Skocz do zawartości

chore acei???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 dni zauważyłem ze moje 2 rybki acei nie pobierają pokarmu chowają się w kamieniach są mało aktywne coraz bardziej wychudzone . U jednej z nich dzisiaj rano zauważyłem w okolicy odbytu wystający przezroczysty pęcherzyk. Na ciele nie widać żadnych oznak pobicia itp. Parametry wody w normie.  Reszta obsady zachowuje się normalnie przekopują piasek pobierają pokarm przeganiają się od czasu do czasu. Dodam jeszcze ze ok 10 dni temu dodałem do obsady Iodotropheus Sprengerae 10 szt z których kilka jest troszkę większych maja  ok 5-6cm reszta obsady ma w granicach 3-4cm. Wiem że nie za dużo informacji ale jak myślicie co to może być? Jestem początkujący a chciałbym zapobiec ewentualnym zgonom.

Akwarium 375l 150x50x50

Filtracja unimax250 z jednym litrem ceramiki+ prefiltr eheima jako biolog i AC2000+prefiltr eheim

Temperatura 26 stopni

Parametry NH4-<0,05  NO2-<0,01  NO3-10-20 (obstawiałbym 15)  Ph-7,8

Obsada Chindongo Saulosi 15szt Acei Luwala 18szt Iodotropheos Sprengerae Makokola Red 10szt

Promieniem co tydzień 20% wody przez ustrojstwo w wersji pierwszej

Zapomniałem o najważniejszym karmie tak jak polecił mi kolega w temacie:

DSC02039.JPG

DSC02046.JPG

Edytowane przez halabala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Piszesz ze rybki wychudzone a na zdjeciach rybki sa wyraznie spuchniete. Jest to wynikem blokady jelit. Nie wiem czy to bloat czy tylko niedroznosc. Tutaj konieczne jest natychmaistowe leczenie najlepiej w osobnym malym zbiorniku. Najlepszym lekiem bedzie metronidazol. Jesli nie jestes w stanie zdobyc metronidazolu wiem ze niektorzy stosuja krotkotrwale kapiele w soli do zmywarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SlavekG napisał:

Jesli nie jestes w stanie zdobyc metronidazolu wiem ze niektorzy stosuja krotkotrwale kapiele w soli do zmywarek.

Sól do zmywarek?

Sławku chyba coś pomyliłeś,bo pierwszy raz czytam taki wpis...

 

Z tego co wiem to kąpiele z solą kuchenną,najlepiej niejodowaną...

 

Druga sprawa to tak jak zauważyłeś ryby są zapchane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:
Godzinę temu, egon44 napisał:

Sól do zmywarek?

Sławku chyba coś pomyliłeś,bo pierwszy raz czytam taki wpis...

 

Tak jak napisalem, nigdy nie probowalem ale mysle ze Pete jest osoba ktorej mozna zaufac w tej sprawie.

Faktem jednak jest ze odpowiedni lek bylby tu najwlasciwszym rozwiazaniem i zdecydowanie lek na bazie metronidazolu zalatwi sprawde. Ryby sa zapchane i to dosc dlugi czas, po ich wygladzie sadze ze to trwa już ponad tydzien.

Screenshot_20180417-075058.png

Edytowane przez SlavekG
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SlavekG napisał:

Hej. Piszesz ze rybki wychudzone a na zdjeciach rybki sa wyraznie spuchniete

tak napisałem zmyliłem się w tym stresie już lece do apteki po metronidazol nie za bardzo mam gdzie przenieść te chore ryby rozumiem ze w akwarium nie moge zastosowac kuracji? Jezeli  to konieczne to kupie jakies małe 25l z filterkiem. Może podpowiecie jak przeprowadzić kuracje tym metronidazolem zanim przeszukam forum chciałbym już działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, egon44 napisał:

Sól Epsom to rozumiem,ale nie wyczytałem nigdzie że jest ona do zmywarek...

To Karl uzyl epsom a Pete pisze ze on uzywa soli do zmywarek. 

3 minuty temu, halabala napisał:

tak napisałem zmyliłem się w tym stresie już lece do apteki po metronidazol nie za bardzo mam gdzie przenieść te chore ryby rozumiem ze w akwarium nie moge zastosowac kuracji? Jezeli  to konieczne to kupie jakies małe 25l z filterkiem. Może podpowiecie jak przeprowadzić kuracje tym metronidazolem zanim przeszukam forum chciałbym już działac

W calym akwa nie rob leczenia, sposob leczenia pare tygodni podawalem innemu koledze tu na forum. Leczenie dalo pozytywne efekty. Postaram się poszukac tego

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest problem z metronidazolem jest na receptę a ja nie jestem w stanie jej zdobyć tak ze przeprowadzę kuracje preparatem który polecił kolega rafalinski Zoolek Protocaps-M

Najgorsze jest to ze dzisiaj piatek i dojdzie dopiero w poniedziałek czy moge cos zrobic zanim to dojdzie???

Edytowane przez halabala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egon44 W pierwszej wypowiedzi jest o tej soli do zmywarek, ale to tak tylko na marginesie. Panowie, bez jaj - nie róbcie takich rzeczy.

Odnośnie stosowania soli, ale kuchennej niejodowanej, zgodnie ze starą szkołą akwarystyczną taką sól stosuje się w przypadku chorób ryb, ale  jedynie jako środek wspomagający, gdyż obniża ciśnienie osmotyczne i po prostu poprawia komfort życia chorej ryby. Ryba również wydziela więcej śluzu co prowadzi do tego, że "usuwa" z organizmu szkodliwe drobnoustroje.

Samą solą natomiast się ryb nie leczy i raczej nie wyleczy.

Edytowane przez Post_Mortem
uszczegółowienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.