Skocz do zawartości

Awaria mojego RW15


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Również Zbyszku chciałbym wiedzieć co miałeś na myśli tłumiąc przepływ poprzez ustawienie falownika w akwarium.
Co do przepływu RW15 to wydawało mi się, że on dopiero robił pralkę a chodził na 1 czasem na 2 biegu. Więc teraz już zgłupiałem .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tunze 6055 ze sterownikiem. W moim 230cm baniaku chdzi na 1/3 mocy. Sterownik zakupilem ale w sumie nie jest on potrzebny za bardzo.

Sam sterownik wyglada tak.

1288666848_iphone6013.thumb.JPG.76ddac0cdd4cf931a3e254b2683935fc.JPG

Ja zaraz na poczatku urwalem jedno pokretlo. Na sterowniku mamy duzo opcji ale jak na moje to glownie do morskiego. Mozna sprzegnac dwa falowniki do kupy zeby stworzyc efekt fali i takie tam. Co jest za to bardzo fajne to takie zworki na zasilaczu - wlozone pala się na czerwony kolor

1558190457_iphone6014.thumb.JPG.6fd6deab5ea57326a58775a0cc8f1334.JPG

1493826541_iphone6015.thumb.JPG.47efcc38b3774c89853d2ff64c08b2a1.JPG

397714727_iphone6016.thumb.JPG.ad170703004f8b89a77c753c38484889.JPG

Tymi zworkami regulujemy napiecie na zasilaczu co idzie w parze razem z moca dmuchania. Nie trzeba sterownika, wystarczy sam falownik i dobieramy sobie sami moc od najnizszej do najwyzszej, tracimy tylko przez brak sterownika opcje czasowego wylaczenia do karmienia. W moim tysiacu pieknie zamiata i za chiny bym go nie zamienil na RW15 który chodzil tylko jeden dzien.

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale tyle to ja nie dam za falownik :D Do 400 zł jeszcze przymnkę oko.
Teraz mam mętlik w głowie już totalny. Jedni piszą, że Tunze 6065 będzie za mocny na 150 cm a później 180 cm. Inni że wystarczy spokojnie ? A może kupić coś na chwilę, żeby tylko mieliło te wodę jako tako ? Jvp jakiś czy cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak Ci pisałem kup od Zbyszka ten RW15 za 145 i ryzyk fizyk. Jak taniej kupisz wirnik to kup przez neta w razie W odeślesz. No już sam nie wiem co Ci radzić... Przecież jak kupisz nowego RW to masz 2 lata gwarancji. Kup w porządnej firmie typu korale, e-rybka itp. aby nie bujać się z gwarancją tylko tak jak u mnie 2-3 dni i po problemie. Skoro RW 15 był dal Ciebie za mocny to nawet nie myśl o Tunze 6065 bo to mocniejszy sprzęt. Tunze 6045 pisał kolega na FB, że za słaby do 180 i wymienił. Masz trudną sytuację bo planujesz zmianę na większe a tu bez regulacji kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, egon44 napisał:

A może falownik Sobo?

@marcin73m chyba go posiada w swoim 160cm długości zbiorniku...

Posiadam, ale po pół roku użytkowania nie poleciłbym go do zbiorników od 150 cm wzwyż, bynajmniej modelu Sobo WP-300M. Może 400-ka dałaby radę.

W każdym razie ja myślę o wymianie na coś mocniejszego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.