Skocz do zawartości

Obsada 150x40x60 (360litrów) mbuna


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie te samiczki jakoś mniej urodziwe, za wyjątkiem Chilumba (żółta samiczka), ale jeśli zostawię Msobo to będzie już za dużo żółtego :)

TropheopsChilumba9906.jpg.5d57431cba0321153e2f92fab4da94c8.jpg


Jednakże, po chwili refleksji, te "perłowe" samiczki Tropheops Aurora Mbamba Bay też mają swój urok :)

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luck83 napisał:

Jednakże, po chwili refleksji, te "perłowe" samiczki Tropheops Aurora Mbamba Bay też mają swój urok :)

Dokładnie ?. Ten perłowy kolor też mi się spodobał. Gdybyś zostawił msobo to mógłby być to fajny dodatek do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, luck83 napisał:

Ale wówczas już bez Hary (którą mam obecnie), jak rozumiem? :) 

Z drugiej strony Hara uzupełniłaby Msobo i Tropheops Aurora Mbamba Bay swoim błękitem/bielą samców i fioletem samiczek.. 

Ja bym zostawiła też hary. Myślę, że w 360l spokojnie to powinno zagrać. 

I tak jak piszesz kolorystycznie będzie naprawdę fajnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najbardziej chodzi mi o to "zagranie", żeby nie było nadmiernych zgrzytów, ale tez i nie było rybom ciasno. 

A ponieważ trudno mi na moim "poziomie doświadczenia" wyważyć, jakie haremy ukształtować, proszę o pomoc :)
Hary mam dorosłe więc sobie poradzę z rozróżnieniem, ale na 9 ryb samców mam 5 ,samic 4 :(
Msobo, na 9 ryb, mam 2 (może 3) pewne samce, z 3 pewne samice, a pozostałe 3-4 nie wiem czy to będą samice, czy później wybarwiajace się samce. Ogólnie moje Msobo baardzo późno zaczęły się wybarwiac.
Tropheops-ów jeśli miałbym dopuścić, to musiałbym pewnie wziąć ich z 10-15 do późniejszej redukcji.. ? 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to wszystko w sumie zależy jak w tym momencie ryby u Ciebie razem żyją. Ja mam u siebie w 240l u hary 2 samce, które razem całkiem dobrze egzystują. Do tego 4 samice. Możesz u siebie też tak próbować.

U msobo możesz zostać przy 1 samcu i tych 3 pewnych samicach. Fajnie jakby jeszcze 1 była.

Co do tropheopsów to myślę, że też dobrze celować przynajmniej w harem 1+4/5. Aby mieć na niego szansę to myślę, że na początek dobrze jest mieć chociaż te 10-12 sztuk. Może z czasem się okazać, że więcej samców jest w stanie razem żyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rosa1986 napisał:

Powiem Ci, że to wszystko w sumie zależy jak w tym momencie ryby u Ciebie razem żyją

Zgrzyty mam w zasadzie tylko wewnątrzgatunkowe już teraz. Nawet Maingano przestały tłuc mniejsze Msobo. 
Nie zauważam, aby między gatunkami miały się terroryzować. Owszem, jest przeganianie czasami, ale to normalne. 

Trochę boję się może jedynie tego, że duże samce Hary (10-11cm) dopadną mniejsze Tropheopsy (4-5cm). Aczkolwiek, planuję gruzowisko nie mniejsze niż mam w 240stce, więc Tropheopsy może i się uratują.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.