Skocz do zawartości

Tropical Gel Formula


rosa1986

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stan napisał:

Tak to moje akwarium na tym filmie ;-). Produkt ten testowałem od ponad miesiąca ( nic nie mówiłem o tym ponieważ trzymałam mnie klauzula poufności). Powiem tak, produkt ten według mnie jest naprawdę zarąbiaszczy, daje nam akwarystą mnóstwo wszelakich możliwości podawania pokarmu ( fajny był by nawet patent na podawanie w pokarmie lekarstwa). Pokarm ten bardzo łatwo się przygotowuje po przez zalanie go ciepłą wodą wymieszaniem i odstawieniem do lodówki na 1-2h. Moje drapole bardzo chętnie zjadały całe 7-8 cm paski jak i szybko bez mocnego brudzenia wody łykały je. Konsystencja tego pokarmu jest coś ala żelka przez co jest łatwo łykana i chętnie zjadana. Z tego co wiem to Tropical po powrocie z targów w Norynberdze ruszy ze sprzedażą tego produktu w Polsce. 

Według mnie pokarm ten będzie naprawdę fajnym Hiciorem i świetnym substytutem pokarmów mrożonych, daje mega pole do popisu i pomysłów dla świadomych akwarystów.

Pokarm ten dopiero co pokazał się na targach w Norynberdze więc na obecną chwile nigdzie nie jest dostępny.

 

Karmiłeś nim mbunę? Na filmie drapole chapały pokarm momentalnie, a jak przy mbunie, która skubie? Futer nie traci konsystencji pod wodą, nie zasyfia jej?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbuny nie karmiłem ponieważ , pokarm do testów dostałem stricte mięsny. Ogólnie jest zdecydowanie mniej syfu niż przy karmieniu granulatem pomimo tego że drapole miały w gębie kawałki wielkości połowy stynki. Powiem CI Karolu że jak zobaczyłem ten drobny proszek to  byłem bardzo sceptycznie nastawiony na ten produkt ale po bliższym zapoznaniu się z nim i wykonaniu pierwszych próbek , a następnie karmień uważam że jest to kolejny przełom w pokarmach w akwarystyce.

 

P.S. Nie napisałem jeszcze że jeżeli tn pokarm będzie mocno zmiksowany to uzyskamy pokarm pływający.

Edytowane przez stan
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna ostra chemia ponieważ tak jak w przypadku granulatów coś musi skleić granulat  czy płatki do tzw,, kupy" tak i w tym przypadku jest dodatek który będzie go żelował. Nie mam pojęcia co to może być, spróbuje zasięgnąć info ale coś czuje że będzie to tajemnica producenta. 

        Na pewno nie posiada jakiś dodatków konserwujących, ponieważ po dodaniu wody musi byc przetrzymywany w lodówce maksymalnie około 5 dni.  Inna sprawa jest taka że my w Polsce strasznie błotem obrzucamy Tropicala ( cały ich segment) , a w Europie i US i nie tylko zachwycają się tymi pokarmami. Osobiście ich pokarmy premium i całą gamę Krill odbieram bardzo dobrze ( a raczej ryby ? ) 

3 godziny temu, marek_z_81 napisał:

Do czego to doszło, żeby jeszcze rybom gotować ?

Co to za gotowanie trochę ciepłej wody i mieszanie pół minuty, to jest bzina przy wykonaniu tzw shrimp-mixu ?  to było dopiero gotowanie mrożenie itd. ..... ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortis napisał:

Uważam, że Tropical to fajna firma, Tropical Spirulina, 3algae, czy linia Soft Line, D-allio to już fajna półka pokarmowa. 

Tutaj się z Tobą Karolu zgadzam w stu procentach....

2 godziny temu, Mortis napisał:

jednak stare pokarmy, które były niejednoznacznie przypisane to był raczej shit.

Gdy zaczynałem z akwarystyką a było to jakieś 30 lat temu i wtedy nie było zbytnio distepu do innych pokarmów poza suszoną dafnią, którą najczęściej samemu się łowiło a potem suszyło na słońcu... Więc dla dostępnych wtedy gatunków ryb myślę że pokarm ten był wystarczający...

Natomiast w dzisiejszych czasach również uważam je za "badziew" którego powinni zaprzestać produkować. Z drugiej strony jednak firma nie zrezygnuje z produkcji czegoś co sprzedaje się w największych ilościach... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raiders napisał:

Mam pytanie co do pokarmu rośłinnego ,na filmie widać ze pyski skubią go z kamienia   i teraz pytanie   po rozrobieniu saszetki pokarm trzeb nałożyć na lkamien i mrozić :) czy będzie on w takiej konsystencji ze można go bezpośrednio nałożyć na kamien i nie zasyfi wody ?

Tu chyba nikt Ci nie odpowie, bo @stanmiał pokarm dla mięsożerców i nie korzystał z pokarmu dla ryb roślinożernych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INie ma znaczenia jaki t

5 godzin temu, raiders napisał:

Mam pytanie co do pokarmu rośłinnego ,na filmie widać ze pyski skubią go z kamienia   i teraz pytanie   po rozrobieniu saszetki pokarm trzeb nałożyć na lkamien i mrozić :) czy będzie on w takiej konsystencji ze można go bezpośrednio nałożyć na kamien i nie zasyfi wody ?

Nie trzeba mrozić, wystarczy wsadzić do lodówki i pokarm stężeje na tyle ze będzie dobrze trzymał się kamienia itp. Przynajmniej tak dobrze trzymał się dla mięsożerców. Całego krylla tak zalewałem i podawałem rybom i nie odklejał się itp. Pokarm po wystygnięciu ma postać miękkiej ala żelki choć nie fo końca. Ciężko to opisać.  

Z tego co wiem to albo już są dodawane do tych pokarmów probiotyki albo będą. A to fajna sprawa ponieważ probiotyki wspomagają trawienie i przyswajanie pokarmów. 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.