Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 minuty temu, egon44 napisał:

No z podkładem muzycznym mi się udało :D 

Efekt pobierania pokarmu z kamienia super moim zdaniem...

Też dziś podawałem pokarm na przyssawce...Jutro wstawię tutaj filmik...

Woda była lepszej klarowności niż przy kamieniu...Mój błąd bo nałożyłem za dużo pokarmu na kamień...

Andrzeju a czy i u Ciebie pojawił się też dziwny zapach? 

Opublikowano
30 minut temu, Merlot napisał:

Andrzeju a czy i u Ciebie pojawił się też dziwny zapach? 

Pokarm sam w sobie mam mocny zapach spiruliny...

W wodzie nic nie wyczułem... 

21 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Panowie...zróbcie jakiś opis tego pokarmu typu:

- czy ryby jedzą

- czy brudzi wodę

- czy woda śmierdzi po nim

- czy ma wpływ na parametry

- koszt w skali miesiąca

-  itp. Myślę ,że warto bo to też interesuje  czytających.

Jutro coś skrobnę w tym temacie ;)

  • Lubię to 1
Opublikowano

Ja jutro też parę słów napisze, przede wszystkim najpierw odpalam sprzęt na max obrotów żeby wodę wyklarowac do rana. 

Niestety najważniejszy problem w tym momencie u mnie to zapach, podmianę robiłem po porannym karmieniu przed podaniem formuły, i czuję że jutro czeka mnie kolejna bo zapach jest tak intensywny, że trzeba używać odświeżacza. Po prostu śmierdzi przekwitła woda. 

Przy wcześniejszym podawaniu pokarmu, w wersji drobnej nie na przyzsawkę zapach nie był odczuwalny 

 

  • Lubię to 1
Opublikowano

No i muszę przyznać, że tak szybko jak się napaliłem na ten pokarm to jeszcze szybciej po przeczytaniu opinii mi przeszło. Moje obawy budzi przede wszystkim zmętnienie wody i jej zapach po podaniu tego pokarmu. Chwila radości dla naszych ryb a dla nas problem na kilka ładnych dni. Cena faktycznie wysoka - w tej cenie możemy mieć pokarm innej firmy, który starczy nam na wiele dłużej.

Wydaje mi, że pokarm jest interesujący jednak jako sporadyczny dodatek. Ot raz, dwa na pół roku.

Opublikowano

Panowie nie ma co od razu skazywać ten pokarm na porażkę...

Na razie to tylko testowanie i moim zdaniem każdy z nas musi ustalić dawkę,jaką podajemy swoim rybom,oraz przede wszystkim taką,aby woda mniej syfiła...

Dopiero potem możemy wyciągnąć jakieś wnioski...

Ewidentnie z mojej strony na pewno był błąd w określeniu dawki pokarmu,który naniosłem na kamień...Wczoraj na pewnej FB grupie o tej samej tematyce co nasze forum,jeden kolega wstawił fotkę jak podał ten pokarm rybom na kamieniu...Pisał że wody nie miał mętnej...Kamień miał o połowę mniejszy niż mój...Ja nałożyłem dwie warstwy na kamień,a on jedną...Tak więc sami zauważcie że potrzeba trochę czasu,aby ustalić dawkę którą naniesiemy na kamień,a zapewne też pozbędziemy się mętności wody...Także po zużyciu obecnego pokarmu pokuszę się o kolejny zakup jednej saszetki i ponowne spróbowanie opcji z mniejszym kamieniem...

 

Tak jak pisałem wczoraj,podałem rybom pokarm na przyssawce i zdecydowanie woda była klarowna,mimo że na poniższym filmiku widać że pokarm uwalnia się do wody,to była naprawdę w porządku...Muszę znaleźć patent jak przytrzymać pokarm na przyssawce,bo widać pod koniec filmiku że od niej odpadł...

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Opublikowano

hej,

Zmętnienie wynika z za dużej jednorazowej dawki pokarmu. Z saszetki robicie około 100g i powiedzmy dacie połowę na kamień - czyli 50g - to jest całkiem sporo pokarmu - tyle ile w płatka w całej puszce 250ml. Wsypcie dowolnego płatka czy granulatu w takiej ilości do wody... Jest to nietypowa forma i ryby jedzą to bardzo fajnie, tylko nie można za dużo jednorazowo podać. 

pozdrawiam i powodzenia w gotowaniu :)

  • Lubię to 3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.