Skocz do zawartości

Awaria mojego RW15


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że odświeże temat bo nic innego nie znalazłem.

Otóż mój RW15 po półtorej odmówił posłuszeństwa :( Nie chce ruszyć .... Może ktoś miał podobny problem i wie jak go ożywić ? Co gorsza nie mam rachunku a jest jeszcze na gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił.  Ja głupi zamiast sprawdzić do kiedy gwarancja to kupiłem najpierw Tunze. Nie dość,  że nie potrzebnie bo sprzęt naprawili i odesłali to jeszcze średnio jestem zadowolony z nowego zakupu. Sporej wielkości Tunze 6065 i brak możliwości regulacji przepływu dosyć mocno mnie rozczarowały.

Edytowane przez JemioloSeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie, kupiłem Tunze 6065 i jestem MEGA zadowolony. Przede wszystkim nie słychać tego cyrkulatora co o Jebao nie można tego napisać.

Co prawda nowy z pudełka buczał, ale po paru dniach cisza, że się przeraziłem iż już się zepsuł a on dmucha jak odrzutowiec.

Brak regulacji przepływu w ogóle mi nie przeszkadza ma dmuchać i dmucha pięknie (można tak go ustawić, że regulacja jest zbędna).

Do zakupu Tunze przekonały mnie posty @stanna temat Jebao, jak i własne doświadczenie z RW4 piszczało to jak odkurzacz (co z tego ze na 3 biegu mniej piszczał jak to było za mało, a czym wyżej tym większa tragia).
Na koniec napiszę taki Jebao może czyścić plastik Tunze.

Morał: Jebao chińskie wyroby :):):)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aurban6 napisał:

Na koniec napiszę taki Jebao może czyścić plastik Tunze.

Morał: Jebao chińskie wyroby :):):)

Hmmmm. Ja mam zupełnie inne zdanie. U mnie Jebao pracowało ciszej i lepiej od Tunze... jak do tej pory. Resztę opiszę za rok albo dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rw15, tunze 6125, koralie 8

Wszystkie dużo ponad rok...

Tylko rw leży poza akwarium bo ja nie jestem pilotem śmigłowca...

3... 2... 1... rozruch  palcem i już wiem że chodzi... cała rodzina wie... 

Koralia mega dmucha, ale nie wyobrażam sobie schować tej kuli w 375 ... 

Wielkość tunze wg mnie w sam raz większa  od kukuruźnika cichsza oraz mocniejsza.  Słabsza i mniejsza od korali....

Regulacji nigdy nie używałem.  Dla mnie to nieudana fanaberia albo marketing.... 

 

Ps oddam w dobre ręce rw15 :) ( 145zl) taniej o 5 zl niż połowa bo śmigło do mycia ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crav napisał:

Regulacji nigdy nie używałem.  Dla mnie to nieudana fanaberia albo marketing.... 

Jak regulacja może być marketingiem? Tunze 6065 delikatnie za mocna więc chciałbym minimalnie skręcić... nie da się.RW 15 miał zapas mocy więc skręcałem nieco i było lux.  Ktoś w przyszłości planował przesiadkę na większe akwarium to brał mocniejszy falownik i skręcał sobie aby na przyszłość móc podkręcić. Tutaj przy tunze trzeba wstrzelić się z modelem jak Ruski czołgiem aby nie był ani za słaby ani za mocny. Wytłumacz mi gdzie tu marketing bo ja chyba inny jestem. Wielkość  Tunze to nieporozumienie. Wpakowali cały zasilacz do środka falownika i super - nie mam zasilacza pod akwarium - jest za to w środku w kuli o wielkości globusu mojej córki. Może w Twoim akwarium 4000 litrów wielkość OK ale nie zapominaj, że większość tutaj ma o wiele mniejsze akwaria (w Twoim pewnie nawet globus mojej córki byłby mało zauważalny :P )

2 godziny temu, crav napisał:

Tylko rw leży poza akwarium bo ja nie jestem pilotem śmigłowca...

 

Jak się zepsuł to napraw a nie lamentuj - rzeczy czasami się psują. Kup nowy wirnik za 30zł a nie kręć palcem jak pilot.

2 godziny temu, crav napisał:

Wielkość tunze wg mnie w sam raz większa  od kukuruźnika cichsza oraz mocniejsza.  Słabsza i mniejsza od korali....

 

W akwarium 4000 litrów mogę się zgodzić. Ja kilka dni temu trzymałem w ręku RW15 i Tunze 6065 i uważam, że Tunze nie jest w sam raz do 200x70x70. Jest sporo większa od Jebao i dla mnie to ogromna wada. Na ch*j mnie zasilacz w środku akwarium skoro można go ukryć pod.

 

Ogólnie mam kaca więc sorry jeśli napisałem coś nie tak :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowałem wirnik i na próbę podłączyłem w akwarium. Działa !
Odłączyłem, żeby poprowadzić z powrotem kable i ustawić na swoim miejscu a tu zonk ! Nie działa !
Kolejne nasmarowanie, próbowanie go ruszyć paluchem nie pomaga .... Teraz się wacham czy to w ogóle wina wirnika czy dać sobie spokój z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.