Skocz do zawartości

Start mojego akwa.


danielek1512

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie Tomku piszesz, że zamknął się cykl ? wydaje mi się że nawet nie ruszył 1 etap, bo wciąż ma amoniak wykrywalny.

A kolegę autora wątku proszę o napisanie w punktach

1. Czy wlałeś WA 

2. Czy wrzuciłeś jakąś pożywkę w postaci kliku płatków żarcia

3. Czy pomiaru dokonałeś za dnia

4. Czy wodę nalałeś bezpośrednio z kranu, czy czymś uzdatniałeś

5. Czy stosujesz jakieś preparaty chemiczne w swoim zbiorniku jeśli tak to jakie i kiedy (chodzi także o bakterie)

6. Kiedy dokładnie zalałeś baniak i kiedy przestałeś podmieniać wodę w niedojrzałym zbiorniku - czytaj - od kiedy biologia ma szansę wystartowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium masz całkowicie niedojrzałe, jak wcześniej napisał @Pleziorro cykl azotowy nawet nie ruszył. Preparat Azoo którego użyłeś nie nadaje się do startu zbiornika, a na dodatek fałszuje wyniki testów na zawartość związków azotu. Na obecną chwilę widzę tylko jeden sposób dojścia do ładu z tym bajzlem jaki narobiłeś. Dodaj do zbiornika pożywki dla bakterii, może być woda amoniakalna, najszybciej pozwoli działać bakteriom, i dodaj czystych porządnych bakterii np.  Prodibio Biodigest lub Equo Bacterya. Jeśli takich nie dostaniesz to możesz dać bardziej popularne Sera Bio Nitrivec czy Tropical Bacto Active, ale na tych bakteriach start będzie trwał trochę dłużej. Ten preparat Azoo Plus Supreme Bioguard możesz sobie zostawić na potem, jak zbiornik będzie dojrzały, bakterie w nim zawarte zawsze trochę go podczyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pleziorro napisał:

Na jakiej podstawie Tomku piszesz, że zamknął się cykl ? wydaje mi się że nawet nie ruszył 1 etap, bo wciąż ma amoniak wykrywalny.

A kolegę autora wątku proszę o napisanie w punktach

1. Czy wlałeś WA 

2. Czy wrzuciłeś jakąś pożywkę w postaci kliku płatków żarcia

3. Czy pomiaru dokonałeś za dnia

4. Czy wodę nalałeś bezpośrednio z kranu, czy czymś uzdatniałeś

5. Czy stosujesz jakieś preparaty chemiczne w swoim zbiorniku jeśli tak to jakie i kiedy (chodzi także o bakterie)

6. Kiedy dokładnie zalałeś baniak i kiedy przestałeś podmieniać wodę w niedojrzałym zbiorniku - czytaj - od kiedy biologia ma szansę wystartowania

1 nie wlewalem bo koledzy wczesniej mi już nie wlewac i grzebac w akwarium.

2.pokarm w granulkach.

3.dzisiaj ok.10 wczesniej raczej w poludnie....

4.uzdatnialem Tetra Aqua Safe

5.wlalem Prodibio biodigest...

6.baniak zalalem 27. 04.....a ostatnio podmianka chyba 6.05...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, nie ma dramatu czekamy na rozwój sytuacji... kolega @darkon w zasadzie już mnie uprzedził, więc zastosuj bakterie które proponuje. Pod żadnym pozorem nie wpuszczaj ryb.

Co do WA, to nie wiem czy w tej sytuacji, kiedy wrzuciłeś szczyptę (o ile wrzuciłeś na prawdę szczyptę a nie 5 łyżek stołowych ;)) jest sens jeszcze dolewać WA. Ile dokładnie tych granulek poszło na ile L wody ?

Masz wykrywalny amoniak więc coś tam się rozkłada w baniaku. 

Rób codziennie testy Nh3 i No2 jeśli zauważysz, że Nh3 spadnie do zera a No2 będzie szło w górę to rób tylko testy No2 do momentu zauważenia wyraźnego spadku, wtedy możesz sprawdzić No3, które powinno już nieznacznie urosnąć. Ryby możesz wpuszczać kiedy No2, będzie takie jak podałeś dziś czyli mniejsze lub równe 0,025.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącam w tym wątku, ale planuje w czwartek start zbiornika 200l z jbl e901 jako biolog (lawa, ceramika , później dołożę zeolit który jak się okazało niepotrzebnie kupiłem, ale jak już go mam to wykorzystam) prefiltr hw-603 i mechanika wewnętrzny jp-025 1600l/h. ) tak przeczytałem ten wątek i się pogubiłem. Zamierzam zalać akwarium sama kranowka i czy mam wlewać jakas pożywkę , bakterie czy coś innego podczas startu ? Jak tak to co i jak często ? Rozumiem że podmianek i czyszczenia filtrów biologicznych i mechanicznych nie robić tak ? Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz22 napisał:

Przepraszam, że się wtrącam w tym wątku, ale planuje w czwartek start zbiornika 200l z jbl e901 jako biolog (lawa, ceramika , później dołożę zeolit który jak się okazało niepotrzebnie kupiłem, ale jak już go mam to wykorzystam) prefiltr hw-603 i mechanika wewnętrzny jp-025 1600l/h. ) tak przeczytałem ten wątek i się pogubiłem. Zamierzam zalać akwarium sama kranowka i czy mam wlewać jakas pożywkę , bakterie czy coś innego podczas startu ? Jak tak to co i jak często ? Rozumiem że podmianek i czyszczenia filtrów biologicznych i mechanicznych nie robić tak ? Z góry dzięki za pomoc. 

Tak jak napisałem w Twoim temacie na Twój litraż starczy tylko sama ceramika(0.5-1l)...Lawa oraz zeolit zbędny przynajmniej na starcie...

Co do reszty pytań to też odpowiedziałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze parametry wody 

PH 8

NO2-O mg/l

NO3-0 mg/l

NH3-0.04 mg/l....ale mam inny PROBLEM woda mi bardzo zmetniala...to znaczy zrobila się taka mleczna jak patrze z boku akwarium to ciezko dojrzec drugi bok ...Akwarium 120 cm...co to znowu czyzby pierwotniaki ?? Czy raczej przesadzilem z bakteriami czy znowu jakis blad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.