych 4 tygodniach znowu wskoczyło na 30 i tak się już utrzymuje - dla jasności Zoolek pokazuje pomiędzy 20 a 50. Tak szybki czas po którym żywica mi się zapchała po pierwszej regeneracji wzbudził moje zaniepokojenie i stąd moja ostatnia dociekliwość i aktywność w tym wątku 🙂  Za tydzień planuję regenerację nowym sposobem, o którym pisałem poprzednio - 30 litrów solanki ok 3% (1kg soli), powolny, pojedynczy przepływ przez blok z żywicą. Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 
    • W akwarystyce problemem jest wiązanie DOC przez żywice. Przy stacji uzdatniania nie ma problemu. Producent określa parametry regeneracji w kolumnie, gdy DOC nie jest problemem. Warunki regeneracji pewnie są tak ustawione, żeby było dobrze (zużycie solanki, czas, efekt) a nie najlepiej (efekt?). Która metoda jest najskuteczniejsza (i co to znaczy)- trzeba zrobić eksperymenty. Pytanie czy bardziej wymagająca metoda regeneracji da na tyle wyraźny efekt, by było warto ją stosować. Myślę że najlepsza (efekt) będzie regeneracja w kolumnie z bardzo wolnym przepływem, solanką z ługiem sodowym (żrący!). Najlepiej na ciepło (do 60 stopni z ługiem). Napisz proszę o wynikach swoich eksperymentów
    • Ja od lat używam takiej owaty: https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtrujaca-owata-600-g-8994288263 Nie pyli i idealnie filtruje wodę - polecam.
    • Używam właśnie poliestrowej od innego dostawcy niż poprzednim razem bo tamten już nie ma jej w ofercie. Tamta poprzednia nie robiła mi takiej wody. Oczywiście nie można wykluczyć, że ubytek bakterii ze starej owaty właśnie to powoduje, mimo braku zmiany parametrów NO2, NO3, ale może też trafiłem na wyrób z innej chińskiej fabryczki gdzie proces produkcji jest trochę inny . Woda wygląda przez dwa -trzy dni jak by była lekko zabarwiona (zafarbowana) na na biało, a nie pływał w niej jakiś widoczny gołym okiem pył.  Chyba przy następnej wymianie  włożę wkłady sznurkowe i zobaczę co będzie się działo. Czy ktoś z Forumowiczów używa gotowych sznurkowych , jeśli tak to z jakim PPI bo pamiętam, że kiedyś używałem jakieś w miarę gęste i po kilku dniach się zapychały.
    • Sprzedawca nie ma tu znaczenia, należy zwracać uwagę na rodzaj włókniny. Silikonowe pylą, poliestrowe nie. https://allegro.pl/oferta/wloknina-tapicerska-poliestrowa-owata-sztywna-300g-12017517499
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.