Skocz do zawartości

TROPICAL Pro Defence


egon44

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mija ponad półtora roku odkąd pojawił się ten pokarm na rynku. Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń odnośnie jego skuteczności pod względem cech prozdrowotnych.

Moje spostrzeżenia są następujące. Na początku karmiłem raz lub dwa razy na tydzień. Nic wyjątkowego nie działo się z rybami. Dopiero gdy jakieś pół roku temu zacząłem go podawać codziennie rano szczyptę zauważyłem, że odchody ryb z cieńszych, rozwleczonych stały się grubsze i bardziej jednolite. Nie jestem w stanie stwierdzić, że ryby przez to stały się zdrowsze. Dodam tylko, że karmię nim nonmbunę i drapieżniki. Wielkość pokarmu to size M. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak @iquitos68 mogę potwierdzić że kiedy po raz pierwszy poddawałem go testom byłem sceptyczny.Teraz jest to mój podstawowy pokarm.Przy codziennym stosowaniu faktycznie odchody są grubsze i zbite. Ryby  wyglądają bardziej zdrowiej. Karmię i maluchy i dorosłe . Rozmiar S.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 14:55, iquitos68 napisał:

Mija ponad półtora roku odkąd pojawił się ten pokarm na rynku. Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń odnośnie jego skuteczności pod względem cech prozdrowotnych.

Jeśli chodzi o cechy prozdrowotne,to po niecałym roku karmienia ryb tym pokarmem takowych nie mogę stwierdzić,bo moje ryby nigdy nie chorowały(nawet jak nie używałem tego pokarmu zanim pojawił się na rynku) i trudno powiedzieć,czy w czasie chorób ryb,ten pokarm by pomógł im w rekonwalescencji .

W dniu 8.12.2019 o 14:55, iquitos68 napisał:

Dopiero gdy jakieś pół roku temu zacząłem go podawać codziennie rano szczyptę zauważyłem, że odchody ryb z cieńszych, rozwleczonych stały się grubsze i bardziej jednolite.  

W dniu 8.12.2019 o 15:13, pavlofico napisał:

Przy codziennym stosowaniu faktycznie odchody są grubsze i zbite. 

Po tygodniu od pierwszego karmienia tym pokarmem ryb,również zauważyłem że odchody ryb są grubsze i krótkie,przez co jestem w stanie stwierdzić że są w większym stopniu przyswajalne przez organizm ryb. Druga sprawa,to odchody ryb dość szybko są rozkładane przez bakterie,niż w przypadku odchodów ryb po karmieniu innymi pokarmami z dolnej półki cenowej,którymi kiedyś miałem okazję karmić ryby. Odchodów z pokarmów z dolnej półki cenowej było dwa razy więcej i były one dłuższe,co wskazuje na to ,że takowy pokarm nie jest dobry jeśli chodzi o jego przyswajalność.

Tak na koniec śmiało mogę polecić każdemu ten pokarm do codziennego stosowania,jak i do urozmaicenia diety ryb np. mieszając go z innymi pokarmami granulowanymi którymi karmimy swoje ryby.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Pro Defence oto dodatkowe info które wyczytałem na stronie producenta -

Źródło w tym linku - 

 

Dla tych co nie posiadają FB opis poniżej - 

 

Czy wiecie jak działają organizmy probiotyczne?

👉 Organizmy probiotyczne tak na prawdę są wyrafinowanymi zabójcami. Mechanizmy, którymi dysponują pozwalają im na kolonizację jelit i skuteczne pozbycie się konkurencji, wśród której znajdują się organizmy patogenne.

👉 Organizmy probiotyczne wykazują ogromne zdolności do osiedlania się na powierzchni nabłonka jelitowego. Zyskują w ten sposób dogodne miejsce do życia. Tworzą rodzaj bariery, uniemożliwiając osiedlanie się innym bakteriom. Ponadto wytwarzają szereg substancji hamujących rozwój mikroorganizmów. Należą do nich kwasy organiczne, które obniżają pH w jelitach, ograniczając tym samy występowanie wielu patogenów. Nadtlenek wodoru, który rozrywa mostki disiarczkowe w białkach bakterii, a także białka proteilityczne, które działają destrukcyjnie na ściany komórkowe bakterii oraz bakteriocyny - naturalne antybiotyki.

👉 Żywotność jaką odznaczają się organizmy probiotyczne sprawia również, że ograniczają one zasoby pokarmowe innym mikroorganizmom.
Jednak to co jest szczególnie interesujące to immunostymulacja. Niezwykle skomplikowany mechanizm oddziaływania organizmów probiotycznych na układ odpornościowy gospodarza. Bakterie pobudzają system limfatyczny związany z przewodem pokarmowym do produkcji limfotyców, a te z kolei produkują przeciwciała immunoglobuliny IgA, które stanowią pierwszą linię obrony organizmu przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego.

 

 

Drugi temat to -

Jak stosować pokarm z probiotykiem u ryb?

Źródło w poniższym linku - 

Dla tych co nie posiadają FB opis poniżej - 

Jak stosować pokarm z probiotykiem u ryb❓ #prodefence

 Przy pomocy pokarmu z probiotykiem można wpływać na skład mikroflory przewodu pokarmowego. Probiotyk podajemy rybom, które dysponują już dojrzałą mikroflorą przewodu pokarmowego. Aby ich udział w ogólnej masie mikroorganizmów osiągnął poziom, przy którym ich działanie jest widoczne, musi upłynąć czas, a podawanie wraz z pokarmem powinno być w pierwszym okresie stosowaniu pokarmu regularne.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam ten pokarm. Wydaje mi się, że odkąd zacząłem stosować, ryby ogólniej chętniej pobierają pokarm. A daję go również Pielęgnicom Szmaragdowym, które są bardzo wybredne ostatnio. Stosuję go obecnie wraz z:

Tropical SoftLine Arowana L

Hikari Cichlid Gold

Tropical D-Allio

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacillus subtilis to bakterie wyizolowane z przewodu pokarmowego karpia (mrigala) . Organizmy te rozkładają związki pochodzenia roślinnego. Nasuwa się pytanie, czy ten pokarm sprawdzi się u ryb mięsożernych.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjpzN7m7r7mAhXjsYsKHYDfCeQQFjAAegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FLaseczka_sienna&usg=AOvVaw2bWNllFRgjvSTO-nPdIqyV

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.